Graphilla.com :: Преглед на тема - СПЕШНО! Mental Ray + Particles в МАХ 5
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

СПЕШНО! Mental Ray + Particles в МАХ 5

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 22, 2002 5:37 am    Заглавие: СПЕШНО! Mental Ray + Particles в МАХ 5 Отговорете с цитат

Хъм... имам следния проблем:
нагласил съм система частици, сняг. рендвам на бързо със scanline-a, всичко изглежда добре... обаче, като пусна на MIRAY да я смята, започва да зарежда, и зарежда ли зарежда меш-а, а то някакви си 200-300К тези частици. По принцип цялата ми сцена ще отиде към 600К-700К, но имам Soft Shadows+Raytrace+Moblur... Vray прави същата работа. нещо като зарежда тез частици (сняг бре), и той забива при space subdivision-a...
А си имам 512 RAM... ще пробвам и на 1GB, ама не мисля, че това е проблема.

Та, някой сблъсквал ли се е с подобно нещо, има ли идея как да се оправя? Засега пробвам заобиколно да направя фон със снежинки, но по принцип ми се иска пълно отражение и пречуване, имам едно голямо, стъклено лого... Чекам, че deadline-a e 23-ти... а рендъра ще е тежък...

Heeelp...
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Joro*



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 446

МнениеПуснато на: Нед Дек 22, 2002 1:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

compositing, Nixon ... compositing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 22, 2002 2:20 pm    Заглавие: Compositing, ama... Отговорете с цитат

Да бе, знам аз... ама нема много време за рендър на всички слоеве, които ми трябват, за да направя хубави ефекти. Иска ми се снежинките и небето от фона (които в момента са enviroment map) да не са такива, а да се пречупват правилно и да създават по-голяма дълбочина....

Искам и още много други неща, като например Depth of Field, обаче просто няма време за подобни глезотии....

Някакви други предложения?
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
oza



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 180

МнениеПуснато на: Нед Дек 22, 2002 4:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

i az smiatam che compositing mu e cakata. Az lichno mnogo polzvam fusiona :)) za "skatavane" v office stana laf "izrendi neshto puk sha go opravim vuv Fusiona :))))))))"

p.s.

Predpolagam che ne si si kupil Vray-a? Ne mi se surdi za izkazvaneto. Vsichki polzvame pirateria, ne smiatam obache che triabva da se govori otkrito za tova, osobeno ako soft-a e bulgarski, kakto Vray:)

Ako sluchaino si si kupil Vray-a SORRY !:))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 22, 2002 4:33 pm    Заглавие: Compositing, ama... и още нещо Отговорете с цитат

Да, ама не... просто имам проблеми, защото искам да имам дълбочина на сега, нещо, което не знам как ще стане, особено след като MIRAY не може да рендва Z-буфер от Мах-а...

Колкото до V-Ray, аз съм пробвал основно демото(работил съм и пиратски работи, но и аз малко се чувства, кофти и затова избягвам да работя макс. с него) и за някои неща много ми допада(GI), но има и доста нереални параметри, които не ми харесват(Raytrace-a). А до това, че софт-а е български, съгласен съм, аз лично познавам хора, които го ползват и навън и не плащат. А не изкарват малко, даже никак. Аз съм студент и за момента не мога да си позволя да купувам какъвто и да е софт, да не говорим, че реално за студенти няма абсолютно никакви отстъпки и др.

Не съм на мнинието, че темата "използване на пиратски български софт" трябва да е табу, мисля че тя е проблемна, и е нещо, за което според мен първо държавата трябва да има становище. Замислете се само, защо да не бъде приет закон, според който ако купиш софт, произведен в България, ще ти се признае за 100% разход. Не знам какво точно е положението в момента, но си мисля, че трябва да има някакви реални данъчни преференции, с които да се подпомагаме. Просто си мисля, че програмистите имат доста проблеми, които се опитват сами да решават и не говорят за тях, а трябва. Все пак, живеем в една държава и положението е еднакво за всички. Ако се подобри общата картина, всички ще бъдат облагодетелствени. А иначе, мисля си, че като много инат народ, ние обичаме да правим нещата напук и нарочно да прецакваме някой сънародник, което никъде другаде май го няма в такава сила. Но от друга страна, по този начин ставаме по-издържливи, силни и т.н.

Както и да е, на мен лично ще ми е много интересно да има нещо като форум, чат или знам ли какво, с разработчиците на софт в БГ. Ако можем да говорим за общите си проблеми, можем и да намерим общи решения. Според мене, работата в екип му е цаката. Взаимното помагане, или поне взаимното не-пречене. Просто си мисля, че първата стъпка е повече да си говорим и да действаме по-решително. Много се радвам за създаването на този сайт, и се надявам той да е първата стъпка към едно по-добро развитие на нещата.

ВСИЧКИ ЗА ЕДИН И ЕДИН ЗА ВСИЧКИ.
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov