Graphilla.com :: Преглед на тема - Plakat FUJI - BITEX.COM
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Plakat FUJI - BITEX.COM
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Печатен дизайн и предпечат
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Вто Окт 14, 2003 4:21 pm    Заглавие: Plakat FUJI - BITEX.COM Отговорете с цитат

Plakat FUJI - BITEX.COM;50x70;4+1;
FUJI SUPERIA brand man.
Gradienta si e tehen.
FORMITE i Komposeto ot mene.
Върнете се в началото
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 14, 2003 4:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gradiento shto tai noisnat sedi? da ne e rasteren?
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Вто Окт 14, 2003 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

niznat e naro4no, ma teprwa sa se oprawa,rasteren e:)))
se ima noise ma se e mno fin .
kato kaza rasteren az gradient w vector ne sam puskal za pe4at stawa li.
Върнете се в началото
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 14, 2003 4:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mi stava mi, kva e logikata da ima vektorni gradienti, kato ne stavat za pechat?:))))
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Вто Окт 14, 2003 4:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mi neznam moita logika e slednata. izbegwam si4ko kwo e preliwka da e vektor,place tifowe, ako mi triabwa kontrast w kontura gi wada s vektor.
moe da e hamalogia ma mi e po sigurno:))burkam li?
Върнете се в началото
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 14, 2003 4:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Vij sia, vseki si ima programa;))))

Moite sashto e dosta stranna.. ama ponikoga sam poskal vectorni gradienti i ne sam zabeliazal da ima problemi s tiah.
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Вто Окт 14, 2003 4:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Znachi i 2ta warianta stawat:))
Be az da pitam stoto prwi stupki w pe4atnata riklama, da znam.
TNX
Върнете се в началото
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Вто Окт 14, 2003 4:57 pm    Заглавие: Nub! Отговорете с цитат

Купете филми за вашиЯ празник и сърфирайте безплатно в интернет

Не виждам и причина месеците да започват с главна буква!

Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Вто Окт 14, 2003 5:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Az susto , no twa ne me kasae. teksta ne e plod na moia trud.
Ma za q to se go oprawa.tnx
Върнете се в началото
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Окт 14, 2003 5:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nubizus написа:
mi neznam moita logika e slednata. izbegwam si4ko kwo e preliwka da e vektor,place tifowe, ako mi triabwa kontrast w kontura gi wada s vektor.
moe da e hamalogia ma mi e po sigurno:))burkam li?


В конкретния случай по-добре е да е векторен градиент (понякога, много рядко може да е по-добре растерен)!!!
Без да влагам чувства, ако градиента е от Корел, не се знае какъв ще е крайният резултат (един вид има много зависимости при корел). Но ако работиш с Илюстратор-а, най-добре си прави преливките в него!!! При него няма проблеми. Не виждам смисъл и да вкарваш шум - нищо не печелиш от него. Ако е толкова фин, колкото казваш то тогава растерната решетка ще го погаси, а ако е по-голям, че да излезе на печат ще развали работата.

За финал ще обобщя:
Направи си абсолютно целия плакат във вектори. Преливката във вектори - без шум!!!
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Вто Окт 14, 2003 5:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

be za seki slu4ai se si a pusna rasterna bez shum:))
Върнете се в началото
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 14, 2003 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nubizus написа:
be za seki slu4ai se si a pusna rasterna bez shum:))

be ia za seki sluchai si ia pusni s malko shum :) kolkoto da mahnesh stupkite mejdu niuansite :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tech_noir



Регистриран на: 04 Окт 2003
Мнения: 100
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 14, 2003 7:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nachi ot Corel gadienti i prelivki za pechat NICHT. Imaj v predvid che Corel taka i ne slojiha istinshi PostScript gradienti ami samo gi simulirat i rezultata pri pechat e edno goljamo cherno petno ako se probvash ili nogo jaka stapka (vsashtnost Corel simulira gradienti imenno chrez stapki pri export opciite za eps, uvelichi stapkite na 2000 primerno, pri malko formati raboti ama pak ne e sashtoto). Ako izpolzvash njkakvi lens pak rasterizira parvo. Sashtoto vaji i za lensovete vav Freehand (to trjabva da sa OK za pechat ama az sasega ne sa riskuval). Illustratorr poschti vav vsichko e OK (vse pak Adobe sa izmislili PostScript i te naj-dobre si go potdajat) Ako Polzvash illustrator principno s gradienti njma problem nezavisimo kade sa praveni. Samo za po-clojni-formi na Gradient Mesh imam izvestni samnenia, ama taka i ne sam gi probval v dejstvie. Mojesh da polzvash Opacity Mask za slojni prelivki kam prozrachnost, no si e malko vish pilotaj. Samite Adobe ne go preporucvat za pechat, az sam go polzval vednaj zashtoto mi se naloj. Uspeshno beshe, no ne iskam da se probvam pak. 6ansa da stane dobre maj e 50:50.
Mi tova e moja lichen opit. Ako njkoj ima opit poveche s Freehand za pechat, molja da spodeli. Gotin paket e ama prosto sam go polzval glavno za web.
_________________
freak
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tech_noir



Регистриран на: 04 Окт 2003
Мнения: 100
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 14, 2003 9:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mmmm, az lichno pri nalichie na budjet tochno toa sluchaj bih go reshil na hexachrome. Da poiztepe malko rivata s cvetove, a i clienta sas sigurnost shte poludee ot kef.
_________________
freak
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2003 1:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

vse nqkoga shte mu doide vremeto da si pusnesh i vektoren gradient. Ne vijdam zashto da ne e sega :)))) Pri vse 4e celiq poster ti e vector - sa za edna prelivka - TIFF ??? Garantiram ti 4e nema da imash dertove. Daje i Band nema da ima :)))). Corela sushto shte q napravi korektna - 100% (specialno tazi).

Offtopic:
Corel ne 4e ne iskat, a nemogat da vnedrqt Adobe PS v tehniq produkt, zashtoto vsi4ko struva pari. Corel sushto taka ne simulira PS, toi si ima PS samo 4e opisanieto na faila stava po razli4en na4in ot Adobe PS. Ot tuk i nesuvmestimostta mejdi dvata produkta na 100%.
Puskaneto na 2000 linii na gradientite v daden fail e napravo smazvashto!!! Az li4no sum imal slu4ai s edno kalendar4e 6x10 cm i vmesto Defaultskite 128 mu pusnah 256 linii i RIP-a shteshe da se izkrivi. Verno mashinkite nabubnaha leko no 2000 linii ...
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tech_noir



Регистриран на: 04 Окт 2003
Мнения: 100
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2003 10:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

koceto написа:

Puskaneto na 2000 linii na gradientite v daden fail e napravo smazvashto!!! Az li4no sum imal slu4ai s edno kalendar4e 6x10 cm i vmesto Defaultskite 128 mu pusnah 256 linii i RIP-a shteshe da se izkrivi. Verno mashinkite nabubnaha leko no 2000 linii ...

Mi damm... ogromni files. Da ne govorim za Artistic brush deto sam imal sluchaj dve "draski" da napravjt vectoren EPS 2 GB!. Mi kazvam go kato variant prosto, zashtoto sam raboitl i s Hardcore fenove na Corel deto me vikat da gi spasjavam... za tova kazah i za malkite formati (trjabvahe da dopalnja i za prosti gradienti). Koloto do Past Script - naj-visokia Corel s kojto sam rabotel e 9, pri export v eps potdarja samo versia 7 na eps-a, a tam vse oshte njama potdrajka na istincki gradients i Pantone. Abe ne znam. Ne me kefi tva jivotno Corel i tova si e. Mislja che celia im problem e che se opitvat da izdavat vsjaka nova versia vsjaka godina na 10-i Oktomvri. Chesto njmat vreme javno da izpipat neshtata + goljamo tekuchestvo v programistkia im ekip i cjalata programa mi napomnja prosto na kupchina krapki.
_________________
freak
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2003 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

tech_noir написа:
koceto написа:

Puskaneto na 2000 linii na gradientite v daden fail e napravo smazvashto!!! Az li4no sum imal slu4ai s edno kalendar4e 6x10 cm i vmesto Defaultskite 128 mu pusnah 256 linii i RIP-a shteshe da se izkrivi. Verno mashinkite nabubnaha leko no 2000 linii ...

Mi damm... ogromni files. Da ne govorim za Artistic brush deto sam imal sluchaj dve "draski" da napravjt vectoren EPS 2 GB!. Mi kazvam go kato variant prosto, zashtoto sam raboitl i s Hardcore fenove na Corel deto me vikat da gi spasjavam... za tova kazah i za malkite formati (trjabvahe da dopalnja i za prosti gradienti). Koloto do Past Script - naj-visokia Corel s kojto sam rabotel e 9, pri export v eps potdarja samo versia 7 na eps-a, a tam vse oshte njama potdrajka na istincki gradients i Pantone. Abe ne znam. Ne me kefi tva jivotno Corel i tova si e. Mislja che celia im problem e che se opitvat da izdavat vsjaka nova versia vsjaka godina na 10-i Oktomvri. Chesto njmat vreme javno da izpipat neshtata + goljamo tekuchestvo v programistkia im ekip i cjalata programa mi napomnja prosto na kupchina krapki.


pich aide spri se :)))))))) molia :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
soaron



Регистриран на: 18 Юни 2003
Мнения: 387
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2003 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

екстра плакат :-)
само туй film for color prints дали не чезне малко - ако го дублираш черно отдолу с лек отстъп?

offtopic:
tech_noir написа:
Ako njkoj ima opit poveche s Freehand za pechat, molja da spodeli. Gotin paket e ama prosto sam go polzval glavno za web.


Freehand се справя доста успешно със задачи за печат - работя на него и съм доволен.
пускал съм и lens-ефекти - излезнаха си екстра, само дето самия Freehand се озорваше при превюто - като са повечко, и му е нанагорно да ги изчертава, и се бави.
с туи не искам да издигам в култ Freehand-а, нито да го сравнявам с други векторни програми, които ползвам ;-)
_________________
evolution & movement
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mmiv



Регистриран на: 15 Сеп 2003
Мнения: 120
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2003 12:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

eh bat Stayo super e!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2003 12:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

e pa chak super ne e!:)))
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Печатен дизайн и предпечат Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov