Graphilla.com :: Преглед на тема - Разтегане на хартията при печат
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Разтегане на хартията при печат

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
poznai



Регистриран на: 06 Дек 2002
Мнения: 16
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Яну 14, 2003 6:29 pm    Заглавие: Разтегане на хартията при печат Отговорете с цитат

Мамка му...
Не знам дали му е тук мястото, ама все си мисля че трябва някой тук да ги знае тия работи.

Нося нещо за печат, пуснал го печатаря там на някъв едноцветен хайделберг да печата и при пробите се ядосал и си тръгнал.

Кво било, хартията разтягала..

Питах аз от какво разтяга аджеба и ми казаха, че зависело от температурата, вида мастило и времето на изчакване от цвят до цвят, разбира се и от хартията, ама какво трябва да се направи за да не разтяга, никой не казва.

135 гр. двустранен хром гланц, мастилата, бах ли им майката кви са, ама не били бързо-съхнещи.
Хартията не била на студено и влажно място ми в помещението където си се печтало, т.е. на топло.

Ако нещатата които казах имат връзка едно с друго и има някакво що годе универсално решение на проблема, моля споделете.
_________________
X
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
voyager



Регистриран на: 08 Ное 2002
Мнения: 108

МнениеПуснато на: Вто Яну 14, 2003 6:38 pm    Заглавие: :) Отговорете с цитат

135 гр, че и хром да разтяга ми звучи странно. Все пак е възможно да разтегне но мнооооооооооого малко. Ти за какво разминаване говориш?
Разтягане съм виждал на фолио, което доведе до 3-4 мм неточност в една от най-бездарните печатници.
В коя печатница стана това да знаем :)
иначе това:
"Питах аз от какво разтяга аджеба и ми казаха, че зависело от температурата, вида мастило и времето на изчакване от цвят до цвят, разбира се и от хартията" си е вярно. Но пак казвам - много малко. Ако става въпрос за голямо разминаване, най-вероятно те стягат нещо или са много зле. И в двата случая просто ги сменяш.
_________________
Rien ne vas pleux :]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Яну 14, 2003 6:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Be s pechatar deto mi kazva che problema mu e raztiaganeto na hartiata i se iadosva i si trugva az vtori put ne govoria ! tva na men mi e universalno reshenie !
Taia hartia otkude e ?


Последната промяна е направена от ico на Вто Яну 14, 2003 6:44 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
PerroBG



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 205
Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Вто Яну 14, 2003 6:41 pm    Заглавие: Re: Разтегане на хартията при печат Отговорете с цитат

poznai написа:
Мамка му... Не знам дали му е тук мястото, ама все си мисля че трябва някой тук да ги знае тия работи. Нося нещо за печат, пуснал го печатаря там на някъв едноцветен хайделберг да печата и при пробите се ядосал и си тръгнал. Кво било, хартията разтягала... Питах аз от какво разтяга аджеба и ми казаха, че зависело от температурата, вида мастило и времето на изчакване от цвят до цвят, разбира се и от хартията, ама какво трябва да се направи за да не разтяга, никой не казва. 135 гр. двустранен хром гланц, мастилата, бах ли им майката кви са, ама не били бързо-съхнещи. Хартията не била на студено и влажно място ми в помещението където си се печтало, т.е. на топло. Ако нещатата които казах имат връзка едно с друго и има някакво що годе универсално решение на проблема, моля споделете.


Tova raztiagane ide ot niakolko nesta:
1. Losho kachestvo na hartiata.
2. Losho suhraniavane na hartiata. T.e. a/ Suhraniavane v srudeno pomestenie i pechatane na po-toplo. b/ Sustoto ama za vlajnost.
3.Kofti mashina /v smisul ne poddurjane i bez profilaktika/.
4. Neprefessionalnet/Murzeliv/Mahmurlia perchatar.
Koeto i ot tova da e ne si ti vinoven.
Reshenie - smeniai pechatnicata! :)))
_________________
... Ako ti e tumno - prenastroi si
Brightness, Contrast i Gamma ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Q2k



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 114
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Яну 16, 2003 8:48 pm    Заглавие: tegli im edna... Отговорете с цитат

i begaj, ama kazi koi sa, za da nehodia i az tam..makar 4e e malko veroiatno:))..a za mahmorluka..mi mai sa mnogo malko trezvite pe4atari:))xuxu.. no naistina sega ot studa e vuzmojno da se polu4i deformacia na xartiqta.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov