Graphilla.com :: Преглед на тема - Font problem (Illustrator 10)
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Font problem (Illustrator 10)

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
aD



Регистриран на: 24 Дек 2002
Мнения: 393
Местожителство: dgrad

МнениеПуснато на: Чет Фев 27, 2003 8:55 pm    Заглавие: Font problem (Illustrator 10) Отговорете с цитат

OS: Windows XP
Applicаtion: Illustrаtor 10 (с update 10.0.03)

Ето и проблема:
Имам файл направен преди няколко дена на работната ми машина, който използва няколко кирилски шрифта. Днес се опитвам да го отворя от същия компютър и Illustrator-a ми показва съобщение че шрифтовете които съм използвал липсват, което разбира се не е вярно.
Досега съм проверил дали шрифтовете са си там, намалих шрифтовете на компютъра от 400 на 290, преинсталирах Illustrator и инсталирах отново update 10.0.03. Нищо не помогна. Файла се отваря с някви йероглифи.
Благодаря предварително на всеки който може да помогне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
PerroBG



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 205
Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Чет Фев 27, 2003 9:19 pm    Заглавие: Re: Font problem (Illustrator 10) Отговорете с цитат

aD написа:
OS: Windows XP
Applicаtion: Illustrаtor 10 (с update 10.0.03)

Ето и проблема:
Имам файл направен преди няколко дена на работната ми машина, който използва няколко кирилски шрифта. Днес се опитвам да го отворя от същия компютър и Illustrator-a ми показва съобщение че шрифтовете които съм използвал липсват, което разбира се не е вярно.
Досега съм проверил дали шрифтовете са си там, намалих шрифтовете на компютъра от 400 на 290, преинсталирах Illustrator и инсталирах отново update 10.0.03. Нищо не помогна. Файла се отваря с някви йероглифи.
Благодаря предварително на всеки който може да помогне.

Az sum s sustia ver Illustr. no sum druga Win versia. Problemi ne sum imal... Da ne e ot 10.0.03 i XP? Reinstall Illustr i slagane nanovo bez 10.0.03?
P.S. a to mai XP ima i s drugi cyr. prilojenia problem. Do kolkoto znam ima problem s ICQ i kirilica...
_________________
... Ako ti e tumno - prenastroi si
Brightness, Contrast i Gamma ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Чет Фев 27, 2003 9:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tova mi prilicha na problem s fonta ili ATM-a
Drugite programi vijdat li fontovete?
I ako gi vijdat - pechatat li gi?
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
borkin



Регистриран на: 08 Ное 2002
Мнения: 434
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 28, 2003 12:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

search AdobeFnt.lst (veroiatno e v C:\Program Files\Common Files\Adobe\TypeSpt\AdobeFnt.lst

za true type cyr shriftove:

%BeginFont
Handler:WinTTHandler
FontType:TrueType
FontName:HermesCTT
FamilyName:HermesCTT
StyleName:Regular
WeightClass:400
WidthClass:5
AngleClass:0
FullName:HermesCTT
WritingScript:Roman
WinName:HermesCTT
FileLength:53344
%EndFont

promehiash WritingScript:Cyrillic na WritingScript:Roman

Stava pod win98 i AI 9.02. s PostScript shriftove ne triabva da imash problem, pri chitav ATM.
N.B. Purvo si naparvi copie na sushtestvuvashtia fail, ako ne se luzha e polzva se i ot PhotoShop.
_________________
Няма абсолют, всичко е относително. Но това е абсолютно твърдение. Ergo, има абсолют.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aD



Регистриран на: 24 Дек 2002
Мнения: 393
Местожителство: dgrad

МнениеПуснато на: Пет Фев 28, 2003 4:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Borkin проверих AdobeFnt.lst но няма как да промения Writing Script атрибутите на всички кирилски шрифтове. А един по един пък е много трудоемко.
Valbo другите програми си работят със същите шрифтове без проблеми а и самите шрифтове са ок. Бтв дори един от тях е Хебар.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
borkin



Регистриран на: 08 Ное 2002
Мнения: 434
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 28, 2003 4:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

aD написа:
Borkin проверих AdobeFnt.lst но няма как да промения Writing Script атрибутите на всички кирилски шрифтове. А един по един пък е много трудоемко.


dobre de pone s edin ot tiah stava li? ako da, tam shte da e problema.
_________________
Няма абсолют, всичко е относително. Но това е абсолютно твърдение. Ergo, има абсолют.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sithmaster



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 200
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 28, 2003 4:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Za dnes mai stanah dosaden
opitai se s promiana na regionalnite nastroiki
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov