Graphilla.com :: Преглед на тема - тВенти Минътс ъф маднес - онлайн туториали на български
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

тВенти Минътс ъф маднес - онлайн туториали на български
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Новини, интервюта и уроци
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Нед Фев 02, 2014 1:59 am    Заглавие: тВенти Минътс ъф маднес - онлайн туториали на български Отговорете с цитат



Вече знам какво си мислите =)
"отткъде-накъде да гледам туториали на човек, който прави ТАКИВА банери"?

Ето няколко блестящи довода да игнорирате прекрасността на банера:

1. Аз съм изключителен оратор (питайте приятелката ми, твърди че като запаля не млъквам). Последния път когато говорих пред публика от 90 минути по план, прехвърлих два часа и половина (приятелката ми предвидливо сви минералната водичка още в началото за да прегракна, уви провали се).

2. Аз съм човек от народа. Честно бе, обяснявам с градски, жаргонен, модерен език кое какво е. Псувам ако се налага.

3. От време навреме правя тук-таме дизайн: dribbble.com/djnoone

4. Не съм велика примадона, че да си крия методите. Средна примадона съм.

КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА тВенти Минътс ъф маднес?
Това е безплатна платформа за показване на (това кякъв искрящ гений съм) дизайнерски, предпечатарски, фотошопски и около-подобни тясно специализирани въпроси. Всяка събота, на един и същи линк, ще можете да гледате като за без пари предварително обявени теми. "20минофм" е разделено на три части (казвам, показвам, наказвам). Първата част е показването набързо на някои функции, необходими за изработване на нещото, по темата в урока. Втората част е самото извършване на упражнението, третата част е въпроси и отговори.

В самата платформа има чат. Може да се пита в реално време, докато тече стрийма за текущо показваното нещо. Не е нужно да чакате да свърши цялото показване ако нещо не е ясно, питате веднага. Платформата позволява и аудио дискусия, но 90% от времето ще е Listen Only. Има си бутончета с Thumbs UP и Thumb DOWN ако с нещо не сте съгласен или несъгласен. Изобщо, ще е повече разговор отколкото Ютубски видеоклип.

ЗАЩО СЕ ПРАВИ "20минофм"?
Преди време направих следния семинар:
www.gaddict.net/skill/?p=50
чиято втора част още не е изкласила да се проведе.

Промо-клип за бъдещата втора ОФЛАЙН част:
www.gaddict.net/skill/?p=64

20минофм ще бъде едно "тъгъдък" на някои техники, безплатно намираеми всяка събота в ранната вечер.
Отделно от тях, по-нататък ще има поредица платени практически ОФЛАЙН семинари. Разликата между платените и безплатните е в това, че на платените се тренира методиката, докато на безплатните се показва туториал. Тоест - от платения семинар човек трябва да излезе научен, как да прави нещото, дори когато се различава рязко от показваното в упражнението - да му хваща логиката и да съставя решение, подходящо за целите му.

КАКВО ЩЕ ИМА в 20минофм?
Основно ще се показват фотошопско креватно джудо. Не само мисионерска поза, но и професионални техники, подходящи за най-загорелите хардкор звезди. Имам неееекви познания по CorelDraw, които мога при интерес да наливам в бурканчета и да раздавам. С времето за последните 12 години съм се научил да си пазя задните части от минни експлозии на RIP-а/Експонатора/CTP-то така че мога да се правя на важен и разбиращ и по такива теми.

Всъщност, минутки за реклама: http://gaddict.net/design/

Темите ще варират от типа на цветокорекции, фотоколажиране, обработка на парче, подредба и канализиране на иформацията в графичен шаблон за печат.

КАК ДА НАПРАВЯ, ЧЕ ДА НЕ СЕ ЗАНИМАВАМ С ТЪРСЕНЕ НА ИНФО, ТО САМО ДА ИДВА ПРИ МЕН?
Аз съм то-о-о-олкова щастлив че попита!
Влизате тук: www.gaddict.net/skill
слизате най-долу на коя да е страница, има форма за записване в мейлинг лист. През него на пощата Ви ще се получават ъпдейти за всички части от пъзела:
- блога за практически съвети: http://gaddict.net/praktika/
- сайта за безплатните и платени семинари: www.gaddict.net/skill
- обновленията във ФАЦЕБУК групата: https://www.facebook.com/PhotoshopSkillShare

Като разбира се, ъпдейти могат да ви изскачат през акаунтите ви от
фейсбук https://www.facebook.com/PhotoshopSkillShare
или тВитър https://twitter.com/bgskill

КАКВО ЩЕ СЕ СЛУЧВА ОТТУК НАТАТЪК?
- Видеота наживо.
- Същите видеота на запис по-късно, за изглеждане през тубата (ако платформата технически ми позволи да стриймвам и записвам едновременно, май го може)
- Работни файлове по леери за сваляне през www.gaddict.net/skill свързани с туториалите.
- ОФЛАЙН семинари - и безплатни и платени
- Завладяване на планетата
- Безплатен пожизнен абонамент за Кока-Кола (поне за мен).

Обновявания ще пускам и тук в следващи постове. НЕ БЛАГОДАРЯ за вниманието - заслужавам го!
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Пон Фев 03, 2014 1:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Еее, Михалич!? Този твой сайт е "Suspected Malware Site". http://google.com/safebrowsing/diagnostic?tpl=safari&site=176.31.24.102&hl=en-us ме препрати да видя, фиксни го, че не ми се заразява компа :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Пон Фев 03, 2014 1:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кой точно?
http://gaddict.net/design/
имаше един досаден iframe-injection, махнах го.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Пон Фев 03, 2014 2:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Още е заразена Михалич!
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Пон Фев 03, 2014 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Намирам само един упорит хайджакър
от руут адреса www.gaddict.net
би трябвало да няма проблем да се влиза.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Вто Фев 04, 2014 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега би трябвало да е наред.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Сря Фев 12, 2014 8:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.gaddict.net/skill/?page_id=110

Вече си има и брояч - първото провеждане ще е на първи март.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Съб Фев 22, 2014 1:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат



След по-малко от седмица започва първият от многото безплатни нет-кастове. В този ще научите:
- Кои са най-често ползваните прозрачности и защо
- По-малки загуби в хистограмата заради blendings
- Ползване на adjustment леери с прозрачност за тонална корекция
- Ползване на group opacity
- Ползване на blending mode при smart filters
- Блендване на словеве и групи от слоеве.
=======================================
Ако мислите, че знаете всичко това - ДОБРЕ ЗА ВАС!
А може би има и повече...
http://www.gaddict.net/skill/?page_id=110
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Нед Фев 23, 2014 9:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат



След по-малко от седмица започва първият от многото безплатни нет-кастове. В този ще научите:
- Кои са най-често ползваните прозрачности и защо
- По-малки загуби в хистограмата заради blendings
- Ползване на adjustment леери с прозрачност за тонална корекция
- Ползване на group opacity
- Ползване на blending mode при smart filters
- Блендване на словеве и групи от слоеве.
=======================================
Ако мислите, че знаете всичко това - ДОБРЕ ЗА ВАС!
А може би има и повече...
http://www.gaddict.net/skill/?page_id=110
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Нед Фев 23, 2014 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нещо се е сбъгнал рефреша, извинУвам се за спама.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2014 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази седмица УРОK няма да има,
Няма да УЧА никого, нито да му ПРЕПОДАВАМ.
Слизам от белстящия пиедестал на велик предводач и носител на мозък
в наливно състояние и ви подканям да се включите в меренето на Мения. ЗАЩОТО ТАЗИ СЪБОТА:

Цитат:
Следващият каст ще е на тема:
Decision making - вземане на решения за по-бърза и продуктивна работа. Или за кратко:
С-У-П-Е-Р-Б-Р-Е-Й-Н

- Вземане на решения в ретуша
- ... в избор на дизайн от нулата (рисърч, копиране, импровизации със смисъл и без губене на време)
- ... в измислянето на оригинални идеи (вашите идеи не струват)
- ... в подбора на шрифтове
- ... в степенуване на задачите за деня (защото сме мързеливи)
- ... в намиране на решения за дизайн (когато си "запушиш" проекта)
- Пътят на дизайнера - от дупката на първата "рекламна агенция", до собствена независимост. (как да излезем от блатото на черноработника)

Не ми е работа да уча когото и да било как да си върши работата, това, което ще споделя обаче е по-скоро синтез на няколко инсайдс, натрупани с годините. Всеки сам разбира собственото си Ъуркфлоу по най-подоходящия за себе си начин. Може да приемете нещата, които ще покажа и разкажа като поредната чужда гледна точка. За себе си знам, че работят. Този каст ще прилича малко повече на бизнес коучинг, отколкото на фотошоп демонстрацията (Дон'т паник - фотошопене ще има). Различното тук е, че ще се опитам да си говорим този път, не само едностранно да гледате и мълчаливо да (не) се съгласявате с показваното. Този каст е изключително подходящ за редови дизайнери - прохождащи и средно напреднали (шефове не щем, тях си ги имаме предостатъчно).





Както и всяка поредна събота на
http://www.anymeeting.com/skillbglive
от 19:00
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Вто Апр 01, 2014 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Орязани версии на кастовете може да гледате тук:
http://www.gaddict.net/skill/?cat=4

Те от тВенти минътс скачат на над два часа и нещо де, ама някой ден ще мога да ги правя по-кратки и стегнати =)
Тренирам!

За да получвате новини за нови качени видеота и работни файлове, може да се запишете в мейлинг листа, което става на коя да е от страниците в сайта -> най-долу.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Вто Апр 01, 2014 3:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

браво за идеята и труда!
оценявам колко е трудно да правиш нещо, което не ти е призвание
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Вто Апр 01, 2014 3:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е няма такава елегантна хранилка =)
Дон'т уори вече ми съобщиха, че съм загубил touch with reality.
Приканвам всеки, който може да го направи по добре - да си дигнИ гъзъ и да го направи. Поне да дигнем нивото =) Щото нали... срам...
В тоя ред на мисли - аз не съм веждесъщ (и както уточни колегата - безпризвателен) - това е платформа, не уан-мен-шоу. Ще се радвам хора, които са добри в нещо, да споделят как се постига.

Дет се вика - настроено е - работи, рекламира се. Малко по-малко ще събере популярност. Кастването се оказва много лесно, по-трудното е поддържане на темпо - всяка седмица тема и съдържание по нея (тоест рисърч). Оттам веднагическо кълцане и ъплоуд на синтезирания вариант до ден-два.
Поддържане - за лайв участниците - на база от линкове за споделяне по темата, както и в края на семинара - редирект към Ютуб (или подобно)видео - пак по темата - от други ресурси/източници. (затова казвам - който може по-добре - моля, да заповяда) - и така всяка седмица.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Апр 02, 2014 8:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ники,
Не знам на колко коли си го писал последният пост, но аз нищо не разбрах от него
Казвай с какво да помагаме, но конкретно, че от намеци не разбирам! :-)
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Вто Апр 29, 2014 2:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Натрупаното до момента може да гледате тук:
http://www.gaddict.net/skill/?cat=4

Новото за този уикенд е:


ТАЗИ СЪБОТА от 19:00
Обзор на основните предмети, които визуализирате за клиенти с техните проекти по тях.

- Ползването на готови MOCKUP-и
- Отрисуването на собствени - основи в техдизайна
- Подготовка на изображение за екран (помпане за екранни нужди, ползване на DOF в превютата)

Превюта на:
- флаери
- витрина на магазин
- визитки
- книжни разгъвки
- химикал, ключодържател, пепелник...
- ролбанер, плакат, пано, ракета...
- билборд

* еднаква широчина на превютата
* малка/достатъчна височина на превютата

Както всяка събота, линкът ще е следния:
https://www.anymeeting.com/skillbglive


_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mmiu



Регистриран на: 23 Фев 2007
Мнения: 157

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2014 4:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Стига се тръшка, уроците са супер и са мн полезни :)
_________________
http://www.behance.net/mirchovska
-
Mere surmise, Sir. Very uncertain.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2014 4:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм госпожичка, нормално е да се тръшкам.


_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Вто Юни 10, 2014 2:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Клик хиър:



14ти Юни,
Истини за графичния дизайн,
разбиване на предразсъдъците - ВИДЕО ПОКАНА
YOUTUBE.COM

а после (в събота ot 19:00) клик хиър
http://anymeeting.com/skillbglive
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Пет Юли 18, 2014 8:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази събота (19.07.2014) каста ще бъде посветен на настройки на цветове за CMYK.

Каста е безплатен, но записа ще може да се гледа ако се запишете мейлинг листата на gaddict.net/skill (най-долу в коя да е страница).
Разбира се достъпът до лайв излъчването също е безплатен - Събота от 20:00 на anymeeting.com/skillbglive.


_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Новини, интервюта и уроци Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov