Graphilla.com :: Преглед на тема - Новото туристическо лого на България
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Новото туристическо лого на България
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Лого, бранд и шрифт дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivorio



Регистриран на: 14 Окт 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2013 3:11 pm    Заглавие: Новото туристическо лого на България Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2013 3:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кай чесну :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2013 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прекрасно онагледена манджа с грозде. :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2013 5:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз виждам смешен чичка с бушонирано ляво око (мое дясно), от което тече зелена сълза, смешен оранжев нос и нацупена уста...
_________________
www.skachkov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivorio



Регистриран на: 14 Окт 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2013 6:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Освен националното лого и слоган,
са разработени и десет под-бранда
за различните видове туризъм.

http://www.economy.bg/marketing/view/6074/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zka



Регистриран на: 05 Юли 2004
Мнения: 1173
Местожителство: Берлин

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2013 7:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Шаренко, ама то и България е така.

Хубава графика, може и да го няма "А-ХА" момента, но логото съдържа съвсем ясно послание, което и да не можеш да четеш, ще го разбереш. Не говорим за герб, а за търговска марка, която единствена цел е да съблазни средно статистическия руснак, германец, или каквито там народности идват да почиват и пазаруват в България.

Гадно ми става като чета статии като тая в уебкафе, защото без грам опит за журнализъм са нацвъкали глупости, дето сега цяла България ги чете и нали е написано от журналист, вярно ще да е. Няма никакво значение какво ще се избере за лого и колко ще струва - винаги една и съща помия се излива отгоре. Защото някак си отрицанието ни идва по-лесно от това да подкрепим нещо.
_________________
http://www.fourplus.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Alexandrov



Регистриран на: 10 Юни 2012
Мнения: 18
Местожителство: България

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2013 8:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересно, че допълнителните знаци сякаш са по-стегнати. А розата, освен че ми се струва deja vu (на друго deja vu) някак не си е на мястото. Поне на мен ми вади очите.
Но все пак ще е интересно как ще се внедри и развие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2013 9:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е*ало си е майката!
Яйца на ОКО!

Въпроса е: С какви смески са хранили кокошките за да снесът такива яйца :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
georgi stoyanov



Регистриран на: 16 Май 2009
Мнения: 173
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2013 9:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и един различен поглед над нещата :) http://nenovinite.com/news.php?action=view&ID=2362#.UPg-Ic31XxI.facebook
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Alexandrov



Регистриран на: 10 Юни 2012
Мнения: 18
Местожителство: България

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2013 5:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

georgi stoyanov написа:
и един различен поглед над нещата :) http://nenovinite.com/news.php?action=view&ID=2362#.UPg-Ic31XxI.facebook

И какво му е по-различното на този поглед, бе Георги? Според мен е обичайния “спам” в глобалната журналистика. :)
А между другото - има ли смисъл да се изказваме по същество, или само оригинално да отричаме или аплодираме?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
N1kk3l



Регистриран на: 01 Фев 2007
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2013 11:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

http://observatory.designobserver.com/feature/graphic-design-criticism-as-a-spectator-sport/37607/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2013 3:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.applebg.com/bg.pdf
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Add



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 886

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2013 9:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Well, well... :)
влизам аз тук и гледам - няма много коментари за новото лого и си викам, то сигурно важи поговорката: за това лого или хубаво, или нищо :)))

Аз за графичното и техническо изпълнение няма да се набутвам да говоря :)
Ама, малко сега суховато тука за брандинга да си кажа, че тези 10 варианта, разиграни уж да подхождат на всякакви промо материали и направления, в крайна сметка ми оставиха спомена за едни цветни петна без конкретика и даже малко така към края позабравих какво имаше там в логото-първоизточник (umbrella logo) както му викат :)

Та си заслужава да се помисли не е ли по-добре едно лого, като ще подмопмага някакъв бранд, да е така направено, че да "залепне" на всякакви промро материали (ей за представете си Adidas, Nike или Apple) те имат ли нужда от промяна, за да фитнат на различни материали? Да кажем Adidas решава да направи спортен коктейл за жени :) дали според вас ще внесе графични и цветови промени в логото или....
Та така де.
_________________
surplus
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2013 10:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Видях няколко познати имена сред създателите, част от тях пишат и тук - ще ми интересна тяхната гледна точка.
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
TIFF



Регистриран на: 23 Сеп 2004
Мнения: 1345

МнениеПуснато на: Вто Яну 22, 2013 6:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1. http://bnt.bg/bg/news/view/93327/novoto_logo_na_bylgarija_estetika_i_funkcii

2. http://www.underconsideration.com/brandnew/archives/bulgarias_everything-but-the-kitchen-sink_approach_sinks.php
_________________
100% biodegradable
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Adder



Регистриран на: 01 Юни 2006
Мнения: 135
Местожителство: Бургас/Варна

МнениеПуснато на: Сря Яну 23, 2013 12:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще е много яко ако някой пусне тук всичките концепции през които са минали екипа от дизайнери.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Alexandrov



Регистриран на: 10 Юни 2012
Мнения: 18
Местожителство: България

МнениеПуснато на: Сря Яну 23, 2013 12:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинете ме – ще се изкажа за трети път, макар да съм “заек”. И то не много минималистично. :)

За съжаление, впечатленията ми от първия поглед постепенно се затвърждават и намирам много основания в отрицателните мнения за графичния език на това лого.

Но нека се обоснова кратко, стъпвайки на концепцията. Ако не бъркам, в обосновката за цялостната идентичност, демек бранда, се споменава, че е търсена уникалност за всичките й елементи. Че кой не би заложил на това?
От друга страна, в коментари непрекъснато се повтаря мантрата, че логото е само една малка част от “еди какво си” – концепция, бранд и т.н. Че кой не го знае това?

Не твърдя да съм спец в рекламистиката (прекрасната професия рекламист), рекламата и маркетинга, но твърдя, вярвайки на сетивата си, че концепцията (доколкото е представена в брошурата) звучи като реклама с приповдигнато радостно настроение, с послание, обещаващо чудесни изживявания. Но графичния стил е сдържан и корпоративен. Аз лично получавам подобни обещания при евентуална покупка на телефон или екскурзия. В такова послание може би има смисъл, ако е доказано, че работи. Всички ние, всички пиейки Кока-кола, всички ще бъдем различни. Но къде е уникалността? И кратко разсъждение, може би грешно - туризмът се храни от едни и същи неща навсякъде и само като добавка - от локални нюанси.

В този смисъл – или аз не съм разбрал, или уникалността няма първостепенно значение.

За логото мисля, че важи същото. Не виждам някаква оригинална интерпретация, а само търсене на поп-звучене (съзвучно с концепцията), с присъщата бъбривост на форми и цвят.

За естетиката и графичния език – не мога да се освободя от усещането за хаотична аморфност (до някъде и в шрифта) и разностилие, напомнящи на бизнес-клипарт от преди 10-ина години. Наистина не го казвам за да засегна авторите - това ми е усещането.

И накрая се изненадвам, че един от дизайнерите е Димитър Гавански. Дори от малкото, което съм виждал, имах други впечатления. Освен това си спомням смътно едни негови много основателни критични разсъждения преди време, повод за които беше някакъв спорен конкурс - лого за 1 лев май беше. Още повече се изненадвам от непрофесионалното му изказване в предаването на БНТ... Дано не бъркам. То не че на другите изказванията бяха кой знае какво - вероятно форматът не позволява повече.
Допускам също, че не много е зависило от него, защото имам някакъв опит как се работи с чиновници, вкл. и с чиновници в частния бизнес. Както и със специалисти, важни за дизайна, но с дефицит на графична култура.

Не знам... Нещо е сбъркано, някой определено не си е на мястото.

П.С.
Сега виждам името Гавански като модератор тук. Да не би да е споменатия Димитър Гавански?

Да, разбрах. Очевидно е същият. Ще е хубаво да се обади по темата, ако има време. :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2013 5:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мисля, че има много за 'обаждане'. На човека не му плащат да защитава логото пред всеки.

От кога лого = бранд ?

Ако има проблем, той е по-скоро, че четем повече за логото от колкото за бранда. (никой не обърна внимание на линка от Асен П.)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2013 7:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам едно питане
До двамата модератори - може ли да пуснете онова първото спечелило от преди 4-5 години, че не мога да го намеря в момента.
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2013 8:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BSC System написа:
От кога лого = бранд ?

Ако има проблем, той е по-скоро, че четем повече за логото от колкото за бранда. (никой не обърна внимание на линка от Асен П.)


Ами като видиш работите на Стефан Кънчев да не би да си се запознал с целите рекламни кампании, в които е участвал? Или просто гледаш графичните символи и се възхищаваш?
Пък и тука едва ли има много маркетингови специалисти, защото Уикипедия учи, че бранда е термин в маркетинга, което се свързва с позициониране на марката и диференциацията на пазара, каквото и да означава това. :) Мисълта ми е, че с прости графични познания (доколкото ги има) не може да се коментира нещо, което включва и статистика и др. неприятни неща.
Между другото като стана дума за целия бранд нормално ли е да се ползват снимки, купени от сток сайтове за бранд за много пари при условие, че същите снимки може да ги купи примерно Албания и да ги използва за своя бранд също.







Не искам да обидя никой просто ми е чудно.
_________________
www.skachkov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Лого, бранд и шрифт дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov