Graphilla.com :: Преглед на тема - Аз май скоро ще минавам на Maya 4.5...
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Аз май скоро ще минавам на Maya 4.5...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
SINNER



Регистриран на: 19 Ное 2002
Мнения: 810
Местожителство: къмпинг черноморец

МнениеПуснато на: Съб Дек 28, 2002 1:31 am    Заглавие: exxxxx Отговорете с цитат

Tuka se iavil Dragneshtiat Element


BASI

xa pa i mu se vruzvate na nedonosenite misli i vugdelenia na deteto

BAX taa kriva niva
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Съб Дек 28, 2002 1:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

bah twa e 3ta straniaca we:)))SPRETEEE
Върнете се в началото
kruchmar



Регистриран на: 03 Дек 2002
Мнения: 180
Местожителство: i otnovo Sofia Bulgaria

МнениеПуснато на: Съб Дек 28, 2002 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nikakvo spirane, zabelyazal sum che v temi ot tozi rod po BG forumite nay mnogo ni se razvurzvat ezicite, ama dosega ne sum nameril polza za sebe si v tyah:-)
Nay-vajnoto spored men e da hvanesh edna programa za ushite i da sednesh da bachkash s neya, a pri povechko kasmet sled 5 godini seriozno visene pred neya moje da ti se otvori parashuta i da zapochnesh da imash poruchki, a sled oshte 3-4 i vunshni poruchki ili eventualno rabota v nyakoe studio ot sredna velechina izvun BG. Za ILM ili Pixar nema kakvo da govorim, ako si reshil da pochvash da se zanimavash s 3d za da otidesh v ILM po-dobre zamini za USA nameri edin skup kolej i uchi tam, puk sled tova sled oshte nyakolko godini bachkane v malki i sredni studiya s mnogo ama naistina mnogo kasmet moje i da se zapoznaesh s nyakoy ot vodeshtite animatori v tezi firmi i ako si naistina ogromen kasmetliya moje i da ti predlojat rabota:-)))
Az za sebesi sum reshil che mi stiga da sum freelancer v BG i se staraya da se zabavlyavam dokato rabotya, vse pak az sum si edin golyam marzelivec i zatova iskam da ima udovolstvie v rabotata.
_________________
hayde dnes po-edno ot zavedenieto
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Съб Дек 28, 2002 2:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

e tuka sam saglasen to ako moahnem i udowolstwieto ot ba4kaneto kow ni ostana .NISTO:))
Върнете се в началото
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 28, 2002 3:05 pm    Заглавие: Re: Pixar & ILM Отговорете с цитат

kruchmar написа:
Za ILM ili Pixar nema kakvo da govorim, ako si reshil da pochvash da se zanimavash s 3d za da otidesh v ILM po-dobre zamini za USA nameri edin skup kolej i uchi tam, puk sled tova sled oshte nyakolko godini bachkane v malki i sredni studiya s mnogo ama naistina mnogo kasmet moje i da se zapoznaesh s nyakoy ot vodeshtite animatori v tezi firmi i ako si naistina ogromen kasmetliya moje i da ti predlojat rabota:-)))


не съм чувал, а и не познавам някой човек да е успял да влезе в горните студии по този начин :) доколкото знам, в ILM има нещо като летни работни школи за студенти, в които отиваш, бачкаш цяло лято на 10$/ч примерно и ако те харесат, продължаваш... нещо такова поне май гледах на сайта им преди време. не знам каква полза ще има за тях да си имал опит в по-малки студии, защото до колкото знам, те си имат собствен начин на работа и т.н. , и не се интересуват как се правят нещата по други места. Но... това са само неща, които съм подучувал, не ги знам, а ми е интересно дали някой може да разкаже "от първа ръка" точно за какво става въпрос. Колкото до късмета, съмнявам се, че той може да има каквото и да е общо с работата на подобно място. Просто там хората работят защото могат и имат талант, а не защото имат късмет. Поне така си мисля...

Ние тука сме си на друго място, при нас законите на природата не важат и естествения подбор все още не действа с пълна сила просто...
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
SINNER



Регистриран на: 19 Ное 2002
Мнения: 810
Местожителство: къмпинг черноморец

МнениеПуснато на: Съб Дек 28, 2002 6:03 pm    Заглавие: Ey Отговорете с цитат

Ey

ti ot slushane za ILM i PIXAR i ot 4etene na MAYA Fundamentals li taka advansna 4e shte xodish na MAYA 4.5 NIXON ?

??
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mav



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 214

МнениеПуснато на: Съб Дек 28, 2002 7:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Hora are vzemete naprawete neshto - 3D - tam kakvoto iskate i vzemete prestanete s tia gluosti - koia programa e po-iaka , koia ima poveche bugowe .... prosto napravete neshto puk to shte se vidi ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Joro*



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 446

МнениеПуснато на: Съб Дек 28, 2002 7:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mav написа:
Hora are vzemete naprawete neshto - 3D - tam kakvoto iskate i vzemete prestanete s tia gluosti - koia programa e po-iaka , koia ima poveche bugowe .... prosto napravete neshto puk to shte se vidi ..


mav ... towa kym kogo po tochno si go adresiral ?

az lichno towa prawja po cjal den/nost
poneje towa mi e profesiata
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mav



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 214

МнениеПуснато на: Съб Дек 28, 2002 11:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ne bre - ideiata mi beshe che niama nikakvi nowi 3D Sceni - ami vsichki sa se zabutali da pishat za tozi forum , puk i kato gledam mai ne sledwat tochno temata .... :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
4oki



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 237

МнениеПуснато на: Съб Дек 28, 2002 11:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nixon, pokazi neshto ot poslednite si rabotki. Animaciata s korabite mnogo mi haresa, predi kolko vreme si ia pravil?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LMNT



Регистриран на: 09 Ное 2002
Мнения: 321

МнениеПуснато на: Нед Дек 29, 2002 1:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Za da se vurna kum predishnata si missal/razmissal za LW...
eto pak neshto iz chuzbinskite forumi:
http://www.postforum.com/forums/read.php?f=22&i=3365&t=3365
----------------
I modeled these characters in Houdini and rendered them in Lightwave using GI and radiosity.
I am finding that Lightwave and Houdini make a potent combination, with LW serving as the renderer for Houdini. The sub-division cages and UV coords go back and forth flawlessly between two. Its no wonder that D2 and Imageworks, use Houdini, Maya, and Lightwave in the same pipeline. The apps talk to each other nicely. I left Digital Sculpture earlier this year to start my own custom hign end 3d modeling service. I started using Houidini becouse I wanted to cover Houdini shops, as well as Maya. But found that for creating sub-division characters for use in Houdini, Maya, and LW, Houdini worked best for me.
-------------------
Taka-a to...
_________________
На экзаменах в разведшколу абитуриент Петр Семенов не ответил ни на один вопрос, в результате чего был принят сразу на второй курс
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 29, 2002 1:42 am    Заглавие: Novi raboti... Отговорете с цитат

4oki написа:
Nixon, pokazi neshto ot poslednite si rabotki. Animaciata s korabite mnogo mi haresa, predi kolko vreme si ia pravil?


Ако имаш предвид rupture, него съм правил през август/2000, но държа да кажа че по-голямата част от анимацията беше на Руси Христов, аз правих главно моделите и текстурите, както и композициите на After-a. Малко и се изживях в ролята на режисьор, защото имах по-голямата дума при обсъждането на точните движения и тайминга. Иначе вече трудно я гледам, има някои хубави моменти, но направихме доста компромиси, така че в момента почти не ми харесва. Това за Rupture.

В момента не мога да покажа нищо съвсем ново, защото завършвам една поръчка, ако я предадем както си трябва, ще показвам. Иначе работя в студио Cinemaq и отговарям за дизайна на "Палавници" и "Латерна Магика" по К1. От тях мисля да кача нещо на сайт, специално шапката на палавниците, защото стана по-приятна, а и нататък като завърша няколко каша. Трябва ми малко време, за да си намеря сървър и да спретна една страничка. Срам ме е направо от сайта ми, не съм го пипал от две години, а сега нямам и паролите в мен. Пък и в hit.bg не е много практично да се съхранява нещо. Ако някой може да даде добро предложение за сървър на лична страница, където да може директно да се плати, знам ли... склонен съм да отделя малко повече пари за удобство и представителност. Дотогава - ще чакате.

Нямам никакво време(желание) да отговарям на персонални нападки, така че, SINNER, ще те оставим за някой друг път. А на мен лично ще ми е МНООГО интересно да видя нещо "твое". Защото досега май в постове ти тук и в дир-а няма примери от добрата ти работа... защо ли? А, тревичката... да бее... и мен ме кефи, ама не е анимация, какво да се прави.... да не се обидиш!
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
chrom



Регистриран на: 13 Ное 2002
Мнения: 180
Местожителство: Edmonton AB

МнениеПуснато на: Нед Дек 29, 2002 1:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Nixon: probvai v 3dluvr za stranica.Admina shti iska obache temp page s tvoi raboti da skiva.Inache as sum dovolen zasega ot tam.imashe nekuv sluh za baneri na lichnite stranici no zasega nema / choveha zakusal za kinti mai/.i mestoto e dobro okolo 50 mb, daze mai moze i poveche.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 29, 2002 1:58 am    Заглавие: Mersi, Chrom Отговорете с цитат

chrom написа:
Nixon: probvai v 3dluvr za stranica.Admina shti iska obache temp page s tvoi raboti da skiva.Inache as sum dovolen zasega ot tam.imashe nekuv sluh za baneri na lichnite stranici no zasega nema / choveha zakusal za kinti mai/.i mestoto e dobro okolo 50 mb, daze mai moze i poveche.


Мерси, това е идея за която си мисля от сумати време, но както казваш, трябва да имаш място, където да ти видят нещо, и след това да ти пуснат при тях. Виждал съм твоята страница там, и добре се е получило. Може да пробвам, от проба не боли. По принцип обаче имах пред вид и нещо като регистрация на домейн/сървър. Един приятел си направи преди около година www.meshroom.com и в момента е много доволен, посещава се сайта и му носеше поръчки. Ама сега е в Холандия, малко ще ми е трудно да го разпитвам за подробностите.
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
chrom



Регистриран на: 13 Ное 2002
Мнения: 180
Местожителство: Edmonton AB

МнениеПуснато на: Нед Дек 29, 2002 2:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Moia domain go registrirah v networksolutions.Na seki 2 godini plashtam 70$.www.chromstudio.com.Napravil sum forward kum 3dluvr.Inache ima mnogo firmi is neta det predlagat host i suma extri s nego no si e kinti.Za portfolio ot kartinki i nekoia i druga animacia Luvr e dobre za sega.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LMNT



Регистриран на: 09 Ное 2002
Мнения: 321

МнениеПуснато на: Нед Дек 29, 2002 3:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
. Един приятел си направи преди около година www.meshroom.com и в момента е много доволен, посещава се сайта и му носеше поръчки. Ама сега е в Холандия, малко ще ми е трудно да го разпитвам за подробностите.


A,zashto, Mitko Karanikolov gledam se e registiral i tuka,taka che sigurno chete vov foruma. Vshtnost,dobre bi bilo na admins da mu dadat povishenije,ta da mozhe i toj da pishe tuka...ima kaqvo da se ponauchi ot nego v zanajata,da!
_________________
На экзаменах в разведшколу абитуриент Петр Семенов не ответил ни на один вопрос, в результате чего был принят сразу на второй курс
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Joro*



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 446

МнениеПуснато на: Нед Дек 29, 2002 4:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nixon & SINNER

personalni napadki ne sa dobre doshli w tozi forum
... ste wi pomolja da prodyljite bitkata (ako smjatate da go prawite)
chrez lichni belejki


kolkoto do rabotite na SINNER malka chast ot predimno
stari negowi nesta mogat da se widjat tuk

za syjalenie za nowite si raboti njama razreshenie
za publikuwane dokolkoto mi e izwestno
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Joro*



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 446

МнениеПуснато на: Нед Дек 29, 2002 4:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LMNT написа:

Vshtnost,dobre bi bilo na admins da mu dadat povishenije,ta da mozhe i toj da pishe tuka...


za syjalenie nito go e poiskal nito njakoj go e predlojil do momenta ...
problema e nulew razbira se stiga da znam koj e nick-a mu

?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LMNT



Регистриран на: 09 Ное 2002
Мнения: 321

МнениеПуснато на: Нед Дек 29, 2002 5:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ah,da,razbira se!
Stava vapros za MAGenta...
Vjarno e, naistina, che ne go e poiskal i ne se e obadil...
_________________
На экзаменах в разведшколу абитуриент Петр Семенов не ответил ни на один вопрос, в результате чего был принят сразу на второй курс
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Joro*



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 446

МнениеПуснато на: Нед Дек 29, 2002 5:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LMNT написа:
Stava vapros za MAGenta...


done
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov