Graphilla.com :: Преглед на тема - Help за PC конфигурация за работа :)
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Help за PC конфигурация за работа :)
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 29, 2013 11:33 am    Заглавие: Help за PC конфигурация за работа :) Отговорете с цитат

Хай! Предварително се извинявам за дългия пост,но ми трябва съвет за конфигурация и монитор, който да е минимум 27 инча. Сори, ако се дублира темата, но в търсачката не открих нищо, което да ми свърши работа. Пиша тук, а не в онзи форум, защото предполагам тук има повече хора, които са се сблъсквали с това, за което ще попитам.

Та, сглобявам компютър за работа (игри няма да се играят, мина ми времето). Тъй като няма да работя само аз на него - компютъра ще се използва и за видео обработка/монтаж, както и за ретуши. Програмите, които ще се ползват са: Sony Vegas, Adobe Premiere, After Effects, Adobe Photoshop CS6
- ще се работи с Full HD клипове, както и с по-тежки RAW-чета и по много :)

Главният ми въпрос, е че не съм много запознат как трябва да наблъскам една конфигурация, за да вървят горните неща без да ми лагват и циклят. В компютрите ме няма особено, затова ще се радвам някой, който работи с програмите да сподели от какво ще се нуждая предимно и по колко. Дали повече видео ->рам>процесор и т.н.

Бюджетът ми е около 1500лв (знам, че не е много, но това е за този етап)

Направил съм една проста конфигурация, пишете смело и давайте акъл.

Intel Core i7-3770/3.4GHz/8MB/s.1155
Intel Z77-DS3H s.1155
8GB DDR3-1333 (2x4GB)
HDD 2TB 7200/SATA3
NVidia GTX650 2GB DDR5

Не знам до колко видео картата трябва да ми е мощна, затова съм сложил тази. Обмислял съм и някакво SSD 250ГБ, както и 16ГБ рам, било то 1333мхз или 1600.
За обработката на снимки не се притеснявам изобщо, повече се притеснявам за видеото, че доскоро все си късах нервите :)

П.С. Чудя се и между 2 монитора. Дали някои има впечатления от тези модели:
30" Dell U3014
Dell U2713H

Благодаря предварително,
Кала
:)))
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 29, 2013 11:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

OpenCL давал о по-добри резултати от CUDA в момента, т.е. противно на доскорощната логика AMD Radeon май са по-удачния избор за GPU.

http://blogs.adobe.com/premierepro/2013/05/improved-gpu-support-in-adobe-premiere-pro-cc.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 29, 2013 11:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сори, подведох малко с горния пост, но нещата се променят постоянно.
Мониторът е избран, а бюджетът в момента е 2100лв.

@еxile, това значи ли, че ако се сложи AMD Radeon, ще се минава и към AMD процесор?
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 29, 2013 12:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

"Вземи си MAC, те са дъ бест!"


*grabs popcorn*
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 29, 2013 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cutepoison написа:
"Вземи си MAC, те са дъ бест!"


*grabs popcorn*


Не ми трябва МАК, не се и разбирам с операционната им система. Тепърва да свиквам не мерси. Пък и в бюджета не ми се вписва по сериозна тяхна машина.
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 29, 2013 12:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз го казах, просто да изпреваря събитията-в тоя форум като се заговори за компютри винаги някой споменава мак.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 29, 2013 12:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не GPU-то няма отношение към CPU-то, интелски процесори работят с АМД видеокарти.

AMD 7850, примерно, е популярна и поддържана видеокарта за около 350-400 лева според производител и точна верния, която може да ти върши работа няколко години напред. Малко трудно е да се дават препоръки, понеже не се знае колко точно ще разчитат адоби на GPU процесинга в бъдеще, но тенденцията е да де ползва все повече, така че не бих казал, че е излишно. Ще ти влезе в бюджета спокойно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 29, 2013 1:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Още една добавка - не разбрах дали ти се е увеличил бюджета? Ако успееш да вместиш един ССД диск - 64 или 128гб според възможносттите за ОС плюс Адоби нещата (включително скрачдискове и т.н.) и HDD само за сторидж ще усетиш огроооооомна разлика.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 29, 2013 1:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

да, да, увеличи от 1500 на 2100лв.
При ССД-тата не трябва ли работните файлове също да са на него? ОС и програмите едва ли ще минат над 50ГБ.
Какво мислиш за процесора?
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 29, 2013 1:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами със същият процесор съм от година и е чук.

Сега, има някакъв нов сокет 2011, за който днес ме светнаха и сега разглеждам, там цените са солени (дъна от 400-500 кинта нагоре, най-евтиният процесор май е към 600), принципно това било бъдещето за пърформънс машини. Някой по-запознат ако пише по темата - ок.

Със сигурност това z77 дъно и тази i7-ца ще са достатъчни за години напред, но не смея да давам много много съвети, трябва да се попрочете повече за този новия 2011 сокет и как се представят процесорите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 29, 2013 2:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз те съветвам да помислиш за 16ГБ рам. Аз съм с толкова, и понякога някои програми от тези които си изброил заемат доста.

Също за афтъра ти трябва много добра видео карта, иначе примерно realtime preview-то ще ти върви с 1фпс което е изключително дразнещо и бави доста работния процес.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 29, 2013 3:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз в предното бачкане работех на машина с 50-тина ГБ рам. Афтер Ефектса си ги пълнеше. В момента съм с 8ГБ вкъщи и въпреки че не правя нищо смислено на тая машина освен да разцъквам от време на време за кеф, ми се струват малко.

Така че бих наблгнал на РАМ. То при рама хубавото е, че може да се добави и впоследствие.

Хубавото видео не е излишна екстра.

А ако ти скимне да рендваш нещо... залагаш на ядра.

И бтв аз още не съм видял машина дето да не цикли :) Винаги си циклят. :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 29, 2013 4:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съветите, помагате ми доста. Засега се спрях и на GTX 770 2GB, но май няма да стигне бюджета за SSD, ако я сложа нея... Трябва да реша, кое от 2те сега ще ми свърши по-добра работа и в последствие да купувам.
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 29, 2013 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бе като чета някакви тозиви за GPU съпорта на адоби, първо виж мноооо внимателно документацията на отделните софтуеъри от пакета, кой коя карта поддържа, кои функции, има си и бенчмаркове, щото може и да дадеш 8 торби пари за видеокарта за която ще пуснат ъпдейт след някакви месеци, или за която просто CUDA драйвърите не работят ок или какво ли не още.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 29, 2013 11:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има ли смисъл от Quadro карта за тези пари, за които ще се вземе 770ката например?
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 30, 2013 9:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-добре се обърни към някой, който има опит с куадрота - за тези пари виждам, примерно, quadro k2000. Гледам по някакви ревюта и форуми, че а хвалят доста.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 30, 2013 10:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ПП: Зачетох се повечко, че и на мен ми стана интересно:


Цитат:
The K2000 is the mid/low-range addition in the line, replacing the Quadro 2000. On paper it is hard to compare the two cards, as despite the doubling of the CUDA cores in the newest K2000, the Fermi architecture offers vastly better compute performance per core than the newest Kepler architecture. If you are after boosting GPU accelerated applications with the K2000 like GPU renderers (Luxmark / VRay RT GPU / Octane Render etc) or the Adobe Mercury engine, you will be disappointed by the K2000.Its compute performance pales in comparison with the old Quadro 2000, or any gaming card even at half or 1/3 its price range which of course offers vastly increased core count and faster clocks.

More and more operations used in graphic and photo/video oriented applications are using GPGPU, but the K2000 is a horrible (for Y2013) compute card.


Цитат:
Overall this card - though far from cheap - represents a good value for an mid-range workstation card, offering equivalent or even better performance than what you would get for a card double its price less than a year ago.
If you are interested in a fast, quiet and cool running card to be used in a 3D modelling and CAD workstation, take a closer look in the K2000.
If you want something to double as a gaming card, or as a GPU accelerator for the apps mentioned above, be prepared to pay for a K5000, or consider using the K2000 in conjunction with a headless GTX that will be kicking in exclusively as a GPGPU unit.


На твое място бих взел GTX/Radeon карта от списъка тук:

http://www.adobe.com/products/premiere/tech-specs.html

770 НЕ е в него и все още не се поддържа от Premiere.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Юли 31, 2013 12:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ма виж там и едно ССД да сместиш..... щот без него, кот и да събереш си е се куц кон по некое време.....
Как отпушват тия пущинииииии.... праат си кинтите с думи прости.... :)
_________________
minimiro.com

whitewater
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Авг 01, 2013 8:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи:
- професора този http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=46648 или някой друг Хсенон на сокета на i7 - имаше няколко вида които са си Ксенон не Ай на тези сокети
- ССД задълже! :) 128 гб стигат и хартисват - ама ще местиш
- кви са тиа 8 гб рам бря, 2013 година сме - купуваш 4х4 минимум
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 01, 2013 9:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сори, още онзи ден направих конфигурацията, в момента я сглобяват.
Благодаря на всички за съветите :)

Ето на какво се спрях:

Asrock B75 PRO3
XEON E3-1230V2/QUAD/3.3/8/Box
Silicon Power DDR3-1600 16GB
Palit GTX 680 2GB
CoolerMaster Extreme Power Plus 600W
1+1 TB SG SATA 6G/7200/64M/3Y Warr За райдче (огледално)
ADATA SSD SX900 128GB SATA3

Кутията не я знам, каквато я изберат - все тая ::)))
Може да има пропуски някъде ама що годе ще ми свърши работа мисля
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov