Graphilla.com :: Преглед на тема - Canon vs. Sony
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Canon vs. Sony

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ScherZ



Регистриран на: 01 Фев 2004
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Сря Мар 10, 2004 9:23 pm    Заглавие: Canon vs. Sony Отговорете с цитат

Zdraveite...za pryv pyt pisha vyv foruma i ne znam dali to4no tyk e mqstoto da zadam vyprosa si.
Moje li nqkoi da mi kaje koi ot dvata fotoaparata Canon Powershot Pro1 ili Sony Cyber-shot DSC-F828 e po dobyr i zashto misli taka... az imam sobstveno mnenie no mislq 4e sym pristrastna. Bih iskala da polu4a i vasheto mnenie zashtoto imat dosta golqma razlika v cenata...
link za Canon :http://www.dpreview.com/news/0402/04020908canonpro1.asp
link za Sony:
http://www.dpreview.com/reviews/sonydscf828/
Blagodarq predvaritelno!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
n1x0n



Регистриран на: 16 Окт 2003
Мнения: 1819
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 10, 2004 10:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако ми кажеш за какво работа и при какви условия ще се ползва, може би ще мога да бъда по-прецизен, но като цяло положението е следното:
Апаратите са абсолютно равностойни като качества и цена /почти/.
Сериозни тестове на Канон-а още няма правени. Сони-то е тествано сериозно.
Принципно има 2 неща, които са решаващи за качеството при цифровата фотография: качеството на обектива и качеството на CCD/CMOS матрицата.
При обективите: нито обектива на Сони е пълноправен член на Carl Zeiss T* серията, нито Канон-ския оправдава червената лентичка /индикация за принадлежността му към професионалната L-серия на Канон/ според проведените тестове. Иначе и двата хич не са лоши, но не са сравними с "истинските", скъпи обективи.
При матриците: Големият проблем на 828 е силният шум на матрицата. Много сериозен и се появява дори при ниските чувствителности... Да добавя тук и много сериозните хроматични аберации и проблемите с предаването на зеления цвят при недоекспониране.
При Канон нещата са ОК в отношение на шума и цвета, с уговорката че се снима с бленда над 3,5 през деня.

Трудно е да се намерят в момента два по-равностойни противника. Реално перфектният вариант би бил да се сложат "карантиите" на Pro Shot-a в тялото на 828. Сонито е изключително удобно за работа, по-удобно от Канон-а /имай предвид че съм Канон-ист с 15 годишен стаж и не ми е лесно да го кажа :-))/. Зума и ръчния фокус на обектива на 828 са замислени просто перфектно!
Канона печели откъм качество на изображението, а Сони-то откъм удобство в боравенето.
Така, ако не съм успял да те объркам още повече, кажи да продължа! :-))
_________________
Veritas † Aequitas
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
compound ™
even better


Регистриран на: 08 Ное 2002
Мнения: 356
Местожителство: work

МнениеПуснато на: Сря Мар 10, 2004 10:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sensitivity equiv

Sony: ISO 64 - ISO 800
Canon: ISO 50 - ISO 400

Movie clips

Sony: Unlimited time (only limited by storage space)
Canon: 640 x 480, 15 fps, max 30 sec

Lens
Sony: Carl Zeiss T*
Canon: L-series

Connectivity
Sony: USB 2.0
Canon: USB 1.1

Weight (inc. batt)
Sony: 906 g
Canon: 640 g


Mislia che e iasno "who's your daddy" ,)) Edinstvenoto predimstvo na Canon-a spored men e v Shutter speed, koiato varira ot 15 - 1/4000 s, dokato pri Sony-to e 30 - 1/2000 s, koeto lichno za men ne go pravi po-dobur ,))

Lichno mnenie
_________________
Is simplicity best or simply the easiest ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
[di:]



Регистриран на: 06 Ное 2003
Мнения: 81

МнениеПуснато на: Сря Мар 10, 2004 10:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

compound, ako pozvolish maluk komentar? :)
blagodarya!

za sensitivity: hubavo e, che sony-to ima do ISO 800, obache vupreki, che ne sum go probvala oshte, sum gotova da se obzaloja, che vsichko nad ISO 400 shte e pochti neizpolzvaemo, zaradi zverskiya shum.
sudya po opita, koito imam sys sony i po samples, koito sum vijdala sus 828cata, kudeto vidyah shum v slunchev den pri ISO 64

za movie clips: ako smyata da snima choveka, tova za movie clips mu e poslednata grija...

za USBto canon sa se izlojili po neizvestni prichini, no ne e bolka za umirachka :)

ne znaeh, che teji taka brutalno sony-to... mislya, che za edna dama (osobeno ako e po-miniatiurna) shte si e problem pri fokusirane v usloviya na niska osvetenost

..........
moeto lichno mnenie e: nito edin ot dvata.
ako imash turpenie da suberesh poveche pari i ako mislish, che shte se zanimavash pone poveche ot edna godina, to ne biva da izburzvash.
bih preporuchala canon 10D, canon D60 ili nikon D100.
gadnata podrobnost tam, e che se nalaga da se nalivat pari za obektivi dosta.
..........
kato cyalo e golyama muka s izbora na aparat... :(
_________________
[di:] is in da house!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
compound ™
even better


Регистриран на: 08 Ное 2002
Мнения: 356
Местожителство: work

МнениеПуснато на: Сря Мар 10, 2004 11:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[di:] mnogo e vazmojno da si prava ,)) az nqmam opit s nito edinia ot dvata, analiza beshe sravnitelen spored harakteristikite. az taka ili inache si snimam s moia dobur, star analogov nikon. kude li se butam mejdu digitalnite shamari ,)))
_________________
Is simplicity best or simply the easiest ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ScherZ



Регистриран на: 01 Фев 2004
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Сря Мар 10, 2004 11:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

blagodarq vi...sega sym seriozno obyrkana... naistina movie clip mi e nai malkiq problem usb-to syshto... tegloto syshto ne e problem vypreki 4e sonyto naistina hste mi e problem pri snimkite... n1x0n az syshto imam Canon PowerShot S45 i ne mislq 4e e trydno da se raboti s nego... zavisi ot glednata to4ka... Taka kato se zamilq mai shte poiz4akam oshte malko v kraina smetka za nikyde ne byrzam... te pyrva shte gledam tehni testowe ... Ina4e blagodarq vi mnogo wse pak me naso4ihte...Ako trqbva da ibiram ot tezi dvata bih izbrala Canon.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov