Graphilla.com :: Преглед на тема - Лого
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Лого
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Лого, бранд и шрифт дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 3:07 am    Заглавие: Лого Отговорете с цитат

Единствен и бърз вариант, дайте нек'во мнение :)
Шрифтът отдолу е първият, който имам инсталнат, с който надписът стана колкото трябва дълъг без да променям kerning-а - Arial Narrow, ще го сменя сигурно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
R1dler



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 1341
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 10:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

em che na men sywsem prilichno mi se vidi:)
ma za logo na KAKWO ide rech?:)
_________________
The more you take, the more you need.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 11:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

malko G to w prwia moment se wazpriema kat C ma ina4e ok
Върнете се в началото
borkin



Регистриран на: 08 Ное 2002
Мнения: 434
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 11:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

neshto g:to tunichko mi se vidi. tezhi mi kato cialo kum s:to
_________________
Няма абсолют, всичко е относително. Но това е абсолютно твърдение. Ergo, има абсолют.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 3:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

R1dler написа:
ma za logo na KAKWO ide rech?:)

Ърр, тва е въпросът, от който се страхувах, понеже в логото няма ама нищичко свързано с дейността на фирмата. Тя внася говорители и тонколони :)
borkin написа:
neshto g:to tunichko mi se vidi. tezhi mi kato cialo kum s:to

Еми уж съм балансирал там със синьото правоъгълниче, пък и така или иначе S-то е бая по-важно :))
А G-то наистина мяза на C, ама така най ми хареса...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
R1dler



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 1341
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 6:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dobre si e G-to:)
w cherno belia wariant izwikata na G-to minawa na kontur predpolagam?
a niakwa po direktna asociacia kym podoben rod deinost ako ia niama w imeto po dobre ne ia i tyrsi...mai:)
_________________
The more you take, the more you need.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 9:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Ърр, тва е въпросът, от който се страхувах, понеже в логото няма ама нищичко свързано с дейността на фирмата. Тя внася говорители и тонколони :)



deinosta na companyto e mnogo blagodatna za logo be...ne se cupi, no tfa ma hich ne stafa za takava firma...
otivai da pravish novo :)))))
inache v tova ima nekuf potencial s leki korekcii moe da se poluchi mnogo dobre ma ne i za tazi firma...!
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 9:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tzzz, nema da sa poluchi, tva S i tva G sekash sa ot razlichni mesta vzeti, ne stoiat harmonichno edno s drugo...

az lichno ne bih propusnal da namakna v takova logu nekav chistu iliustrativen element
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 11:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

4e toia iliustratiwen element si e po4ti zadalzitelen za wseko logo.pone za mene az ne sam fen samo na texowoto predstawiane.se pak logoto e znak - simwol logi4no e da e asociirano s deinostta na firmata.e razbira se ima i izkliu4enia.
Върнете се в началото
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 11:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LoveHate написа:
tzzz, nema da sa poluchi, tva S i tva G sekash sa ot razlichni mesta vzeti, ne stoiat harmonichno edno s drugo...

Абе мене визуално ми харесва, само дето нема нищо общо с дейността на фирмата... :/
А хармонията не ме влече, млад съм още :)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 11:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nubizus написа:
4e toia iliustratiwen element si e po4ti zadalzitelen za wseko logo.pone za mene az ne sam fen samo na texowoto predstawiane.se pak logoto e znak - simwol logi4no e da e asociirano s deinostta na firmata.e razbira se ima i izkliu4enia.

Има, да - Sony, Panasonic, Nokia, Microsoft, Technics, IBM, бреей много бе, кво става... ;)
А иначе фирмата е вносител ама не задължително само на говорители и колони, това е днес, утре може да внася четки за зъби, ако реши :/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2003 12:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

be ti ne mi pei taia pesen na mene tam sam napisal 4e iam izkliu4enia ma se pak az w taia oblast sam priwurzenik na klasi4eskoto mislene se pak logo sam prawil mno predi da wida kwo e twa komp i da ti kaza ako prawa siadam s moliwa i draskam. kompa sao pomaga da izpipzs nestata i da im widis burzo mno warianti.sea kat gleddam ne misla samo az taka.twa si rewe za asociatiwen podhod pa ako iskas go praisimwol ako iskas otedlno a ko iskas go wkarai edno w druugo.:)))ma sam siguren i drugo 4e ako wzema i se razrowa iz razni tugli masowo istinskite logota sa znak a ne text.makar 4e e dwuzna4no stoto i texta e simwol sledow. znak.se pak Sony, Panasonic, Nokia, Microsoft, Technics, IBM tuka spored tebe wiziata na logoto li predizwikwa interes ili samia produkt e sazdal interesa.wapros na gledna to4ka az sam hardkore za asociatiwnia wariant.
mno me iad kat wida logota a gledam wsusnost shareni bukwi. malko porazkriweni ili podredeni.gadnoto e 4e neta pomogna taia wizia da se nalozi.MA AZ NE BUTAM.:)))
a ako firmata e WNOSITEL iliustrirai processa po nekw na4in:))
Върнете се в началото
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2003 12:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Стрелки, а?
Без стрелки...
Я дай някоя идея за илюстриране на внос на какво да е?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2003 1:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

kat ne mozes konkretno podhozdas abstraktno. DWIZENIE. abe ti ne si li igral na asociacii:)))po4was s moliwa//a az znam 4e moes i s moliwa/i draskas.KAK KAZWASE DASKALA PO PRILOZNO TREA SA DRASKA.SE SE IZKO4I NESTO.ne znam pri tebe kake ma pri mene procedurata e edna i susta draskam kat lud posle si liagam zaspiwam sanuwam i posle pak draskam.dokato nakraia mi pisne i ne oteba za edin 2 dena i to samo si izko4i:)))
Върнете се в началото
plakatista



Регистриран на: 11 Дек 2002
Мнения: 434

МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2003 1:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

heheh dosta interesen razgovor se e zaformil tuka
purvo za logoto:
znachi hubavo si sedi obache kakto veche be kazano i az se prisuediniavam nestava za taia firma.
a shtom mojesh da napravish neshto da sedi dobre kakto lichi znachi mojesh da go napravish da sedi dobre i po prednaznachenie:)
Ta v toia smisul i az mislia che triabva nanovo da podraskash (sigurno ne e stranno no i moiat podhod e takuv:)))))
Po otnoshenie na asociaciata az sushto sum fen na asociativnite loga v koito ima zakachka za audio firma se seshtam vednaga za Cerwin Vega
a inache i logoto na SGI e pak vurha na sladoleda makar i v druga oblast...niama znachenie
Ta... opitai znachi da predstavish abstraktno vnos iznos sus tezi simvoli ako klienta si gi iska S i G imam predvid a moje i s drugi - ne sus strelki verno...:))
Mi tova mi doide...neznam dokolko she ti bude polezno ama se pak opitah:)
_________________
www.plakatista.com
http://www.vimeo.com/plakatista
http://www.behance.net/plakatista
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2003 2:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

plakatista написа:
a shtom mojesh da napravish neshto da sedi dobre kakto lichi znachi mojesh da go napravish da sedi dobre i po prednaznachenie:)

Не значи :( За да го напраиш трябва да имаш някакви умения по въпроса, а аз нямам. Т.е. опитвам се да правя нещо, което не умея. Логиката и асоциативното мислене не само че не ги мога, ами не ги и харесвам особено :)
plakatista написа:
koito ima zakachka za audio firma se seshtam vednaga za Cerwin Vega

Въпросът е, че тук не става дума за фирма-производител. Дали хората, които ще гледат това лого изобщо ги интересува да правят някакви асоциации? Аз като гледам фирма Пешо66-АД, вносител на Panasonic гледам логото на Panasonic, защото техен продукт ще купувам, не на Пешо... От логото на Пешо искам просто да изглежда визуално прилично, защото ако изглежда правено от племенник-шестокластник ще ми се стори фирмата несериозна, ментраджийска, бедна и т.н...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
R1dler



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 1341
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2003 10:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ufffff... i cerwin wega sia..:))
to na jamo i na infinity na logotata im lichi che s proizwodstwo na ozw. tela sa zanimawat. ili pa na tannoy.
tyi che moia sywet e izobshto da ne zacepwash na direkni asociacii s tekushtata deinost.
a inache kakto kazah na men mi sedi sywsem dobre.
_________________
The more you take, the more you need.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2003 11:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

R1dler написа:
ufffff... i cerwin wega sia..:))
to na jamo i na infinity na logotata im lichi che s proizwodstwo na ozw. tela sa zanimawat. ili pa na tannoy.
tyi che moia sywet e izobshto da ne zacepwash na direkni asociacii s tekushtata deinost.
a inache kakto kazah na men mi sedi sywsem dobre.


съгласен на 100%...
асоциативните логотипи са хубаво нещо - само дето и останалите са доказали силата си. тва па cerwin wega аз лично изобщо не мое се сета кво му е логото - така че не му се възхищавайте толкоз...
щото обикновения човек гледа - ама не вижда - и ние кат спецове треа малко и от тая гледна точка да погледнем - не да е толкоз асоциативно - колкото да е уникално...
тва мойто мнение де...

а иначе - и на мен ми седи съвсем добре - още повече, че наистина става дума за фирма, дето ся внася говорители - ама ако не върви утре мое да внася яйца, а другиден кораби... що треа да сменя CI секи път? ......... само да се мъчи Моргота... там в тъмните кули на Ангбанд... :)РРР
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2003 11:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ok . togawa iztreskai nekw unikalen wisualen koncept .NE SAM SAGLASEN ZA ASOCIACIITE.PROSTO PI4OWE BRKATE ZAPAZE SHRIFT.ZAPZEN ZNAK.IMA SLU4AI DETE SHRIFTA STAWA NA ZNAK.MA SAMOCELNO GRAFI4NO IZRAZIAANE BEZ ASOCIACIA NE E OBEKT PROSTO NA PROFESIONALISAM.Toest sistemata lud na shareno se radwa.stawa ma Takowa logo sori da ma wpe4atli.NE MOZE DA PRAIM LOGOTA na principa
CWIAT + NEKWA KOMPOSICIA BEZ ASOCIACIA obiknoweno twa e rawno na NEKAKAW SHIT.A TWA E OBEKT NA TEMATA DESIGNER = GRAFI4EN OPERATOR.A TIA MNO TEZKA TAIA TEMA.))))
Върнете се в началото
R1dler



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 1341
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2003 11:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

nubizus написа:
ok . togawa iztreskai nekw unikalen wisualen koncept .NE SAM SAGLASEN ZA ASOCIACIITE.PROSTO PI4OWE BRKATE ZAPAZE SHRIFT.ZAPZEN ZNAK.IMA SLU4AI DETE SHRIFTA STAWA NA ZNAK.MA SAMOCELNO GRAFI4NO IZRAZIAANE BEZ ASOCIACIA NE E OBEKT PROSTO NA PROFESIONALISAM.Toest sistemata lud na shareno se radwa.stawa ma Takowa logo sori da ma wpe4atli.NE MOZE DA PRAIM LOGOTA na principa
CWIAT + NEKWA KOMPOSICIA BEZ ASOCIACIA obiknoweno twa e rawno na NEKAKAW SHIT.A TWA E OBEKT NA TEMATA DESIGNER = GRAFI4EN OPERATOR.A TIA MNO TEZKA TAIA TEMA.))))


nubzi mama otdavna ne beshe pisal po goliama glupost dea:))
_________________
The more you take, the more you need.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Лого, бранд и шрифт дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov