Graphilla.com :: Преглед на тема - Два дизайна на уеб страница за коментари и критика
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Два дизайна на уеб страница за коментари и критика

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
patriot



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 419
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2014 5:14 pm    Заглавие: Два дизайна на уеб страница за коментари и критика Отговорете с цитат

Правих скоро два дизайна за фирма, която се занимава с разработка на уеб сайтове , интернет игри и т.н.

Коментари и критики са добре дошли.



http://www.ivanhristov.com/test/nsp/novasoftpro-home.jpg

http://www.ivanhristov.com/test/nsp/novasoftpro-home2.png
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2014 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като цяло тези изчистените и семпли дизайни, за да бъдат оценени и за да грабнат с нещо, трябва да се видят като функционалност, т.е. работещи, а не само на .jpeg, затова и мисля че никой от Уеб-аджиите не ти е дал коментари т.к. в момента почти няма какво да се коментира.

На мен лично първият вариант ми харесва повече. Успех.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
patriot



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 419
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Мар 17, 2014 11:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Като разглеждам темите в Уеб дизайн, не виждам да се показват толкова много работещи сайтове. Като цяло са само статични. Явно секцията Графила за "всеки" не се следи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Мар 18, 2014 6:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ОК ти си знаеш, показвай само jpeg и се надявай на смислени коментари.

Иначе 180 пъти е разглеждана темата, все няколко уеб-аджии ще да е имало всред тая цифра ;)
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Вто Мар 18, 2014 6:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

всички елементи като иконки, стрелки, прозорчета, бутони са груби и некрасиви, добрата новина е че може да оправите всичко като просто разкарате всички ефекти (inner shadow, drop shadow, синият stroke) и сайтът да си стане флат.
Идеята ми е, че нещо като не можете да го правите добре е по-добре да не го правите, така няма да изпъква. Хубава сток idea крушка ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Вто Мар 18, 2014 11:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, вярно се показват главни статични джейпегове, защото форума е за дизайн. Макар че според мен щеше да е яко да си говорим и за интерактивен дизайн и фронт енд като основа на уеб дизайна.
_________________
WooGuru.net - unlimited WooCommerce support
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2014 10:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.goodreads.com/book/show/6818133
някой да го купи това и после да се оплаче как е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2014 12:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще ти се оплача и без да я купувам. Чел съм една книга на Жюстин Томс "Онлайн маркетинг". Да, вярно, че книжката е по-скоро въведение, защото е доста малка по обем. Но единственият начин да ти е полезна по някакъв начин е, ако си живял последните 10 години в пещера. Общо взето обясненията бяха стил "Какво е блог?", "Каквкво е социална мрежа?"

Мнението ми за тази книга не е само мое, споделено е от други мои познати.

Към допълнение, ще ти кажа, че преди 2 седмици бях по стечение на обстоятелствата на нейна лекция - беше на нивото на книгата и по-зле. Много говори и нищо не каза... главно хвалеше колко готини са блогърите, колко е яко да имаш уеб сайт и какво е Web 2.0. 2014-та да си говорим какво е Уеб 2., сещаш се.. :)

При целият ми респект за дългогодишния й опит в уеба, не мисля, че баджа й за топ експертиза в сферата, е заслужен. Даже да си го кажа, ABC Communications ги асоциирам с комунистите на българския уеб дизайн :D Крайно изказване, но такава ми е връзката.

С други думи, по-скоро си купувай/тегли английски книги по темата.
_________________
WooGuru.net - unlimited WooCommerce support
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
The_Stupid_one



Регистриран на: 03 Юни 2005
Мнения: 64
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2014 3:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sovellis написа:
...С други думи, по-скоро си купувай/тегли английски книги по темата.


Или вместо да даваш пари за хартия, можеш просто да следиш някои онлайн издания, като smashingmagazine.com например :)
_________________
Цъкам си OpenCart теми и сайтове за Здраве и медицина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2014 4:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

при smashinga пък логиката май е обратна - блогът им става, книгите им - не толкова.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2014 11:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Винаги бих предпочел книга пред сайт. Не случайно второто струва пари - голяма консистентна информация, съхранена на едно място. Ще ти даде цялата картина за разлика от блог постове.
_________________
WooGuru.net - unlimited WooCommerce support
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Сря Мар 26, 2014 10:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм съгласен, в книгите слагат супер мн плява колкото да я запълнят
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Сря Апр 23, 2014 6:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Докато издадат книга и тя вече е остаряла. Има електронни книги, следи тях. Пример: http://www.abookapart.com. От печатни медии на Български съм научил, че нищо актуално не се научава на Български.

По темата: Грубовати ми се струват пропорциите, най-вече няма вертикален ритъм и типографията заслужава повече. Може да изчистиш още повече елементите, но най-вече не мога да разбера какъв е сайта, какво е мястото като гледам визуалният дизайн. Искам да кажа, че им липсва идентичност. Едностранични дизайни тип "Bootstrap" под път и над път. Имаш и добри попадения, някои елементи и цветови комбинации, хедъра на първият сайт най-вече. Изчисти сенките, градиентите, оправи типографията (http://modularscale.com). Поразгледай малко дизайни в www.dribbble.com, ще ти помогнат да придобиеш малко по-различен поглед. Успех! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov