Graphilla.com :: Преглед на тема - 3D Art in MUSIC Videos...in BG
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

3D Art in MUSIC Videos...in BG

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
oorka



Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 252
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 07, 2003 4:22 am    Заглавие: 3D Art in MUSIC Videos...in BG Отговорете с цитат



The full video clip: http://popcorn.dir.bg/video/bezteb.avi
400x300, 3:56 min, 28 MB
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
oorka



Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 252
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 07, 2003 4:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chast ot videoclipa:[url]popcorn.dir.bg/video/part.avi[/url]
320x240; 0:22 min; 2.1 MB
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 07, 2003 6:07 pm    Заглавие: Mite, mitee... Отговорете с цитат

Оф... на мен лично клипа ми хареса, въпреки че има още много неща да се желаят, но все пак като се има пред вид срока и бюджета(не че съм запознат, ама мога да си представя...) просто си свършил добра работа. Аз лично си спомням много добре и клипа на Joro за БТР, който също спечели награда за компютърна анимация на Компютърно Пространство 99, ако не се лъжа. Аз лично мога да дам адреса
[url]rupture.hit.bg[/url]
Това, разбира се е много старо и сме го правили аз и Руси Христов, като повече от половината работа беше за две седмици. Никви пари не сме взели а и не това беше идеята, и много бързахме, които според мен са основните причини за не дотам високото качество.

По принцип не ми се говореше за БГ клипове, защото обикновенно те са нещо "ненормално", както и цялата БГ анимация в наши дни. Просто хора, които очевадно и всезнайно могат да покажат много повече, правят неща от които след време почти само се срамуват. Аз лично започнах да се срамувам за много от кадрите в Rupture още на първата прожекция, но за моя изненада публиката го прие доста добре. Както и да е, знам че сега мога много повече и не искам по принцип да правя подобни "прибързани" работи, само заради някакъв си глупав срок за някое изложение. А и в крайна сметка, "Компютърно пространство" в момента е едно голямо нищо, и се кланя на всеки чуждестранен участник, вместо да показва работите на Българските студенти, за които беше направен по принцип. Но такива времената, да се надяваме на по-добри за в бъдеще.

Както и да е, стискам палци на всеки, който се е захванал с подобно занимание, което е нещо смело и доста трудоемко.
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
SINNER



Регистриран на: 19 Ное 2002
Мнения: 810
Местожителство: къмпинг черноморец

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 2:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Orka ti li si go pravil tova ?


s risk da te ubidia

4esno kazano gledax go klipa po TV BULGARIA


mi ne mi xaresa

zashto kakvo i kak moga da obiasniavam mnogo vreme i predpolagam toia koito go e pravil da se opravdava sashto tolkova ako ne i 2 pati pove4e
no moito skromno mnenie e 4e celoto neshto prili4a na neshto kato nishto .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Amateus



Регистриран на: 10 Дек 2002
Мнения: 108
Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 2:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

klipcheto e simpaticho, mene lichno malko me podrazni che otwreme na wreme chowechetata ne stypwat na zemiata, znam che inache sigurno ima problemi, ama se zabeliazwa zaradi senkite.
_________________
z|
x^y
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
4oki



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 237

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 2:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Amateus написа:
chowechetata ne stypwat na zemiata, znam che inache sigurno ima problemi, ama se zabeliazwa zaradi senkite.

Но за сметка на това движенията са красиво плавни като цяло, мисля че в реализацията на един танц това е доста трудничко? ; )
Моделинга твой ли е?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
oorka



Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 252
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Chovecheto (mravka po tochno) e free model ot "it's ming" (vsashnost ne savsem free, no s g-n Ming se dogovorihme po tozi vapros). Ta otnacchalo go biah izpolzval kato po prostichak character, kogato razuchavah character studio predi 2 godini i se poluchi okolo 1 minutno klpche kato kraen rezultat. Po nevedomi patishta e stignalo do horata ot Popcorn. Na tiah mnogo im haresala mravkata i se svarzaha s men...i t'va e v obshti linii.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
mav



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 214

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 10:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Men lichno klipa ne mi dopada ... neshto tvurde oprosten mi se vijda ... neshto nito teksturi nito okolna sreda .... e da deistvieto sigurno se razviva na scena ama pak .. neshto ton-koloni , neshto jici, kabeli, mikrofoni .... shteshe da e po-pulno kato obstanovka .. inache tanca e gotin (lako me drazni che i trite mravki praviat edno i sushto) , tova sas stupwaneto .. Max-a pravi iako greshki i e dosta trudnichko da go propusnesh .... : )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2003 10:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

oorka, гледал съм го този клип, ако може да се нарече така. Гледах го не къде да е, а на прожекцията на "Компютърно пространство"(КП). И ти беше там, стана, изправи се пред хората и почна да говориш как си го направил, как този клип уж не бил клип, а упражнение и т.н.

А защо тогава, когато говореше пред "публиката", не каза, че "перфектния" модел на мравката не е твой и от къде си го взел.(Взел си го от диска към оная жълтата библия за МАХ 3) Защо не каза, че движенията също не си ги правил ти?(Само си лоуднал готовите движенията на бипеда)

Ако си спомняш, там имаше един дятка който задаваше много неприятни въпроси и пускаше много отрицателни коментари, по адрес на работите. Аз тогава си мислих, точно теб да попитам - "Какво лично твое авторско има в този клип?" Много ми беше интересно какво щеше ми отговориш, но си замълчах.

Тормози ме и един друг въпрос. Защо си показъл работите си на "КП", след като не си студент, защото "КП" е точно за студенти, нали така?

И от всичките тези въпроси знаешли какво става ясно? Става ясно, че "КП" има много ниско ниво(особено като знам какви бяха работите на 1-во и 2-ро място!). И това, че си се класирал на 3-то място, не ознавава, че можеш да се гордееш с произведението си, даже на против(както каза Nixon). Мен би ме било срам, да покажа такова нещо.

Но това ще се промени oorka. На таз годишния форум "КП" ще видиш как ще скочи нивото на анимацията. Това лично ти го гарантирам!

Хайде пожелавам ти приятна и успешна Нова Година о)

п.с.
Не ми се сърди, допада ми филмчето ти "Анти чалга проект". Просто този клип ме дразни и реших да си излея душата.
Извинявам се ако съм засегнал някой.
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2003 11:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:)samo edin izwod moa si naprawa, wremeto e edinstwenia kriterii za dobra rabota:))))
Върнете се в началото
kruchmar



Регистриран на: 03 Дек 2002
Мнения: 180
Местожителство: i otnovo Sofia Bulgaria

МнениеПуснато на: Пет Яну 10, 2003 11:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Bethoven, pojelavam ti naistina da uspeesh na KP taz godina, ama chesno kazano men poveche me valnuva ne pecheleneto na nagradi ili praveneto na dobri neshta, a praveneto na pari, tuy kato az rabotya za da spechelya pari s koito da pravya tova koeto mi haresva. Ta v taz vruzka neka ima KP, neka nyakoy pecheli nagradi, neka se pokazvat dobri neshta i tn, no neka ne zabravyame che edna golyama chast ot tova koeto pravim e RABOTA, a ne samo udovolstvie, taka che za men e po-vajno da prodam edna dori losha rabota dobre, ot kolkoto da zagubya vreme i pari za edna dobra :-))) osobeno v BG kadeto i da si dobur tova ne znachi zadaljitelno che shte pechelish dobre :-)))
I az ne iskam da zasegna nikoy i nadyavam se ne obijdam nikoy s tezi si dumi, taka che pojelavam uspeshno predstavyane na tez deto shte se predstavyat po konkursi i dobri pechalbi na tezi koito se stremyat da prodavat neshtata koito pravyat :-)))
_________________
hayde dnes po-edno ot zavedenieto
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Пет Яну 10, 2003 11:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ma strasno si praw za prodazbata, w karian smetka sleta e da ia ima i da e dobra puk sled twa ako moss prawis nesto ei taka za kef.
Върнете се в началото
oorka



Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 252
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 10, 2003 7:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zlobnichak Bethovencho,
kakvo te pritesniava i kakav ti e problema?

Pokazal sam rabotite si na Kompiturno Prostranstvo (KP), zashtoto horata me pokaniha.
Nikoga i nikade ne sam tvardial che modela ot klipa e moi. Kakto kazah modelcheto go izpolzvah s uchebna cel (tochno ot CD-to kam knigata, koiato posochvash) i se poluchi tova:
http://free.techno-link.com/oorka/Movies/Ant.avi
Tova vidiaha i horata ot Popcorn. Tazi mravka beshe izrichnoto im jelanie
i duma ne mojeshe da stava za modeliraneto na niakakvo drugo podobno na tova sashtestvo.

Kato si imal neshto da me pitash zashto ne si me pital...? Shtiah
da ti otgovoria. Ami taka se procedira pri biped: loadvat se dvijeniata.
Chast ot tezi dvijenia sam gi pravil AZ, kolkoto i da ti e nepriatno.
Druga chast sa gotovi, generirani chrez motion capture tehnologia.
No vsashnost nali i tova e smisala na biped. Ako se opitash rachno da sazdadesh tozi tanz - moje i nikoga da ne stignesh do jelania kraen rezultat.
Osven tova gotovite dvijenia sa generirani za normalni choveshki
proporcii. Koeto shte reche, che za da se nastroiat za proporciite
na tova sushtestvo sledva seriozna doobrabotka.

Chovecheto ne stapva v opredeleni momenti na poda. Eh, tova e moi propusk, sajaliavam, kogato go vidiah veche nianmashe vreme za korigiraneto na tazi tesla, mene me drzni ne po malko...

Compositinga-vsashnost tam si igrah nai mnogo. Ako dori i 1 frame
ot tanza se razmine s rituma na muzikata...vsichko propada.

Bethovencho, sled kato KP ima tolkova nisko nivo, kakvo pravi tam takav 3d titan kato tebe? I kak moje da ti haresva anti-chalgata!?
I tam povecheto modeli sa gotovi, ne sam gi pravil az.

I nakraia: vij kakvo e napisal Kruchmar!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
kruchmar



Регистриран на: 03 Дек 2002
Мнения: 180
Местожителство: i otnovo Sofia Bulgaria

МнениеПуснато на: Пет Яну 10, 2003 7:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

oorka, shto se vurzvash? Ama i az shto li pitam kat se znam che i az taka se vurzvam.
Ta imashe edin vitc za krokodila i maymunata ... kraya mu e ... pluvay pluvay :-)))
_________________
hayde dnes po-edno ot zavedenieto
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Пет Яну 10, 2003 8:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Az nqma da se obajdam poveche. Ne vijdam nikakav smisal da sporq za neshto za koeto znam che sam prav. Stava duma za teb oorka. a i si otgovori sam na vaprosa kakvo pravq na KP.

A ti kruchmar, po soemo moje i da si prav. No az mislq razlichno. Mislq che ako vlagash dostatachno trud i jelanie v neshto, rano ili kasno shte badesh ucenen dostoino(tuk slagam i parite). Pone taka se poluchava pri men. No... kakto kazah, tova si e moe mnenie. Dori i da me narechete nepopravim optimist, nqma da se sardq, daje naprotiv. No stiga sam pisal... veche samo shte gledam...
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 11, 2003 4:20 pm    Заглавие: Опааа... Отговорете с цитат

Bethoven написа:
oorkaГледах го не къде да е, а на прожекцията на "Компютърно пространство"


Компютърно пространство... за мен стана синоним на мръсна дума. Все повече мразя организаторите на този фестивал, или каквото там е, и направо вече не ми се иска да говорим за него.

Защото не си заслужава. Идеята, с която беше създадено, развито и убито "Компютърното пространство" тази година беше опорочена и омърсена за пореден път. Не знам дали знаете, но КП имаше за основна цел да събира и показва работите на ученици, студенти и младежи от България преди всичко. Да сравнява и поощрява качествата им, но преди всичко да показва работите, които са достойни за показване....

Та. Аз лично се чувствам обиден, защото моя работа участваше във форума. По-точно, участвах с началната анимация на детското предаване "Палавници" по К1. Незнайно защо, комисията излъчи само 5 от анимациите, които са участвали във форума. За другите никой нищо не чу. Честно казано, аз вече нямам желание да участвам там. Защо ли? Не искам да кажа, че съм направил нещо, което е върха, но все пак го излъчват по националната телевизия, плод е на труда ми и на труда на други хора, много познати са го харесвали и смятах, че искам да получа мнението на колеги-професионалисти на подобен форум. И се ядосах. Защото никой не разбра кой съм аз и за какво се боря. Видях няколко познати, запознах се с този-онзи и какво? Нищо. Никакъв коментар, никаква жива приказка... Всичко, на което реално бях свидетел беше как ВЕЛИКИЯ организатор Росен Петков благодари МНОГО, ама МНОООГО на дошлия от Исландия и взел първо място за анимация господин със първата исландска анимация. Мда. и на мен много ми хареса историята и анимацията, но какво от това? Защо именно ИСЛАНДСКИ режисьор, който е много над 30 взе първа награда на БЪЛГАРСКИ форум за компютърни изкуства, целящ да подпомага българската младеж? Много ми е интересно за какво му е на този режисьор тази награда? Какво ще я прави? Дали ще се похвали на някой за нея?

Но... стига приказки за КП. Остава факта, че за КП не трябва да се говори повече. За покойник или добро, или нищо.

Аз мисля, че трябва да има някакъв фестивал, форум, изложба, знам ли какво, за който хората от бранша да решат най-после да показват работите си. Толкова ли е трудно? Познавам толкова много народ, който прави страхотни неща, но тъй като няма много време (а и никакво желание най-вече) не ги пуска на обсъждане, или на широката публика. Не знам точно къде се корени този комплекс, това нежелание за общуване и споделяне на проблемите... замислял съм се много на тази тема и много ме дерзае. Много ми се иска да се появи това ЖЕЛАНИЕ на хората да ПОКАЗВАТ. Да ГЛЕДАТ, СЛУШАТ и да РАЗКАЗВАТ. За другото - не знам... знам, че това общество, което виждам тук е доста... нееднородно. Има различни цели и идеали, нормално е. По някакъв начин сме се събрали и говорим в ТОЗИ форум точно защото е български и защото е културен. Но не мисля, че е достатъчен.

Още, искам още...
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Съб Яну 11, 2003 6:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

be mislia 4e prawim greska tuka.mnoogo se otdawame na prikazki.wkliu4itlno i az.mai edinstwenta shema det ia ima dokazana e da dade 4owek otgowor s rabota.i da ostawi na ostanalite da srawniat.orka
ne si winowen ti . twa e masow problem .kadeto ida pogledne 4owek ima lipsa na ka4estweni nesta.nisko ni e niwoto.pri4inite sa mnogo.i ne sa za toia forum.no az si mislia 4e ako niakoi e mnogo dobur i realisira produkcia , i wseme dosta pari wednaga ste ima promiana.osnowno problem4eto e w towa 4e powe4eto ot nas rabotiat angaria na hora koito pe4eliat na nash grub.Towa se slu4wa zastoto w bg niam standarti dobre 4e teia godini se sazdadoha bg games.wednga si li4i 4e horata koito rabotiat tam digat niwoto.no kakto znaem oceliawa tozi koito nai dobre moze daprodawa.FORUMA zapo4wa da stawa mesto za merene na pishki i pliuwane.//i az se uwli4am w twa prisnawam/nesnam za was ama az iskam da spra s bezmislicite.FUNKCIATA na foruma e da ni pomaga da wizdame nestata prez drugi o4i.ma kat se wkliu4at i drugi usta si e... mamamta.
mislia 4e na posredstwenata rabota na orka nai dobria otgowor ste e demo na po dobra rabota na drug.twa 4e toi e ba4kal ne winagi dawa resultat.ZA MENE twa bese absoliutno bezideen klip.klipa tria da razkazwa nesto , da iliustrira da predizwikwa usestania i asociacii.twa ne ozna4awa 4e orka ne mose da prawi ka4estweni nesta.PROSTO IAWNO OSTE NE NI GI E POKAZAL.a 4e o4ewidno toi se kefi na resultata e normalno.se pak seki si se kefi na nestata deto prawi.waprosa e dali i drugite se gi kefat.li4na gledna to4ka seki ma prawo na izbor.a otnosno otgowora w stil
de se butas w a grupa mezdu tarikatite.prosto e zalko 4e niakoi wkarwa tolkowa usilia w komentara.nai dobre e da pokaze , da widim i sami da se ubedim za ko stawa duma se pak ne poznawam nekoi da se e rodil nau4en .az powe4e bih se izkefil a ko nekoi se seti da prasne nesto iako i da da de deskription kak se prawi.ILI tUKA DEISTWA we4e principa kolkoto po malko dobri tolkowa po dulgo bes konkurencia.da tipi4no po bulgarski.mno sme zle pi4owe.mnooo.i nai tragi4noto e 4e twa ne mose da se promeni.
Върнете се в началото
atmos



Регистриран на: 09 Яну 2003
Мнения: 859

МнениеПуснато на: Съб Яну 18, 2003 2:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Emi 6te kaja samo edno ne za da zlobodnevia a za6to mnogo sam se 4udel na tia hora deto sa pravili tozi klip. Ne e zle za na4inae6t no sega kato se zapoznah po taka s ne6tata 6te kaja 4e ne e po moia vkus
_________________
Nelson Inomvan's blog
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov