Graphilla.com :: Преглед на тема - Как се кандидатства за работа в Blizzard :)
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Как се кандидатства за работа в Blizzard :)
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 12:52 pm    Заглавие: Как се кандидатства за работа в Blizzard :) Отговорете с цитат

Глейте тука един пич, който кандидатства за работа в Blizzard, какво прави :)
http://www.cgtalk.com/showthread.php?threadid=39470
Гледайте предимно модела и концепта, макар че и текстурите на места не са лоши (особено по пистолета и главата)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 2:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ima sao edin otgowor w wyzklicatelna forma
pyrwata mi misal bese
gospodi kolko sam zaluk i nekadyren.
Върнете се в началото
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

i az sam taka nubizus :o((((((
ama vse pak tez hora imat pone po 2 do 5 godini opit
i mogat da posestavat shibanite educationi i training centrove i uchilista ili da si kupuvat training videota i knigi deto sa po 70 - 100 $ ............
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
R1dler



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 1341
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tumb написа:
i az sam taka nubizus :o((((((
ama vse pak tez hora imat pone po 2 do 5 godini opit
i mogat da posestavat shibanite educationi i training centrove i uchilista ili da si kupuvat training videota i knigi deto sa po 70 - 100 $ ............


a i ne gi myrzi...
_________________
The more you take, the more you need.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 3:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

men ne me marzi......

ne vervam nyakoi ot vas da si e lyagal po-rano ot 12-1 chasa blizkite 2 godini
stoto az po-rano ot 2-3 ne si lyagam(maxiram, mayiram ili softimageiram) stavam v 8 da hodya na rabota do 9 vecherta
tva mai ne e marzel?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 3:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хех :)
и аз съм така горе долу...
вманиачаването ни е проблема...
трябва да разпускаме от време на време,
щото иначе мозъците ни се затормозяват
и зациклят...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
R1dler



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 1341
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 3:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tumb написа:
men ne me marzi......

ne vervam nyakoi ot vas da si e lyagal po-rano ot 12-1 chasa blizkite 2 godini
stoto az po-rano ot 2-3 ne si lyagam(maxiram, mayiram ili softimageiram) stavam v 8 da hodya na rabota do 9 vecherta
tva mai ne e marzel?


chai sa... da sym pisal che TEB TOCHNO te myrzi?

ama.. imash 2 godini kakto kaza po nadolu hard maxirane mayazirane i procheee... i mislish che prichinata toia pich da e dobyr sa edu. centrowete i training videoto? hm...interesna teoria.
_________________
The more you take, the more you need.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 3:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми пичът тва го е правил в свободното време и той - по 1-2 часа на ден... Аз за това го постнах, че е ентусиастка работа, а не някакъв професионален проект. А е и бразилец от някакво забутано малко градче (е, сега е в Сао Паоло :), надали е посещавал много курсове и има много скъпи книги...
А за бачкането с 3 софта едновременно докато се учиш... tumb - по-добре недей.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SINNER



Регистриран на: 19 Ное 2002
Мнения: 810
Местожителство: къмпинг черноморец

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 3:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Xi Xi Xi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Който го може, го може - и това нада ли се влияе от многото книги и курсове.
И аз чета книги и ходих на курсове, но художник не станах, ами обикновен пе... опс, дизайнер;-)
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 4:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

da da pravi ste moze i da ne e zaradi bumagite ili videotata i che mnogo sa 3 softa, napravo sa mi se razpleli chorapkite veke, ama sa gi butame po-malko po-malko

ama za onzi Brazilec: hodil e pone na edin koncerta na SEPULTURA!!!!!!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 6:58 pm    Заглавие: Aham... Отговорете с цитат

И аз да кажем нещо, първо да се изкашлям...

Много е чудесно това дето е направило момчето, явно има голяма доза талант и умения, но според мен само отличната работа не може да вкара човек на едно или друго място (още повече като Blizzard).

Това, което аз виждам е работа от - до, всичко си е направил човека, даже за кино продукция става, но едно много важно нещо не се вижда от картинките му. А то е - дали може да работи в екип.

Според мен един човек, независимо колко е добър и талантлив, в Америка(а и по принцип в голяма компания) много трудно може да си намери работа, ако не може да бъде част от екипа и да си върши работата, която му се възложи. Точно тук мисля че идва мястото на препоръките и стъпките към върха. Мисля си, че на места като Blizzard нон-стоп кандидатстват хора с работи, които по никакъв начин не отстъпват на неговата. Но за сметка на него, някои от тях може би ще са имали вече някаква кариера, препоръчителни писма и т.н. В повечето време съм сигурен, че никой не им обръща внимание. Защото не търсят нови хора, имат оптимален екип и нови попълнения само ще разсеят и дезориентират ветераните. Все пак, всеки си пази мястото и заплатата. Затова другото важно нещо е да уцелиш правилният момент, да имаш вътрешна информация и т.н. Да успееш да се наредиш на редичката точно когато търсят.

В този ред на мисли, не съм много сигурен, дали личните качества са толкова важни на запад. Аз лично съм чувал за случаи, в които много добри художници и аниматори са били отрязвани, точно защото студиита не търсят хора, които имат много силни лични качества. Просто позициите на супервайзери са най-малко и за тези места винаги си трябва доказване.

Колкото до това с колко програми работиш и колко време си отделил за да ги учиш мисля, че няма никакво значение. Ако правиш това, от което се интересуват, на никой не му пука имаш ли диплома, какво си правил и т.н. Е, разбира се, трябва да се зариби първо клиента, за което си трябва нещо все пак.

Може би малко са ми в повече и даже излишни приказките тука, ама исках и аз да се отчета, да споделя мнението си, защото не видях подобно становище преди това. Е, тва е, дерзайте, и Morgoth, пускай по-често такива хубавини, много е приятно за окото. Хе хе...
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LMNT



Регистриран на: 09 Ное 2002
Мнения: 321

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 8:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mmmm...mnogo dobri kartinki,mda.
Dobre sa modelirani i ossobeno metrialite sa dosta realistichni i mi se shte da gi popipam malko chak!
AMA...na vas ne vi li e pissnalo tochno ot toja type design?! Beshe na mode njakade kum 1997,ako ne i po-rano.
Qvi sa se'a tija dospehi type "football-ni kori"?!
Za qvo sa mu? Za da mu durzhat lampichkite,mozhe bi?!
I tochno kato footballist otdolu e po potnik ,-)
Tochno design-a e malko clichiran mi se struva,ne znam.
As ne vizhdam za mene si nishto novo kato design/concept.

Bodybuilder vkaran v bronjata na tank T34,hm...
I tija apresski sega, otnovo...mozhe bi za da ne mozhe da izbjaga ,-)

Inache prvoto pushkalo e gotsko.
_________________
На экзаменах в разведшколу абитуриент Петр Семенов не ответил ни на один вопрос, в результате чего был принят сразу на второй курс


Последната промяна е направена от LMNT на Сря Яну 29, 2003 8:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 8:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе LMNT, човекът се опитва да се набута в Blizzard, много ясно, че ще рисува или орки или маринки ;))) Макар че Blizzard-ските маринки са с бая по-големи shoulderpads ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LMNT



Регистриран на: 09 Ное 2002
Мнения: 321

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 8:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Da,be,tuka si prav,ma,dali tija ot Blizzard ne iskat njakoja killer visija/concept,a ne tochno copije na tehni si projecti?
(Vsushtnost, as nishto ne znam oshte za Blizzard,may...)
_________________
На экзаменах в разведшколу абитуриент Петр Семенов не ответил ни на один вопрос, в результате чего был принят сразу на второй курс
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 8:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе той човекът си кандидатсва за моделър/аниматор, никога няма да искат концепт от него :) Аз просто така лично се изкефих, че много читаво измислен, дори да не е оригинален :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LMNT



Регистриран на: 09 Ное 2002
Мнения: 321

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 8:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Da,be,lovi ochoto, i as tova vikam,ama ako trjba da go otzenimi ot sichki strani i aspecti...

Ajde njako den i pri nas tuka neshto takova da katzne!
_________________
На экзаменах в разведшколу абитуриент Петр Семенов не ответил ни на один вопрос, в результате чего был принят сразу на второй курс
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mav



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 214

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Abe i az shet se izkaja ...... kakvoto i da e moga da go pozdravia momcheto , az redovno si sledia cgtalk-a i naistina tam ima mnogo talantliwi horica , daje moga da pusna neshto koeto sashto e ot tam i e dosta dobro:


http://free.bol.bg/madmav/pic02[1].jpg


obache i az se samniavam che pravish neshto - prashtash go na Blizzard i te ti zvunnwat i te priemat , makarche i taka moje da e , sega to ako ne se luja v Blizzard si ima otdelni "studia" - Blizzard North - primerno ,

i kato se vgleda chowek v filmchteta na WarCraft i Diablo2 se namirat dosta golemi razlichia (ne che mogat da se kritikuwat takiwa filmcheta : ) ama primerno WarCraft-owite sa po-dobri , dori kato okolna sreda, daje i pri dvijeniata se oseshta razlika ..... ako se vgledash niama nachin da ne ia namerish , prosto ednite sa piptai do neznajno zashto tolkowa drebni detajli , koito na pruv pogled obiagwat , dokato pri Dibloto e po-postno : )

....... taka che moje i da ima otdel za "po-nachinaeshti" - (to ako te priemat , opredeleno niama da se vodish nachianesht ama za sred tiah) : )
_________________
.... listen to the waves ... everything communicates ....


Последната промяна е направена от mav на Чет Яну 30, 2003 12:48 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SINNER



Регистриран на: 19 Ное 2002
Мнения: 810
Местожителство: къмпинг черноморец

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

xi xi xi xi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2003 11:37 pm    Заглавие: ахам... Отговорете с цитат

то какво може още да се каже, то нищо не може... аз се опитах да прегледам всичките 14 страници за темата в CGTALK, и направо ми се замая главата. Някой ако се е занимал като мен да чете почти всичко, по-нататък има wireframes и още картинки, които също са много интересни. Направо е много весело. Много ми е интересно тоз човек какво работи докато не прави такива работи... И какво ли ще прави в Blizzard, ако влезе, до колкото разбрах по постовете има големи шансове да го искат.

mav, Колкото до анимациите в Warcraft и Diablo, аз лично много трудно бих ги сравнявал, просто защото историята им и целта е много различна. А и да не забравяме, Диаблото беше правено с Max 3 най-много, а то си имаше доста проблеми и ограничения.

На мен много ми харесва това, което имам като последно от Blizzard - Worlds of Wacraft май беше. Там анимацията наистина е пипната до съвършенство. Е, пак си приказваме и нищо не показваме, май не трябва да е много така и SINNER с право се хили, но какво да се прави...
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov