Graphilla.com :: Преглед на тема - 1202 PRVMY - life lab
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

1202 PRVMY - life lab
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 3:44 pm    Заглавие: Re: Добре си започнал! Отговорете с цитат

RG® написа:

А и записки си си водил.
Продължавай...
Ша стане цикъл.


да де то тва беше идеята от самото начало :)

infuser написа:

Az predlagam da im sipesh malko amfetki da prodrusat


аааа не! Ще вземат да полудеят и да си потрошат лабораторийката. Толкова пари съм инвестирал в тоя проект :))))))
Ще видим де, може да им измиля нещо по празниците...

nubizus написа:

IZGARIASTA HLEBARKA 1


Предлагам топлинната обработка да я оставим за някой от следващите етапи защото сега размерите им са прекалено малки и няма да се получи задоволителен ефект :))

LoveHate написа:

Dai gi na kuhnenskite mravki, sha stane ebati klaneto :)))


Може и някое паяче да пуснем... ама нека да е по-нататък... да заякнат малко първо да могат да се бият достойно :))) пък ми свършиха и бурканчетата :))

@The Penalty
радвам се че ти харесва :) предложението е готино вече осъществих трансфера :)))

значи във второто бурканче (от кьополу) изолирахме Тихо и Пенка.
нарочно и двамата - хем да се топлят, хем ако единият по случайност умре експреимента да продължи :)
приготвих им и малко провизии... една две капки вода (Пенка веднага си пийна) малка бучка (по-скоро троха) хляб (сигурно няма да им хареса) и една тлъста капка боровинково сладко :)

чудя се какво да пусна в другото бурканче... водата май е задължителна... и не забравяйте че постим! никакви месища!!!

ето снимките:


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 3:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@bass: щях да забравя... идеята за сайт е готина ама не ми се занимава... и без това ми отнема адски много време... тук си е най-яко :)
иначе "лайв-шоу" звучи прекрасно :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hipodilski



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 5
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 3:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз се регистрирах специално заради тази тема, но като гледам, определено има какво да се чете тук, така че мога единствено и само да ви кажа добре заварили. :)

Иначе по въпроса с хлебарките, честно казано на мен никога нямаше да ми хрумне такова нещо, но наистина е идейно и снимките са доста интересни.

Колкото до това, какво да се прави по-нататък, аз лично като принципно недолюбващ подобни създания, мога да предложа един научен тест. Хващаш някоя по-голяма и израстнала хлебарка, пъхаш я при Тихо&Co и в продължение на няколко дена наблюдаваш и изследваш дали ще има наченки на канибализъм и съответно ако да, кой-кого.
_________________
"Information is not knowledge, knowledge is not wisdom, wisdom is not truth, truth is not beauty, beauty is not love, love is not music. Music is the best." - Frank Zappa
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Джоуви
God of Rain


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1847
Местожителство: I ride the winds that bring the rain

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 4:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DinYa, pusni oshte edin dva threada choveche,kato gledam za niakolko chasa 8 choveka sa se registrirali...ta da dadem malko glasnost na foruma:)
_________________
www.КостаАтанасов.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
The Penalty



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 8
Местожителство: СФ

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 4:01 pm    Заглавие: Re: Добре си започнал! Отговорете с цитат

RG® написа:

@The Penalty
радвам се че ти харесва :) предложението е готино вече осъществих трансфера :)))

значи във второто бурканче (от кьополу) изолирахме Тихо и Пенка.
нарочно и двамата - хем да се топлят, хем ако единият по случайност умре експреимента да продължи :)
приготвих им и малко провизии... една две капки вода (Пенка веднага си пийна) малка бучка (по-скоро троха) хляб (сигурно няма да им хареса) и една тлъста капка боровинково сладко :)

чудя се какво да пусна в другото бурканче... водата май е задължителна... и не забравяйте че постим! никакви месища!!!


Много добре,
аз навремето гледах паяци и ако имах в момента щяхме да направим един гладиаторски дуел. Но нищо намират се (имам един в банята от 1 седмица ама ме е страх да го бутам да не му разваля хатъра. пък и лови хлебарки /има доказателства/).

Относно Експеримента OUTPOST (ейй кво хубаво име :-) ),
не забравяй всеки ден да отваряш капачето на буркана за свеж въздух (ако има повече от един ден де) за да може липсата на кислород да не влияе на събитията.

Ще продължавам да следя с интерес съдбата на мъничетата :-))))))
Ако имам нови идеи ще ги споделя веднага :-)


Последната промяна е направена от The Penalty на Сря Дек 18, 2002 4:16 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 4:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ще пробваме :) всичко ще пробваме :)
само нека да мине известно време :)

ето тук има инфо за нашите любимци:
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/81080010.htm
нашите май са вторият вид - Жълти хлебарки /Блатела германика/

и тук една интересна статия:
http://galabov.virtualave.net/bag6.htm
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 4:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Джоуви, ако пак ми хрумне нещо такова няма да се замислям много :)
Penalty, май трябва да взема сериозни мерки за свежия въздух, защото в момента всичките гадини от БЛОК 1 на лабораторията са залепнали в ъгълчето на буркана и капачката и май се опитват да дишат... въпреки че скоро ги проветрих :\ може би просто им се иска да излязат на открито... за целта един аквариум ще свърши чудесна работа :) трябва да сляза до мазето
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Джоуви
God of Rain


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1847
Местожителство: I ride the winds that bring the rain

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 4:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

akvarium...choveche, ne si li gledal filmi...niakoi kato vzeme da razvujda nekvi jivotni i te zemat che izbiagat po niakoe vreme:)Pone vuv vsichki Dark Horse-ki knigi po aliens stava tochno tva:)I nakraq ludiq uchen deto pravi research za biological weapons osumva zakachen sus sluz za niakoq stena i moli da go ubiqt...:)dano ne se stigne dotam de:)
_________________
www.КостаАтанасов.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
The Penalty



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 8
Местожителство: СФ

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 4:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DinYa написа:
Джоуви, ако пак ми хрумне нещо такова няма да се замислям много :)
Penalty, май трябва да взема сериозни мерки за свежия въздух, защото в момента всичките гадини от БЛОК 1 на лабораторията са залепнали в ъгълчето на буркана и капачката и май се опитват да дишат... въпреки че скоро ги проветрих :\ може би просто им се иска да излязат на открито... за целта един аквариум ще свърши чудесна работа :) трябва да сляза до мазето


Може да затвориш БЛОК1 вместо с капачката, с марля или мрежа (от оная срещу комари).

{просто идея?!}
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ot4eto



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 4:39 pm    Заглавие: Science rules Tiho Отговорете с цитат

Zdraveite chada moi!
Imam slednoto predlozenie, neka da izpolzvame nevinite neshta za nauchni opiti! Naukata samo shte pobedi s tova.
Neka da vidim kolko shte izdurzat edni bez voda , drugi bez hrana , treti na 220 volta tok. Mislia che vsichko triabva da se opishe podrobno i posle da se publikuva v imeto na chovechestvoto. Amin.
men osobeno mi se nravi Spascho. Predlagam da go zapazime ziv i da mu se davat bianaboli i mnogo beltuchini i maznini. Chudia se kolko goliama moze da poraste edna hlebarka. Samo da ne zabravish da ia slozish v po zdrav burkan !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VSBrkr



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 13
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 4:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Току-що ми препоръчаха темата,и за да не остана назад и аз се регистрирах, но като гледам, тук има доста интересни нещица - обещавам да не досаждам много!

Относно хлебарките - имайки в предвид, че това е най-голямата гнус, която може да ме споходи, темата си я бива и то МНОООГО!

The Penalty,
страх ме е, че нищо няма да излезе от идеята - тия живинки (по научните теории) могат да издържат и ядрена бомба, така че студеното им е последния проблем.

Ако ми хрумне някоя добра идея, ще я постна. Иначе, за момента се сещам само за проверка колко могат да издържат без храна и вода, но това май е прекалено жестоко!?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ot4eto



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

VSBrkr написа:
Току-що ми препоръчаха темата,и за да не остана назад и аз се регистрирах, но като гледам, тук има доста интересни нещица - обещавам да не досаждам много!

Относно хлебарките - имайки в предвид, че това е най-голямата гнус, която може да ме споходи, темата си я бива и то МНОООГО!

The Penalty,
страх ме е, че нищо няма да излезе от идеята - тия живинки (по научните теории) могат да издържат и ядрена бомба, така че студеното им е последния проблем.

Ако ми хрумне някоя добра идея, ще я постна. Иначе, за момента се сещам само за проверка колко могат да издържат без храна и вода, но това май е прекалено жестоко!?


zestok li ?
ami hlebarkite kato ti izmukvat sandvicha izpod ustata da ne sa milichki bre ?
ti zashto ne si zemesh nikolko i ne gi razhozdash pred bloka bre ?
osven tova nemogat da izgurzat iadren zriv a radiacia da te otkrehna.
no mislia che shte bude trudno da se proveri na praktika :P
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
The Penalty



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 8
Местожителство: СФ

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 4:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

VSBrkr написа:
Penalty,
страх ме е, че нищо няма да излезе от идеята - тия живинки (по научните теории) могат да издържат и ядрена бомба, така че студеното им е последния проблем.


Точно това ми е интересно. Всички казват - на радиация издържат много, но не знам при какви температури ще оцелеят???
Ще разберем.

Това за бианаболите ми хареса много, значи страхотна идея е да се угояват няколко и да се помпат с химикали за да се види какво ще излезе.
Представете си супер-хлебарката (малко като Ницше стана),
едра, силна, в прекрасно здраве и напомпана до капачката с химия. :-))
СУПЕР А? Не ми е ясно как ще ги накара DinYa-та да тренират, но нали за това е форума?! :-)

БТВ DinYa, случайно да имаш някакви по-търди наркотици? Дали ще се пристрастят?

:-))))))))))))))))))))))))))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ot4eto



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 5:07 pm    Заглавие: Life is life Отговорете с цитат

Btw , sudbata na ti malki prudlivi hlebarchici povdiga niakolko filosofski vuprosa koito moga da otpravia kum sebe si.
Ne sum li az v niakakuv shiban burkan zaedno s drugi prudlivi gnomcheta i da si milslia che vsichko e ok i tova e sveta niakvi debili me snimat i me publikuvat online a drugi se praviat na umni :P
a az si sedia tuka , mlatia si sladko ot vishni li beshe tam zabravih i si mislia che radiaciata e letnia briz :P
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VSBrkr



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 13
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 5:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

The Penalty, недей така, бе, човек!
Ще вземат така да заякнат, че и бурканите (LAB1 & LAB2) ще счупят и DinYa в чудо ще се види! А може и криле да им пораснат ... брррр :P

ИДЕЯ: Понеже са доста, т.е. има материал - какво ще кажете да видим колко ще издържат една без крака, друга без антени...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 6:00 pm    Заглавие: Ми няа само Риъл ТВ да има... Отговорете с цитат

DinYa написа:
@bass: щях да забравя... идеята за сайт е готина ама не ми се занимава... и без това ми отнема адски много време... тук си е най-яко :)
иначе "лайв-шоу" звучи прекрасно :)


Имам чувството, че и абонамент да сложиш, пак ша го следим тва битие хлебарско. :-)

Пък за сериала - няа само Копола и Спилбърг да праят, я!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
infuser



Регистриран на: 18 Ное 2002
Мнения: 10
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 6:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sled kato sme pochnali sus svinshtinite imam edna ideq.. :P pompai gi samo s treva.. za 6 meseca.. i tamun kato uzreqt i se razmnozat izsushi i strii starite na prah... i s towa hrani ostanalite oshte 6 meseca. naprawi cikula 5-10 puti i shte uspeesh da promenish gena im i da mutirat v now wid :P Puk... sled towa ot kude znaesh.. moge na nqkoi kloshar da mu haresa da gi pushi i da pochnesh da gi razmnozavash v promisleni kolichestwa :P
_________________
::: :::
Have Fun & Make iT COOL
:::: D Hamma RuleZ :::::
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hipodilski



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 5
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 7:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като стана дума за хлебарската издържливост, друга идея за експеримент е да пробваш да държиш част от тях непрекъснато на светло (примерно сепаратистите от блок2) като им грееш с някаква настолна лампа, но така че да не се напича самият буркан. Ужким били активни главно нощем, но така можем да разберем дали светлината им действа зле или не.
_________________
"Information is not knowledge, knowledge is not wisdom, wisdom is not truth, truth is not beauty, beauty is not love, love is not music. Music is the best." - Frank Zappa
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
stefan



Регистриран на: 12 Дек 2002
Мнения: 801
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 7:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

тоя тред е просто супер :)))

наистина, що не земеш да направиш 1-2 от тях някви анаболни изроди, да видим кво ше стане?:)
или пък може да отделиш една и да я държиш на тъмно с много малко храна, след няколко седмици озлобяване я пускаш при другите и да видим дали ше ги изяде :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Сря Дек 18, 2002 11:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не намерих аквариумите :( а на съседа са му изпотрошени всичките :((

Penalty, ако наистина го затворя само с мрежа нищо чудно да ме намерят
закачен на стената или даже натъпкан в бурканче от бебешки храни :)

Един познат преди време надруса една от златните си рибки с бианаболи
и за по-малко от седмица тя се превърна в плаващ мехур...
опашката и перките и обаче си останаха малки и се движеха с
няколко хиляди оборота отгоре за да наваксват... бяха пред счупване.
Потресаваща гледка :)

жалко че нямам никакви такива продукти, наркотици също.

Ot4e, всички си мислим такива неща... ощe повече след като гледаме матрицата за пореден път...
само не задълбавай много в тая тема за да не се стига до масови самоубийства

VSBrkr, нямам никакво желание да им ампутирам крайници... поне за сега... а нямам и необходимите
инструменти ;Р

infuser, имаш предвид една газова камерка да спретнем :))) ами може, може :)


абе проблемът в момента е че просто нямам необходимото оборудване
много бих искал да си намеря разни стъкларии - колбички, епрувтеки, легенчета с капачета, капкомер и т.н.
та да мога да подредя всичко като за истински експеримент :) и да им сложа стикерчета с означения.
ех, едни лаборанти станахме... някой има ли идея откъде можем да си набавим тия неща?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov