Graphilla.com :: Преглед на тема - Българските филми и сериали
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Българските филми и сериали
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 23, 2013 2:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аааа, не си прав! :) Изтъквана е много пъти. Беше отдавна и аз вече не си спомням какво беше точно, но нещо в сисъла на "мисли преди да пишеш и ползвай бутона Преглед".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 23, 2013 2:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами може би съм пропуснал, но лично аз съм го задавал като въпрос и не ми беше обяснено. Срещал съм го и от други юзъри. Както съм срещал и защо няма иконка (за адрес и букмаркс бар-а) при положение че някои дори си бяха експериментирали и бяха врътнали няколко бързи предложения.

Вярно че никой собственик/админ не е длъжен да обяснява каквото и да е, но в крайна сметка форумът-това са потребителите, и ако масово се повдига даден въпрос, коректно е ако не решение, поне да се даде някакво обяснение/причина.

Виж профилната на Графила във ФБ (http://www.facebook.com/#!/Graphilla?fref=ts) с това изчистено оранжево квадратче как стои дизайнерско и готино :) Кому би навредило да се повтори и във форума, като иконка за адрес бара и букмарк?
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Вто Апр 23, 2013 3:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бутон едит няма, щот един юзър зи изпоизтри наред постовете и после твърдеше, че нищо такова не е писал - ама това повсеместно изтриване имам предвид.

На едно тайно място обаче, бутон едит има =)
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 23, 2013 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предположих че това може да е причина, но по много лесен начин може да се направи бутонът да е активен минута-две-пет след публикация. По някога дори да си написал всичко правилно и да ти е ок, може 10 секунди след "прати" да ти дойде на акъла да добавиш още едно изречение/линк/картинка ама не-курт капан, пишеш ново мнение и става разпокъсано.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kefo



Регистриран на: 17 Фев 2006
Мнения: 274
Местожителство: Софето

МнениеПуснато на: Вто Апр 23, 2013 3:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=361168110671584&set=a.357836447671417.1073741826.357835764338152&type=1&ref=nf

Нещо малко да разведри обстановката :D:D:D

И един сайт, който сигурно повечето знаете ама да го постна за всеки случай :) Тук може да гледате български и чуждестранни, аматьорски и професионални късометражни филми.Дори можете да пратите и ваши филми (виждам че има тука филмаджии) :D:D:D

http://kinematograf.bg/
_________________
kristianandreev@abv.bg
http://www.behance.net/kristianandreev
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 23, 2013 3:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cutepoison написа:
Ами може би съм пропуснал, но лично аз съм го задавал като въпрос и не ми беше обяснено. Срещал съм го и от други юзъри. Както съм срещал и защо няма иконка (за адрес и букмаркс бар-а) при положение че някои дори си бяха експериментирали и бяха врътнали няколко бързи предложения.

Вярно че никой собственик/админ не е длъжен да обяснява каквото и да е, но в крайна сметка форумът-това са потребителите, и ако масово се повдига даден въпрос, коректно е ако не решение, поне да се даде някакво обяснение/причина.

Виж профилната на Графила във ФБ (http://www.facebook.com/#!/Graphilla?fref=ts) с това изчистено оранжево квадратче как стои дизайнерско и готино :) Кому би навредило да се повтори и във форума, като иконка за адрес бара и букмарк?



Не бе, аз не твърдя, че не си прав. То лошо няма да се сложи оранжево квадратче и да е дизайнерско.

Но нали си я чувал онази история, за един друг форум? Дето достъпа беше свободен и влизаха разни хора да си искат разни работи и всеки си правеше каквото иска. И как на група хора им писна и решиха да си пишат помежду си някъде където никой няма да дава акъл. Подкара се някакво phpBB криво ляво, хостна се при познати... И това нещо не се е променяло от тогава. Ще се изненадаш ако ти кажа, колко хора трябва да изнамеря и сръчкам за да сменя някаква картинка някъде. Хора дето нито им е работа, нито им се занимава. Примерно на твоя приятел Рашков, за да му измислим група в която да може да си пише по Обявите, ми отне 2 дни да обяснявам какво искам, кому и защо е нужно и т.н.

Сега, цялото нещо имаше и няколко странични ефекта. Примерно това, че се поразрастна форума и доста хора проявиха интерес. После интереса се позагуби. Нормално. Не мисля, че оранжево квадратче ще съживи нещата, по начина по който exile си ги представя. Както той самия отбеляза, има си по-модерни начини за намиране на публичност.

Това което графила направи, това за което беше създадена и това което продължава да върши, е да държи хора с най-общо казано сходни интереси във връзка. Ето, вземи например твоята връзка с Бетовен. Не е най перфектната връзка, но съм сигурен, че вие момчета, може да отработите нещата. И утре ако се видите, може пък и да пиете по бира. Или пък си ударете по един шамар, ако така ви дойде. Но се познавате. Не знам дали вие конкретно сте се запознали тук, но доста хора са намерили среда, която им е помогнала... професионално. Аз лично съм спечелил доста от съществуването й.

Не съм наясно 3Dbg примерно доколко е "жив", при положение, че си има всичко. Имало е идеи да се направи галерия и тук. Но поради една или друга причина не се случи. И аз лично вече съм на мнение, че не е било и необходимо.

Галерии и начини за публични изява бол. Но ако търсиш контакт с хора от малкия роден бранш, няма да го намериш в cgtalk.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 23, 2013 3:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

spacer написа:

Ще се изненадаш ако ти кажа, колко хора трябва да изнамеря и сръчкам за да сменя някаква картинка някъде. Хора дето нито им е работа, нито им се занимава. Примерно на твоя приятел Рашков, за да му измислим група в която да може да си пише по Обявите, ми отне 2 дни да обяснявам какво искам, кому и защо е нужно и т.н.


Виж тия неща няма как да ги знаем, ако някой не ги разкаже. Пак казвам-никой не е длъжен да се обяснява, но просто е по-коректно към дългогодишни юзъри които се чудят това що го няма, онова що не работи и пр.

За мен също, погледнато като цяло, ако трябва да обобщя-графила ми е била полезна, и продължава да бъде, затова и продължавам да си пиша тук.

Също и не мисля че форумът може да живне с една букмарк иконка, или с каквато и да е друга магическа пръчка. Всичко си е на периоди/етапи.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 23, 2013 4:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

spacer написа:
Ами може би съм пропуснал, но
Сега, цялото нещо имаше и няколко странични ефекта. Примерно това, че се поразрастна форума и доста хора проявиха интерес. После интереса се позагуби. Нормално. Не мисля, че оранжево квадратче ще съживи нещата, по начина по който exile си ги представя. Както той самия отбеляза, има си по-модерни начини за намиране на публичност.


Само защото ми спомена алтер-онлайн-името се намесвам - аз не си представям нещата както ти май мислиш, че си ги представям, нито нещо лошо за форума казах горе. Просто това да намаля общото количество теми и пускани неща е естествен процес в резултат активността на обществото и функцията на въпросното в рамките на форума, която седи в основата на идеята за графила и в това няма нищо лошо и е абсолютно нормално.

Форумът е мъртъв за развитие и промяна и такова изобщо не е нужно - аз продължавам да си влизам кажи-речи всеки ден и да виждам 10-те нови неща илюстрации пуснати от Велинов за месеца и това осмисля достатъчно домейнът graphilla.com сам по себе си :) Ама не ми пречи и да видя, че към 2013 г. phpBB форум за дизайн в БГ си е умряла работа, ама няма лошо, клати ни и носталгията чат-пат, пък и изскача по някоя интересна обява.

Бетовен влиза по друга причина, която не желая да анализирам, пойзъна по трета и т.н., и да се вдига за 249-ти път въпроса "що няма едит бутон" и "защо намаля активността във форума" е лишено от обща и реална преценка на нещата, нещата се приемат as is и всичко е доста лесно и приятно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 23, 2013 4:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е сега бих си редактирал поста ест., за да си оправя форматирането, 2-3 граматически грешки и да допълня, че да, в крайна кметка с някакви хора се знаем бегло и през далечната дистанция на оптичния кабел от именно от тук, което е доста прекрасно и съм сигурен, че за 95% от още присъстващите е единствената идеалистична причина да влизат тук, в което отново няма нищо лошо, напротив, доста трогателно показателно е за това, че нещата все пак работят :)

Айде, днес беше дълъг работен ден.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 23, 2013 4:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ем... кво да се разкаже.

Не веднъж е споменавано:

"Писането в графила не е задължително" В превод: "За толкова ни стигнаха силите по онова време, но реално това и ни трябавше и си ни върши работа. Съжаляваме, че не ти харесва, но спокойно може да потърсиш място по твой вкус".

Или всеки път да се обяснява, че никой не е имал за цел да предоставя място за реклама или обяви и т.н. Все неща за които, има хора се сърдят чак, че нямали достъп.

Или това че никой не е се е ангажирал с това да се помага на начинаещи дизайнери и пр. младежи ......или бармани (че и такива имаше си спомням).

И някак не разбирам как някакви хора висят тук, четат темите и се обаждат само когато трябва да обяснят укорително как форума бил умрял. Или любимите ми. Тези които настояват някакви неща да се случат, защото...

примерно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 23, 2013 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз бих си редактирал по-горния пост, че съм изпуснал някакви тиренца и има разни рандъм запетайки....

Е, аз бутон едит си имам... ма сега ме мързи :P


Лека вечер на всички :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 23, 2013 4:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко драматично ги приемаш нещата и нещо много се върза на бетовен и пойзъна конкретно, които са нещо като драма куйновете тук напоследък. (нищо лично, пичове)

spacer написа:
ем... кво да се разкаже.
И някак не разбирам как някакви хора висят тук, четат темите и се обаждат само когато трябва да обяснят укорително как форума бил умрял.


А понеже имам чувството, че към мен се отнасяше - ся, фактологично не си прав :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 23, 2013 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

lol

Разбира се, когато някой изрази несъгласие с нещо е драма куин :D

А както се вижда, темата беше съвсееем друга, и я започнах именно аз, без идеята да критикуваме някви неща, и да драма куийнваме или както там характеризирате случващото се 3 страници по-късно.

Общо взето ми е все тая дали има едит бутон, просто го изтъкнах като нещо което ми е необяснимо защо го няма, не че толкова копнея за едит бутон. Сега след като подискутирахме, виждам че явно се е споменавала причината да няма. Нито ми е курсова работа, нито се старая да се доказвам пред някой, че чак толкова да е болка дали има грешки във публикацията, или съм оставил някой отворен таг.

Но ето сега, горе екзайла е започнал мнението си с думи на spacer, но на quote-a пише че са мои..някакво оплитане с таговете явно (а уж си уебаджия, exile, нищо лично ;) което може да обърка 3ти лица четящи дискусията и примерно да сметнат че са мои тия думи, а само ние тримата да знаем на кой са били всъщност.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Вто Апр 23, 2013 7:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bethoven. Всичките ни родни сериали са с нисък бюджет, ако си беше напънал малко кратуната да усетиш кво се опитвам да ти кажа нямаше да ми пишеш така
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
AndonastY



Регистриран на: 23 Юли 2008
Мнения: 1105

МнениеПуснато на: Сря Апр 24, 2013 6:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пуснете финалните надписи на тази сапунка.
_________________
http://andonasty.com/
http://www.behance.net/Andon_astY
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 24, 2013 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Изкуството на сарказма е най-яката дисциплина в тоя форум!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Чет Апр 25, 2013 7:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

piperkov написа:
Bethoven. Всичките ни родни сериали са с нисък бюджет, ако си беше напънал малко кратуната да усетиш кво се опитвам да ти кажа нямаше да ми пишеш така


То затова може един козел да има 80 000 хонорар, и да ми се цепят - "Ти Q7-ца карАл ли си?"
Не бюджета е нисък, ами лапачите са много
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 25, 2013 7:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А ти какво искаш, да играе роля на мутра, а да се изказва като проферосор филолог от БАН ли?
Аре моля ти се, това пък да се говори естествено, с думи/диалект/лафове от ежедневието е един от най-големите фактори да не изглежда превзето и изкуствено като ги слушаш..ненапразно от Забранена любов ги бъзикаха с месеци..те си говорят за ядене братче, а звучи все едни литературоведи обсъждат Буковски.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Чет Апр 25, 2013 9:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда..
ПОД ПРИКРИТИЕ Е МНОГО ХУБАВ ФИЛМ И КОЙТО СМЯТА, ЧЕ В ЕДИН СЕРИАЛ ИМА НУЖДА ОТ МАЛКО ПОВЕЧЕ МИСЪЛ И ДОБРА АКТЬОРСКА ИГРА Е ЗАКОСТЕНЯЛ ИДИОТ. СЪЩОТО ВАЖИ И АКО СМЯТА, ЧЕ ЕДИН ФИЛМ НЕ Е САМО "ПРОДУКТОВО ПОЗИЦИОНИРАНЕ" (ЕГАТИ И ТЪПИЯ ТЕРМИН)

П.П. Аз бях до тук.
Никой не е по сляп от неискащият да види
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Boteff



Регистриран на: 04 Мар 2003
Мнения: 2354
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 25, 2013 10:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък по едно време се бях зарибил и слушах няколко пъти една песничка от някво нашенско тийн сериялче Революция З .. само незнам З-то за Зомбита ли е кво ли. Девойчето дето пее е сладко-сделано :}.

Има и един с народно-чобанска ориентация което в нашия случай е едно и също всъщност :}. Банда овчари май са съседи в някъв нереален блок с басейн в средата .. или поне там съм ги засичал няколко пъти .. ситуирани. Джафкат нещо .. оня дъртия класик на нашото кино с прегракналия глас с бирите от Орк-естър без име .. той май е главно действащо лице дето играе все един и същи герой .. нашенски Робърт Дениро .. ама го играе народен човек семеен стожер-патриарх.
Големи щуротии .. ама кво пък който иска да гледа.

Иначе темата за кво е ?
:}
_________________
.. so far .. so good .. so what ? ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov