Graphilla.com :: Преглед на тема - Хартия за визитки
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Хартия за визитки

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Saphire



Регистриран на: 21 Апр 2010
Мнения: 32
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 02, 2013 5:19 pm    Заглавие: Хартия за визитки Отговорете с цитат

Здравейте,
Някой да има идея за печатница в България, която да работи със следната хартия? :

GF smith Colorplan
embossing (damask)
540gsm

може да се види на този сайт:
http://colorplanpapers.com

Трябва ми за печат на визитки

Благодаря
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rostislav



Регистриран на: 06 Окт 2004
Мнения: 555
Местожителство: PLOVDIV

МнениеПуснато на: Чет Юли 04, 2013 10:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Незнам в какъв тираж са визитките и дали клиента е предупреден за цената, която при всички положения ще е много висока, но както и да е.
Много силно се съмнявам да намериш да такава хартия в БГ.
Дори да имат представител за страната едва ли ще поддържат толкова скъпи хартии на склад.
Разбира се можеш да си поръчаш, но ще ти кажат цена за цял пакет + чакане (не се знае колко).
Намирането на такава харития в България е просто обречено.

Мога да ти кажа аз какво бих направил в тази ситуация.

1. Избираш си един хубав бял офсет от анталис ~270 г
2. Тонираш листата с пантонче щрих (офсет), може и процент със стакато растер (по този начин ще се добави фина текстура).
3. Кашираш листата един за друг (някъде където правя опаковки).
4. Не си казал с каква технология ще печаташ отгоре, но имай предвид следното – с офсет не е добра идея, мастилния слой е прекалено тънък и на тази активна релефна медия ще стои доста кофти (особено след като е тонирана хартията а и вече получения грамаж е трудно да мине през офсетова машина).
Дори да е черен текста го направи с топъл печат или в най лошия случай сито.
5. Рисуваш си желаната текстура,правиш клишета за топъл печат (цинкови вършат работа) и правиш празен удар (damask-а).

Ще ти дам и един хинт, който съм научил от старите кучета-винари.
В клишето можеш да добавиш графиката, която ще присъства на визитката :)

Това е.
_________________
:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Чет Юли 04, 2013 1:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ростиславе - той е Тя.

Звъниш на Анталис и избираш друга хартия.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Saphire



Регистриран на: 21 Апр 2010
Мнения: 32
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Юли 04, 2013 3:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви за отговорите.

Ники направо отсече :D

Не зная дали някоя печатница ще се навие да използва клиентска хартия, но това ще ме улесни доста.
Поръчването не ми е проблем мога и да изчакам държа да изглежда точно така
Визитките ще са с топъл печат и бяло фолио.

Помислих и за печат извън БГ, но това ми е краен вариант, ако се окаже, че не може да се изпълни поръчката с моя хартия.

Визитките са персонални не са за клиент имам вече цена за 50 листа А4 формат но са flat тоест без emboss-a.
Чакам отговор на запитване директно в техния сайт за да видя колко листа може да бъдат закупени и на каква цена.

Исках да проверя дали все пак няма тук такава хартия и чак след това да се впусна в купуване :)

Ако успея да ги направя до месец време ще покажа резултата


Благодаря ви отново за отговорите и помощта
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov