Graphilla.com :: Преглед на тема - Система за електронно разплащане
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Система за електронно разплащане

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
GoldMember



Регистриран на: 03 Фев 2004
Мнения: 40
Местожителство: Out of space

МнениеПуснато на: Чет Фев 19, 2004 11:50 am    Заглавие: Система за електронно разплащане Отговорете с цитат

Значи интерисува ме, можете ли да ми дадете малко информация или евентуални източници на такава за електронно/и-нет разплащане със кредитни карти? Идеята е, че мой клиент иска да продава стоката си в чужбина, ползвайки тази услуга. И понеже за сефте (както се казва) ще ми е да правя такъв вид система за плащане през интернет, реших да потърся малко специализирана помощ от вас. Поразпитах в няколко банки за евентуални възможности за това, но общо взето ми вдигат рамене.... Ще съм благодарен и ако поне ме насочите къде мога получа съответната информация.

П.П.: сигурно обеснявам малко нескопосано, но тазози вид услуга ми е новост и ........ благодаря ви предварително!
_________________
~ Тьi меня уважаешь? ~
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 19, 2004 11:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.paypal.com/
примерно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Чет Фев 19, 2004 12:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.epay.bg/
www.netcards.net
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
GoldMember



Регистриран на: 03 Фев 2004
Мнения: 40
Местожителство: Out of space

МнениеПуснато на: Пон Фев 23, 2004 4:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички :^] Мисля, че ePay.bg ще е най-разумният вариант за момента.
_________________
~ Тьi меня уважаешь? ~
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Пон Фев 23, 2004 4:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

GoldMember написа:
Благодаря на всички :^] Мисля, че ePay.bg ще е най-разумният вариант за момента.


mene lichno mi e mnogo interesno kak she si prodava neshtata v chujbina (spored tvoite dumi) chrez epay.bg???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
edko



Регистриран на: 27 Сеп 2003
Мнения: 273

МнениеПуснато на: Пон Фев 23, 2004 4:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че може. Понеже и аз едно време ходех по тия мъки :) Доколкото можах да разбера метода е следния:
EPay ти осигуряват сървър, на който клиента въвежда номер на карта и т.н. След това EPay проверява данните, и ако са валидни, ти връща страница за успешна транзакция. Ако не са - връща страница на неуспешна. Съответно ако е успешна, ти праща парите в посочена от теб банкова сметка като си удържа някъв процент.
Не виждам каде е проблема да се извършва от чужбина ?
_________________
design4life
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Пон Фев 23, 2004 5:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има разлика във вида плащания
Напълно спокойно може да продава щрез ePay.bg в чужбина, но неможе да купува от там, защото това е оператор за бг само
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Пон Фев 23, 2004 5:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ValBo написа:
Има разлика във вида плащания
Напълно спокойно може да продава щрез ePay.bg в чужбина, но неможе да купува от там, защото това е оператор за бг само




??? iavno az nishto ne razbiram, nachi az moga da si prodavam v chujbina ma nikoi ne moje da kupi ? taka li? az site im (epay.bg) ne go razgledah tzelia i moje da sum propusnal facta che priemat razplashtania s VISA, MASTERCARD..etc

shtoto ako J.J. Rambo ot Alabama iska da si kupi edin gevrek ot moia site nema da ima karta Borika v nego nali? ili az propuskam neshto tuka v taia tzelata rabuta???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Пон Фев 23, 2004 5:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами то това са сведения от програмистите в ePay.bg
Казаха че мастеркард приемат
Казаха че можеш да плащаш на територията на БГ всичко което може да се плати с тази карта
тоест Рамбо от алабама може да си купи геврек, ако търговеца приема такива плащания
обаче ако ВалБо от Пловдив иска да си купи от Алабама геврек, през ePay.bg няма да го бъде
Те това ми казаха току що - който не е съгласен да псува ...опс да спори с тях;-)
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
edko



Регистриран на: 27 Сеп 2003
Мнения: 273

МнениеПуснато на: Пон Фев 23, 2004 6:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тях не ги интересува кой от каде купува - epay само валидизира плащането и ти дава отговор дали е успешно или не - оттам нататък ти (уебмастъра) си оправяш доставката. А иначе - мисля че приемат и VISA и MASTERCARD
_________________
design4life
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov