Graphilla.com :: Преглед на тема - Davaite kritika, shtoto mi trqbva........
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Davaite kritika, shtoto mi trqbva........
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 04, 2003 2:38 am    Заглавие: Davaite kritika, shtoto mi trqbva........ Отговорете с цитат

Ei vi tuka dve kartinki da si gi gledate i da si gi kritikuvate, ama molq vi se kritikuvajte ako shte i za gluposti. Prosto me skysajte ot kritika, che shte mi e ot polza.Abe koj variant e po-qk. Maj B/W......E chakam kritikata

http://www.coldblooded.netfirms.com/C-L-BW.jpg



http://www.coldblooded.netfirms.com/C-L-Gr-Col.jpg


P.S. Abe te sa za edno systezanie, ama nqmam tyrpenie da chuq kritika....:)))))))))))


Последната промяна е направена от Coldblooded на Сря Яну 08, 2003 11:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LMNT



Регистриран на: 09 Ное 2002
Мнения: 321

МнениеПуснато на: Съб Яну 04, 2003 4:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

A-aaa...3Dluvr.com, 'nachi ,-)
Davaj,davaj, che stiskame palki!
_________________
На экзаменах в разведшколу абитуриент Петр Семенов не ответил ни на один вопрос, в результате чего был принят сразу на второй курс
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 04, 2003 1:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mersi.....ama maj oshte malko shte q poopravq:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 04, 2003 3:04 pm    Заглавие: mi... kritika... Отговорете с цитат

А сега... по любимата ми част. Такааа... модели - добри. Още може, особено дърветата и щумата. С текстурите можеш да се занимаеш повече, има нужда. Повече хаос, тревички, цветенца... подобни. Камъни.

Нямаш център. Композицията куца... пусни няколко други гледни точки. Небето горе не се знае колко ти трябва. Облаци. Нещо. Знам ли... Тоя дървар, дай да го видим повече. Да прави нещо, не да се подпира. Сложи някакво куче, пилета, нещо... ако ти се занимава. Вкарай малко живот, движение, време. Такива ми ти работи.

И... успех!
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
stanimir



Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 5
Местожителство: Sofia, Sliven

МнениеПуснато на: Съб Яну 04, 2003 5:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Присъединявам се към критиката на Nixon. Но искам и аз да добавя нещо.
Много е мрачна тая картина... направо ми става гадно да я гледам. Какъв е тоя noise из цялата картинка, да не си слагал Film Grain. Я пробвай да пуснеш Despeckle и да увеличиш Gamma-та да видиш колко по-добре изглежда.
Тоя дървар много убит изглежда. Направо ми е жал за него. Не мога даже да разбера главата му накъде гледа. Сложи още моделчета там на животинки някакви и други такива.
Аз ако живеех на такова място направо се самоубивам... дървена къщурка... десетина еднообразни дървета с червено-кафяви листа и черна почва... нищо друго... само едно празно небе, другото е пустош.
Та за дърветата... изглеждат сякаш си забил един цилиндър, сложил си няколко 2D sprites и после си го copy/paste-нал няколко пъти. Дай малко повече разнообразие... и тия подтискащи листа...
Аз ако бях (ама не съм, тъй че не го взимай присърце) щях да сложа големи дървета за къщата, че да закриват небето и хоризонта и от небето да се вижда съвсем малко, щях да сложа повече тревички, макар и не зелени (ако не искаш), а също и камъни. Щях да използвам друг Render със сигурност и щях да направя сцената по-светла. Щях...
Много важно е това за композицията, което го каза Nixon. Не може просто да направиш доволно количество модели и да ги поставиш както дойде на терена и после да избереш произволна камера, откъдето да се виждат всичките. А, да не забравя... къщата изглежда сякаш някой я е поставил отгоре преди 5мин. Все пак сигурно доста време е стояла там, направи нещо с почвата около стените на къщата.
Ами изкритикувах общо взето всичко, което мога, но и на теб това ти трябва.
Успех в състезанието!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SINNER



Регистриран на: 19 Ное 2002
Мнения: 810
Местожителство: къмпинг черноморец

МнениеПуснато на: Съб Яну 04, 2003 7:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zdrasti

Vish sega

trugnalo e da stava vish tam gore ti predlagat razni razumni neshta

as shte ti kaga niakolko malki trika za da mogesh da si populnish po dobre scenata bes da si natovarvash neimoverno mashinata i malko shte si pogovorime po temata sianki.

napravi si razbivka na scenata na Referentni failove demek XRef o ve
sege zapazi si taia scena kato kushta istrii si4ko na okolo darvete i pro4ia

posle ia seivni kato darvo 1 istrii drugoto darvo 2 i tn sled tova na darvo 1 kopirai darvoto oshte niakolko pati porazdvigigo malko s edin NOICE ili FFD KUBE napravi gi po 3 na seka scena kato gi kopirash lokalno v seka edna XRef scena sled tova si napravi edna obshta scena i si Loadni XRef scenite edna po edna .

napravi si edna scena Enviornoment tui shte re4e ostavi si tam Samo poda na scenata i sedni malko si poigrai s Volumetrig Fog v MAX a za da si napravish OBLACITE polsvai 2-3 BOX GISMO Edin zad drug nakloneni kam kamerata na 40-45GRADUSA neshto takova / / /no po nakloneni kato sei zaden e savsem malko po goliam ot predniat... za Volumetrik FOG a kato polsvash edni i sashti nastroiki za Noiceto i Density Step i tn no smeniai cvetat na Oblacite kato se saobraziavash s tova 4e po gornite oblaci sa po svetli ot po dolnite ako nai gornite sa ti 4isto beli srednite gi naprqvi malko po sivi a nai dolnite nai sivi .Sled kato si naglasish nebenceto si go loadni kato XRef scenka .

SENKITE Mnogo sa 4erni tia senki ........

Ogeldai se na vunka nikade niama da vidish takiva 4erni senki po sred bial den. ne znam s kakvo renderirash no opitai VRAY shte ti spesti render time a imash vazmognost da pozvash VRay shadows i GI dosta lesni4ko Ako si v MAX de ako tva e praveno na neshto drugo ne znam

no triabva da sa po prozra4ni tia sianki.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 04, 2003 8:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mersi za kritikata. Ei sega shte vi pusna oshte edna kartinka.....s nebce i oshte razni raboti. Syglasen sym s vsichki. Prosto neshto me iznervi po edno vreme i q zaebah ama tova ne si e opravdanie. Kolkoto do Xref-a tochno nego sym izpolzval, Syshto taka sym izpolzval 2 vida dyrveta i sym gi vartql sprqmo kamerata, a inache tochno slamata sym q napravil s Noise. Kamynite shte gi sloja povechko,
A kolkoto do choveka, za pyrvi pyt pravq pylen chovek, tam s glavite mu i t.n. samo che pri razdvijvaneto na krajnicite mu Character Studioto neshto mi se bygna i veche ne moga da dvija kostite, a neshto prekaleno mnogo mi cikli kato gi naglasqm i nqma da mi izdyrjat nervite......E mersi za kritikata, shte chakam oshte:)))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 05, 2003 11:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Samo da ne se stresnete---------eto edna mejdinna shtoto zabravih da pusna kamynite v Xref-a.......kakto i da e.......inache i kamerata trqbva da q priblija, a za dyrvetata...........shte gi poogolemq i shte gi sloja povechko(dano gospod e s men, i PC-to syshto...).....abe eto na zqpajte...............................
http://www.coldblooded.netfirms.com/21.jpg

P.S. Abe nqkoj da znae nqkoee mestence za teksturi(ama svestni de).........


Последната промяна е направена от Coldblooded на Сря Яну 08, 2003 11:03 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Нед Яну 05, 2003 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе тая земя от какво е направена? Прилича ми на полузастинала магма :)
И тия облаци... земи намери някоя снимка, която ще ти пасне с камерата...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
4oki



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 237

МнениеПуснато на: Нед Яну 05, 2003 5:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пушекът ти е много вулканен, ако го направиш малко по-блед и сивкав може би ще стане по-добре?
Старата ти карта на почвата май беше по-сполучлива, но тъй като тя включва и окапали листа се получава едно нежелателно разпъване по цялата геометрия. Пък и логично е листата да са концентрирани около /под/ дърветата.
Ако поизчистиш мапа на тревата и посадиш малко трева особено около ъглите на къщата /опитай с Shag Hair / може би ще стане по-добре.
Още дървета, храсталаци. Като са в далечината не е нужно да са геометрия, XRef и т.н. Слагаш plane с карта /в нета има безброй такива/ и готово - сцената ти няма да натежи особено.
Има нужда и от малко трески около пъна, така малко самотен стои. Колкото повече детайли-толкова по-истинско. Покривът ти е от сено, а такова около къщата няма? Сложи и някаква стара каруца там някъде, някакви пилци да се разхождат нещо... Там на тераската разни работки също.
Покривът на къщата според мен е сполучлив, ако човечето също е такова си струва да го сложиш по на преден план.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SINNER



Регистриран на: 19 Ное 2002
Мнения: 810
Местожителство: къмпинг черноморец

МнениеПуснато на: Нед Яну 05, 2003 6:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Man

Oshte triabava da se poba4ka
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Яну 06, 2003 2:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Eto oshte edin variant...ama ne e okonchatelen---naistina ne se bqh setil za senoto okolo kyshtata............Bre mamu---zatypqvam veche:)))).Mersi...............A inache ne mi se slagat kokoshki. pilci ili razni mi ti takiva neshta. Kolkoto do choveka, vyobshte ne smqtam che stava za gledane, kvo da se pravi.........a kolkoto do treskite, abe slojih da mu se nevidi ama pak neshto ne se vijdat............e shte vzema da gi poogolemq.......
A za teksturata na zemqta..........abe i az taka si pomislih v nachaloto(za magmata) ama nqma ot kyde da si namerq swqstna tekstura.shtoto tazi za syjalenie az sym si q pravil-demek si q sglobqvah ot razni drugi teksturi...........abe mazalo........................

http://www.coldblooded.netfirms.com/CfL.jpg


Последната промяна е направена от Coldblooded на Сря Яну 08, 2003 11:03 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 3:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

S opasnost da se natrapq puskam poslednite dve file-cheta----Ta vie pravete shto smetnete za dobre:)))))))
http://www.coldblooded.netfirms.com/C-Life-Col.jpg

i

http://www.coldblooded.netfirms.com/C-Life.jpg

e tova e.sega e vreme da vidq Maya-ta che ot dosta vreme se zakanvam da q razucha po-seriozno.........., a moje i Softimage............

P.S. Samo da znaete. che znam che teksturata na zemqta e otvrat........


Последната промяна е направена от Coldblooded на Съб Яну 11, 2003 11:43 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Пет Яну 10, 2003 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еее така е много по-добре композирано, а на снимката направо си изглежда супер, така наклонено много готино.. ма не го прави такова стерлино сиво де, може леко пожълтяло, може леко надраскано, с петънца от пипане по рамката и т.н. :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan



Регистриран на: 12 Дек 2002
Мнения: 801
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 10, 2003 3:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

абе никой ли не го смущават еднакво наклонените черти по текстурата на трупите от които е направена къщата? според мен, тва ако се оправи, ще е доста по-добре...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 10, 2003 7:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Za mrysotiqta sym syglasen....a kolkoto do trupite syshto...........Prosto sym izpolzval edin i sysht material za trupite, samo che go copirah nqkolko pyti i zavyrtqh koordinatite---------ako ne me domyrzi shte gi opravq....
Abe to realno poglednato ima oshte neshta za opravqne, ama 1-wo systezanieto svyrshva sled 1 den, maj. A i imam da ucha "malko", to sybota i nedelq, ama neshto ne mi se zanimava veche s tova-----shte go ostavq da porestoi i shte go poopravq po natatyk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 11, 2003 11:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ETo da pocepi dyrva picha----a i vrytnah dyrveto, to pak e gadno ama nishto..............

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LMNT



Регистриран на: 09 Ное 2002
Мнения: 321

МнениеПуснато на: Пон Яну 13, 2003 5:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Abe-e....as maj che ti stavam concurentija na tebe!
Dojde mi meraka i stukmih i azi edna kartinka toja weekend...da vidim dali chef-a na 3dLuVr che ja prijeme sega, oti burzata rabota...
_________________
На экзаменах в разведшколу абитуриент Петр Семенов не ответил ни на один вопрос, в результате чего был принят сразу на второй курс
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Яну 13, 2003 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

E dano da q prieme.(A shtom mojta q prie-nema nachin i tvojta da ne q) Pojevelam ti kysmet, che sa kato gi gledam tiq---Strah me hvana:)
_________________
зомбииии!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LMNT



Регистриран на: 09 Ное 2002
Мнения: 321

МнениеПуснато на: Пон Яну 13, 2003 2:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

To-o uspeha che mi e kum 40-o mjasto maj...ima narod,kojto se e trudil messetz. Ima golemi shukarijki.
I tochno dve replici na Courbet(????)
Bata-mata!
_________________
На экзаменах в разведшколу абитуриент Петр Семенов не ответил ни на один вопрос, в результате чего был принят сразу на второй курс
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov