Graphilla.com :: Преглед на тема - Аз май скоро ще минавам на Maya 4.5...
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Аз май скоро ще минавам на Maya 4.5...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
north



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 346
Местожителство: Austin,TX

МнениеПуснато на: Вто Дек 24, 2002 1:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

nubizus написа:
...to twa si ma mnoo dobri strani iz4istwas shella ot gluposti ma az i xsi-to si go nastroih da niaa izlishni nesta:)))))


Imenno : vidql si ,probval si ,izbral si. XSI ti e po-intuitiven, problemi nqma -deistvai s nego.


Pozdravi : north
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
chrom



Регистриран на: 13 Ное 2002
Мнения: 180
Местожителство: Edmonton AB

МнениеПуснато на: Сря Дек 25, 2002 1:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nixon: as sushto ne bih zahvurlil maxa.Ima nai perfektnia i udoben modeler spored mene.Za da dokaram Maya do gore dolu dobro nivo treashe da sloza 3 scripta i pak ne e sushtoto.Oshte poveche che rabotata mi e svurzana s maxa.80% ot igrite se pravat na max.Po princip povecheto hora v bransha polzvat niakolko vida soft, pone s takiva vpechatlenia ostavam ot razlichnite intervuta v neta deto sum chel.Modelirat v max ili LW, animirat v maya etc.. .Zaigrah se s fluidite na maya i sum silno vpechatlen.Taka che nai dobre e pone 2 3d softa da se znaiat a ne da se pravi pulno prehvutliane na edin.Verno stava pilna kasha nekoi put, pochvam da burkam shrtcuts:).Det se vika utre shti iskochi neshto za rabota i se okazva che ti iskat Paint Brush:)))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 25, 2002 5:06 pm    Заглавие: Re:chrom Отговорете с цитат

chrom написа:
Taka che nai dobre e pone 2 3d softa da se znaiat a ne da se pravi pulno prehvutliane na edin.Verno stava pilna kasha nekoi put, pochvam da burkam shrtcuts:).Det se vika utre shti iskochi neshto za rabota i se okazva che ti iskat Paint Brush:)))))


Мдаа... съгласен с това, че трябва човек да "поназнайва" малко повече от 1 софт, за да бъде най-малкото конкурентно способен в днешния динамичен свят. Това за кратките клавиши дет го казваш съм го изпитвал доста често, и понякога много ме вбесява. Особено страшно става, когато дълго съм цъкал в Мах-а и след това мина във Photoshop-a или някоя друга програма. Но, по принцип, при мен нещата си стоят отворени и почти през цялото време работя Мах/Photoshop/After. Затова и като влезна в Мауа-та ми става лудница, да си спомням кое къде беше. За моделиера на Мах, признавам че за много неща е страшно добър, с NURMS-овете много добре се оправя особено. Общо взето е добре организирано всичко, но... ако искаш да направиш някои определени неща, ти се разказва фамилията. Имал съм много големи трудности с правилни заглаждания и машинни детайли, които по принцип се правят с NURBS. Там Мауа-та е номер 1. А сега, като стана толкоз малко пари, просто всичките "евтини" NURBS моделиери от сорта на Rhino, ще отидат на кино. Или поне е много вероятно да се случи точно така, ако не успеят да измислят някакво "чудо".

Друга е работата, че ако не можеш да направиш нещо някъде, то никъде не можеш да го направиш. Познаването на софта само ти помага да работиш по-бързо, но всъщност творчеството и мисленето си е твое. Затова именно много се чудя как точно да уча Мауа, а и XSI. Просто при тях мисленето си е на съвсем друго ниво. XSI си мисля, че е по-близо до Мах-а, все пак, ДОС-овското 3Д Студио беше гепило повечето си идеи точно от Softimage|3D, и след това мина към Windows вариант... какви времена бяха само.... не че съм работил много време на 3ds/DOS, ама все пак 2-3 годинки май бяха. Какво цъкане по менютата беше там само... и толкова сложно ми се струваше всичко, че направо като видях Softimage|3D изпитах голямо страхопочитание... To и сега си остава един от най-добрите софтове за анимация. Не случайно 1/3 от Епизод 2 е анимиран именно под него. Ох... носталгия ме наляга така като се замисля, колко по-различно беше всичко пред 4-5 години. Тогава да се занимаваш с 3Д беше... много, много странно. А бяхме млади.... :)))
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Сря Дек 25, 2002 6:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

twa e werno no ima dostatu4no malki det si plastat nezawisimo po kakwa shema, a NAI DOBRIA SOFT E TOZI KOITO ZNAES.//AZ KAT NE ZNAM nikoi mai se po4na s lopata i kirka:))
Върнете се в началото
chrom



Регистриран на: 13 Ное 2002
Мнения: 180
Местожителство: Edmonton AB

МнениеПуснато на: Чет Дек 26, 2002 1:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

da za nurbsa na max si adski prav, nai golemoto durvo praeno nekoga e.
a staria softimage e klasika vupreki che mi e adski smeshno kato gledam kvi funkcii niama v polymodelinga a v max gi ima. No chetoh che nurbite sa mu i si ostavat perfektni.Dori v xsi ne sa gi vzaimstvali dokrai shtoto iadroto ne pozvoliavalo. .Versia 4 izliazla edva li ne samo zaradi ILM, tam ne se kefili na xsi i interfaca mu:).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 26, 2002 5:11 pm    Заглавие: Re: Maya 4.5 + MIRAY Отговорете с цитат

Joro* написа:

golemite studia hich ne si prawjat truda da plastat software.

stawa duma za otdelen freelancer ili njakakyw malyk shop...
za tjah cenata e ot znachenie winagi


в България - да... но все пак, аз говоря за местата, където законите се спазват и санкциите наистина са много големи. Малко се съмнявам в ILM, Blur, или друго подобно студио някой да може въобще да си позволи да помисли, че може да ползва пиратски софт... че на тях софт-а им излиза много по-евтино, е вярно, поне за единичните бройки, но от друга страна, както е известно, големите студии пишат софт специално за нуждите на продукциите по които работят, и затова имат специални лицензии и т.н. Да не говорим, че Мауа и Softimage са претърпели доста от промените си именно заради желанията на "големите".

Преди малко гледах историята на Newtek... ами, какво да кажа. Направили са първия Lightwave през 1995-та година. Вече са имали голяма част от идеите и опита на пионерите - а именно Softimage и Power Animator. Специално за Softimage мога да кажа, че мен лично много ме кефи, и че в него са въведени за първи път много от нещата, които в момента са стандарт, специално за анимацията. Motion capture, Character setup, skinning, weight maps, Metaballs, expressions, и т.н. Не искам да кажа, че Lightwave e по-прост продукт, или че в него няма нововъведения... в началото, до колкото си спомням, беше най-добрия и бърз моделиер, работеше наистина много бързо, когато го видях за първи път, но рендъра му беше слаб.... Говоря за някъде 1996-та година. Тогава 3D Studio беше властелина на PC-to.
Но, когато Microsoft купи Softimage и пренаписа всичките им програми за NT, като по този начин преобърна историята на графичната индустрия... Е, ако не беше станало това, може би, може би, Lightwave щеше да е N1 на PC Desktop-a... Но сега, лидерът си е Мауа и това е положението. Мое мниние, но по принцип и на други хора...

BTW, някой да си спомня Тopaz?
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sithmaster



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 200
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 26, 2002 5:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ehhh Topas i 3d studio za PC. Stratastudio i ElectricImage FormZ za mac.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Joro*



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 446

МнениеПуснато на: Чет Дек 26, 2002 8:31 pm    Заглавие: Re: Maya 4.5 + MIRAY Отговорете с цитат

Nixon написа:

в България - да... но все пак, аз говоря за местата, където законите се спазват и санкциите наистина са много големи....


werojatno ste se uchudish ako uznaesh che polzwaneto
na piratski software w US na glawa ot naselenieto dalech
nadhwyrlja towa w BG ... golemite studia ne plastat po druga
prichina razbira se ... prosto im go podarjawat w zamjana
na marketingow shum ... po malkite studia (pak golemi za nashite
razbirania) si piratstwat na wolja ...
... tezi wyw foruma koito mogat da go potwyrdjat ne e
nujno da go prawjat estestweno

Nixon написа:

Преди малко гледах историята на Newtek... ами, какво да кажа. Направили са първия Lightwave през 1995-та година...


Nixon ... tazi informacia prosto ne e korektna ... pogledni tuk:

http://personal.southern.edu/%7Edascott/lwhistory/index.html

Nixon написа:

...но рендъра му беше слаб.... Говоря за някъде 1996-та година. Тогава 3D Studio беше властелина на PC-to.


interesno ... w BG li ? ... renderera na Lightwave winagi e bil mnogo
po-dobyr ot wgradenia w 3d studio ili max...
ako ti e interesno zasto i sega e taka moje da poglednesh tuk:

http://www.lightwave3d.com/tutorials/fullprecision/index.html

Nixon написа:

Но, когато Microsoft купи Softimage и пренаписа всичките им програми за NT, като по този начин преобърна историята на графичната индустрия...


tochno pyk tozi fakt edwa li nesto e preobyrnal ;)
kojto si e polzwal predi towa SI na Irix e prodyljil da go prawi
... che i do den dneshen
PC hardware po onowa wreme beshe dosta nesposoben
osobeno w obrabotkata na OpenGL

Nixon написа:

Е, ако не беше станало това, може би, може би, Lightwave щеше да е N1 на PC Desktop-a... Но сега, лидерът си е Мауа и това е положението.


propagandnata mashina raboti strahotno ... ne moga da ne se syglasja ...
instalaciite na Maya po sweta edwa li se doblijawat i na polowina do broja
na Lightwave instalaciite

kakto i da e .. nadjawam se da ne me razberesh pogreshno ...
towa ne e "vs." otgowor ... lichnoto mi mnenie e che wseki 3D software
w momenta e sposoben ... wsichko opira do umeniata na
tozi kojto go polzwa ...

zabelejkata mi za cenata imashe druga posoka ...
w BG pochti wsichki sa swiknali da smjatat software kato podaryk kojto
nisto ne im struwa ...
ako startirash takyw biznes i triabwa da si
legalen sumata kojato ste investirash pyrwonachalno i za
poddryjka po kysno winagi ima znachenie ... za syjalenie
towa e poslednoto za koeto se misli w powecheto sluchai
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LMNT



Регистриран на: 09 Ное 2002
Мнения: 321

МнениеПуснато на: Пет Дек 27, 2002 2:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

A taka! Sichki na meleto-o-o!
Pak pochnahme da si merim pishkite!

Dobre de...
Eto kakqa tendentsija,znachi,nabljudavam,znachi,ot tova koeto cheta po neta i pirnt-a, znachi...
Maya vsse oshte vladee sercata na animatorite...pone na tezi,koit ne sa subudili ot SI/3D sedalkite si. (tova za "top of the pop",inache seki si animira na qvot mu e kef,jassno)
XSI,hm...
E,njakoj den,mozhe bi,kogato sprat da se oplaqvat ot "podlata" politica na A/W i da se vzemat v rutze ,-)

Rendosvaneto...sled kato pochnaa da se pojavjavat vruzki
Maya->LW, misslja che se zabeljazva mnogo zdravoslovnata tendentsija animatsijata na low-poly da se exportirva kum Lightwave i tam da se zamestva s high-poly objectite i possle na pulna gas da se rendossva dori i s GI! Naj-pressnijot primer,za kojto chetoh v "DIGIT" (Nov.2002) be za filma "Spy Kids 2".

Zashto tochno Lightwave,a???
Lightwave naistina vinagi si e imal slavata na ako ne naj-dobrija,to pone na edin ot "top of the pop" v industrijata. Pa i sled tolkova filmi za kino i TV da se podcenjava LW e ................(fill in the dotted line yourself!)

Tvurdi se,(pak po pechata), che LW ima i naj burzite FUR,GRASS, FOILAGE chrez Sasquatch. Znam li...sluhove,sluhove...
_________________
На экзаменах в разведшколу абитуриент Петр Семенов не ответил ни на один вопрос, в результате чего был принят сразу на второй курс
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Пет Дек 27, 2002 3:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

be werno stana mazalo,seki dakopa na twa det go kefi WAZEN E RESULTA.NALI SE SESTATE ZRITELA NA FILMITE , KLIPOWETE , etc. kolko mu dreme twa s kwo sa go prawili.ILI go KEFI ili NE.:)))
Върнете се в началото
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 27, 2002 5:48 am    Заглавие: Re: Maya 4.5 + MIRAY Отговорете с цитат

Joro* написа:

werojatno ste se uchudish ako uznaesh che polzwaneto
na piratski software w US na glawa ot naselenieto dalech
nadhwyrlja towa w BG ... golemite studia ne plastat po druga
prichina razbira se ... prosto im go podarjawat w zamjana
na marketingow shum ... po malkite studia (pak golemi za nashite
razbirania) si piratstwat na wolja ...


Не се учудвам, но там нямат "Славейков", а и по принцип са си по-тъпи и затова почти всички кракове и хакове на най-добрите програми, най-силните групи са в Европа. Не че там нищо нямат, но доколкото знам американското общество е доста по-затворено от нашето и разпространението на пиратски софт не е толкова в сила. А колкото до пиратстването на малките студии, трудно ми е да го повярвам, трябва да го видя. Не ми се вярва едно студио, което спокойно изкарва по 50-60К от едно работно място, да се стиска за някакви си 5-10К за софт(за година). А и те си имат доста по-добри данъчни преференции за закупилите софт фирми, така че... много ми е чудно, как така студиите на запад не си купуват софт, а чакат разни хак-нати и крак-нати версии, които не винаги работят както трябва. Спорен въпрос, но не ми се спори по него.

Joro* написа:


Nixon ... tazi informacia prosto ne e korektna ... pogledni tuk:


Погледнах... страхотно... ами, както казвах, гледах страницата на Newtek, и там не са дали подобно нещо. Това, което видях е че през 1995-та пускат за първи път Lightwave за РС. Аз лично точно тогава се занимавах доста с ДОС-овското 3Д Студио. Точно за него имам пред вид, че беше властелин на РС-то. Когато дойде Мах-а, много хора го псуваха първоначално. Вярно е, че рендъра му не беше добър. Но при Lightwave всичко беше по-бавно... не знам, просто на мен така ми се стори. Имах някакъв поглед над Softimage|3D v3 с Mental Ray 2.0 за IRIX, и затова всичко останало ми се струваше супер бавно. Това беше 1996-та. Спомням си как гледах ококорен демото на Softimage за SIGGRAPH 94. С рекламите на Smirnoff, едни танцуващи бензинови колонки на SHELL, и какво ли още не. РС-то изглеждаше като детска играчка тогава, не можеше нищо да правиш на него. OPENGL-a го имаше, но картите, които го поддържаха бяха над 1000$. А, да... Windows NT 4 се появи кога? Май тогава беше някъде края на 1996-та. Всички можем да се сетим с насмешка сега за NT 3.51 и всичките му проблеми. Не че съм го ползвал...

Година по-късно(1996-та) излезна първия МАХ, малко след него и Мауа. Renderman и Mental ray бяха изкарали вече Jurassic, Jumanji, Terminator 2, t.n.

Joro* написа:

tochno pyk tozi fakt edwa li nesto e preobyrnal ;)
kojto si e polzwal predi towa SI na Irix e prodyljil da go prawi
... che i do den dneshen
PC hardware po onowa wreme beshe dosta nesposoben
osobeno w obrabotkata na OpenGL


Не, не съм съгласен... ама хич. Microsoft купуват Softimage през 1994-та, за да направят системите им достъпни и за Intel машините. След договоря със SGI за разработка на OPENGL за NT, нещата се променят и година по-късно има вече Softimage|3D, Toonz, DS, за РС. Вярно, че в началото РС-тата си бяха много скъпи. Та кой можеше да си позволи 1996-та нещо със 128 МБ РАМ? А това си беше средна работа за SI|3D под IRIX. Да не говорим и за специалните графичните карти, за всичко... Но, от друга страна, едно нормално Indigo 2 тогава беше над 20000$. Спомням си, имаше едно списание, "Графика с компютър" и там обесняваха надълго и нашироко колко са хубави и мощни SGI машините... какви прекрасни неща правят и т.н. Сега едно средно геймърско РС може по-бързо да се справи с Raytrace, Moblur, GI, или каквото се сетиш от SGI Crimson за $500К от 1995-та.

И това, ако кажеш, че не е поне за мъничко принос на Microsoft, за това, че поднесоха на тепсия OPENGL и Softimage за NT, е верно че спечелиха МНОГО от това. Не само, че по-късно много добре си го продадоха на Avid, и се набъркаха и в Broadcast бизнеса. A и според мен това именно беше момента, заедно с идването на NT 4, когато РС-то започна да става и за предпечат, и за 3Д и проектиране.

Уф... не ми се спори, ама хич. искам да предложа нещо. От известно време ми е интересно да си търся накакви информациики за историята на 3Д програмите и компаниите по принцип. Намирам парчета, тук-там... Това, което ми даде сега (с интерфейсите) е страхотно. Аз лично съм си извадил инфо за Softimage и Alias|Wavefront от техните сайтове, и съм я попревел малко на Български. По принцип мислех да е за един мой проект за 3Д БГ портал, но засега на знам какво ще стане с него, така че...

Искате ли да направим заедно, един превод, по една отделна страница, на български за всеки по-голям софт? Можем да се съберем няколко човека и всеки да събере инфо за каквото иска. След това, ще я прегледаме, и като се одобри, да го пуснем... Според мен е много важно да се знае историята... Аз лично имам големи пропуски в някои области. Като това за Lightwave, почти нищо не знаех за него и Video Toaster... мерси за инфото, Joro* ;)

Съгласен съм с това, че софтовете в момента са много силни и могат много работи... има още разни неща, дето се правят отделно (флуиди и сложни динамики), но за тях мисля все още не е дошло времето наистина да стават бързо. Де да знам... Но, когато става въпрос до възможности и качество, вече всичко си зависи до голяма степен до човека и неговите идеи, умения и виждания. Аз лично не съм много силен в анимацията, почти не съм пипал character анимация, а ми се иска. Харесвам да си играя с материали и осветление и затова се кефя на Мах-а. Но, тъй като следвам нещо като анимация, а и по принцип от малък съм запален... ми много ми се иска да си поиграя нещо с такива работи. И затва, Мауа... уж имат най-силната character setup система... знам ли... може и да е пропаганда. ба. не спорете, плз. аз си плямпам просто. Иначе си чакам по-сериозен отговор на горния въпрос.
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Joro*



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 446

МнениеПуснато на: Пет Дек 27, 2002 8:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Nixon, razbiram glednata ti tochka za MS no ne sym syglasen
che towa e bilo powratna tochka w CG

za men lichno powratna tochka beshe eto tazi statia:

http://www.byte.com/art/9507/sec8/art2.htm

zasto li ... zastoto prostichko objasnjawashe che
rewoluciata weche e nastypila ... bez da ima nujda
da kupuwash SI za $14K i hardware za oste dwa pyti po tolkowa

kolkoto do istoricheskata jurnalistika az lichno
njamam nikakwo wreme za podobni iniciatiwi no
s udowolstwie bih ti pomognal s informacia za lightwave
.. dokolkoto e wyw wyzmojnostite mi ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Amateus



Регистриран на: 10 Дек 2002
Мнения: 108
Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Пет Дек 27, 2002 1:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази тема ми е много интересна , между другото защо не направите една тема със сравнения на възможности на Maya , Lightwafe , 3D Max XSI - какво не ви харесва в едната спрямо другата (лично ваши мнения), така на хората ще придобият една бърза представа към коя програма да се насочат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sithmaster



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 200
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 27, 2002 1:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Temata za sravneniata e absoliutno bezinteresna. Vsi4ko zavisi ot sposobnostite na 4oveka. Zatova nai-dobria software za daden 4ovek e tozi v koito se 4ustva nai-udobno.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Amateus



Регистриран на: 10 Дек 2002
Мнения: 108
Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Пет Дек 27, 2002 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Goworia za hora koito sega zapochwat s 3D , az imah takyw problem predi vreme i ne mojeh da nameria dostatychno informaciq po vyprosa. Ako niastina iskate da pomognete na horata, towa mislia che shte im e mnogo ot polza --lichno mnenie--.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sithmaster



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 200
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 27, 2002 4:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Razbiram te 4udesno za kakvo stava vupros no tazi tema 6te bude pulna s postove ot tipa Maxa tova go moje s niakakuv plug-in Mayata go moje ako si iztegli6 edikakuv si skript i horata koito sega iskat da po4vat samo 6te se oburkat pove4e. Izbira6 si edna ot vsi4kite programi XSI Maya 3DMax Lightwave i se zapo4va u4ene i to goliamo. Bez u4ene ni6to ne stava.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Joro*



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 446

МнениеПуснато на: Пет Дек 27, 2002 4:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Amateus, ako njakoj se pochuwstwa dostatychno kompetenten
da prawi podobni srawnenia da zapowjada ...
symnjawam se obache dali ste moje da e dostatychno obektiwen
symnjawam se dori dali ste se nameri chowek kojto
polzwa i poznawa 100% ot edin edinstwen paket
kakwo ostawa pyk za 3 ili 4

Tezi koito sega zapochwat pyrwo trqbwa da si
otgoworjat na wyprosa zasto iskat da se zanimawat s 3D
ako e za da si namerjat rabota izwyn bg trqbwa da
prouchat pazara na rabotna ryka ....
ako e za hobby njama goljamo znachenie kakwo ste izberat
ako ste stawat freelancers trqbwa da se syobrazjat s cenata
na pritejanie na paketite i ne na posledno mjasto mogat li
da prodadat swoja license po kysno ako sluchajno nestata
ne se razwiat spored ochakwaniata im

kolkoto do towa koj software kakwo moje za men otgowora e prost ...
wsichki mogat wsichko stiga da gi poznawash dostatychno dobre
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Amateus



Регистриран на: 10 Дек 2002
Мнения: 108
Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Пет Дек 27, 2002 6:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Absolutno ste pravi ama mnogo ot uchenieto e na viatyra ako se sluchi neshto kato zaglavieto na temata.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sithmaster



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 200
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 27, 2002 7:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Za posleden put:
1. U4ene na viatura niama ima gubene na vreme. (Kogato u4i6 znaniata ot ednata programa 6te sa ti polezni vinagi za drugata ako ti se naloji da preminava6 ot edna 3d programa kum druga)
2. Preceni kakvo to4no iska6 da pravi6 dali modeli za igri dali specialni effecti dali organi4ni modeli i t.n. i t.n. Za6toto 3d-to e stra6no slojna materia i ne niama 4ovek koito da moje vsi4ko v nego. Kato re6i6 pogledni v internet koe s kakvo se e pravilo.
3. Vsi4ki programi ot izbroenite dosega sa s ravnostoini vuzmojnosti prosto vsi4ko zavisi ot znaniata na operatora.
4. Nai-vajnoto:
Susredoto4i se v edna programa a ne se motai mejdu Max Maya i kakvoto i da e bilo drugo.

P.S.
Otnosno bezplatnite versii XSI Maya Max LW Houdini imat bezplatni versii + tutoriali koito vurviat kum tiah.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 27, 2002 10:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Joro* написа:

zasto li ... zastoto prostichko objasnjawashe che
rewoluciata weche e nastypila ... bez da ima nujda
da kupuwash SI za $14K i hardware za oste dwa pyti po tolkowa


ок, не ми се спори. но все пак, OPENGL-a си е OPENGL и без него не можеше да стане.

Joro* написа:
kolkoto do istoricheskata jurnalistika az lichno
njamam nikakwo wreme za podobni iniciatiwi no
s udowolstwie bih ti pomognal s informacia za lightwave
.. dokolkoto e wyw wyzmojnostite mi ;)


ахам, точно това може да стане... искам да имам и малко инфо за Lightwave, ако искаш, направи нова тема, нещо като "Историята на Lightwave", и слагай там линкове. А по-нататък ще ги организирам малко и преведа. Не че имам много време и аз за подобни работи, но идеята ми е в главата от сумати време и според мен е хубаво да можем да имаме нещо, около което да не се спори. Ще е полезно за всички, защото ще можем повече да си говорим на артистични и творчески теми, а не технико-исторически. Това е...

Колкото до съветите за това кой от къде да почне, на мен лично много ми допаднаха съветите за кариера на Jeremy Birn:

http://www.3drender.com/jbirn/Info/career.html

Пак си мисля, че можем да направим една голяма тема, в която да има примерно нещо като общо мнение, да го изчистим някакси и някой младок като пита, ама аз откъде да... да му се праща бележка виж тази и тази тема, там всичко си е написано.

Аз за себе си все още се чувствам сякаш вчера започнах да се занимавам. Въпреки че съм правил доста неща, много други не съм и пипал, нямам смелост и нерви донякъде, но и признавам липсват ми опит, желание и въображение. Какво да се прави, аз съм един "прост" 3D artist... :)
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov