Graphilla.com :: Преглед на тема - новите макбуци с retina display
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

новите макбуци с retina display

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stefan



Регистриран на: 12 Дек 2002
Мнения: 801
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Ное 28, 2012 3:45 pm    Заглавие: новите макбуци с retina display Отговорете с цитат

какво мислите за тях?
според мен идеята е доста абсурдна и ще навреди както на потребителите така и на девелоперите...
аз съм с 17"/1920х1080 и пиксели не виждам. за какво са тиа 2800пиксела на 15ка... под лупа ли ще го гледам дисплея
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Пет Ное 30, 2012 11:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

о, Сефане :)

Новите macbook pro retina са изключително добри за четене на текст, също както и (не толкова) новите iPad. много по-добре е да се радваш на нещо с висока резолюция. А колкото повече пиксели, толкова по-добре за окото. Не е важно колко ще се трудят девелъпърите, а колко ще се радват потребителите.

Според мен високорезолюционни дисплеи са бъдещето и ще дойде момент в който вече няма да се борим за пиксели, а за истински дизайн. Това все едно да броиш дупките на ситопечата… което е абсурдно според мен.

Леки, бързи, удобни, много по-малко отражения, батерията е малко по-слаба, но са много удобни машини като цяло. Аз на уиндоус не се връщам за нищо на света (Петров сигурно се подсмихва в момента).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan



Регистриран на: 12 Дек 2002
Мнения: 801
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Дек 01, 2012 1:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

признавам, не съм работил. но ми е мн интересно как се държи софтуера и как се рендват уебстраници да кажем на такъв дисплей. ако апп или страницата не са специално създадени за този тип висока резолюция или ще са много ситни, или нещата ще изглеждат като на монитор който е с доста по ниска от своята стандартна резолюция - това имах предвид за потребителите. а за девелоперите - от тук нататък ще се почне и едно двойно работене - за нормална и за ретина рес.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Нед Дек 02, 2012 12:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По отношение на уеб—ако поддържаш мобилни устройства вече е задължително да имаш висока резолюция на изображенията, не само за iPhone, но и за всякакви Андроид устройства, което си е още работа, но най-голямо е натоварването от страна на даунлоуд скорости и време за зареждане. Пример: уебсайта на Епъл.

За малкото време в което съм си играл на такъв екран, нещата се държат изключително добре, не усетих никаква разлика, даже нещата са доста по-бързи от моята работна машина, която е модел 2010-та.

За рендерирането на ретина дисплей си прав—ако не е оптимизиран интерфейса, изглежда пикселизиран и е много зле, почти нечетим текст. Ако е изпипан нещата са съвсем други.

Нещата ще продължат да се движат напред, време е да престанем да мислим за фиксираните пиксели и да гоним всяка отделна точка по екрана. Трябва да гоним всички точки, винаги, при всяка резолюция. Технологията ще продължи да се развива, отдавна чакам екрани с 300+ dpi резолюция. Сега само искам да дойде по-скоро нов 27–30” дисплей с подобна резолюция.

п.с. Стефанe, не съм усетил как съм изпуснал “т”-то от името ти, ама няма едит…Извинявам се за техническата грешка :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan



Регистриран на: 12 Дек 2002
Мнения: 801
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Дек 02, 2012 8:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хаха, даже не бех забелязал Тто ;) иначе май си прав, всеки напредък е свързан с проблеми... и аз чакам времто в което нещата няма да се измерват в пиксели. просто в момента този ход на епъл ми изглежда повече като рекламен фичър отколкото като полезен за крайния потребител
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Вто Дек 04, 2012 1:40 pm    Заглавие: Re: новите макбуци с retina display Отговорете с цитат

stefan написа:
какво мислите за тях?
според мен идеята е доста абсурдна и ще навреди както на потребителите така и на девелоперите...
аз съм с 17"/1920х1080 и пиксели не виждам. за какво са тиа 2800пиксела на 15ка... под лупа ли ще го гледам дисплея


Те преди 30 години в развойия център на ЕйчПи са викали, че повече от 16 степени на зеленото са ненужни за компютърния дисплей, както и че визуалните среди на операционните системи са зло, защото хората ще отвикнат да учат командите в terminal, пък виж де сме сега :)

Иди го виж в някой магазин :) Приготви някъде онлайн снимки, които да разгледаш. Ако ти разрешат да си свалиш снимка от нета и да я видиш в Preview - там ще видиш разликата в резолюциите, инак браузера си интерполира резолюцията до 1440х900 :)

За работа като дизайнер или девелопер - освен някъф гъдел и малко по-мазничък текст - далавера няма. За потребители - супер е, ярък, цветен, красив. За фотографи и видеографи - най-голям кеф :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Дек 07, 2012 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:))
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov