Graphilla.com :: Преглед на тема - Apel za Help
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Apel za Help

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Фев 05, 2003 5:48 pm    Заглавие: Apel za Help Отговорете с цитат

A bre kolegi , niakoi da ima idea ot kade moa si danloadna panton skala
na mene mi trebi edna to4no opredelena no vse pak.... kade ima po princip
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 05, 2003 5:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Za ?
Smisul kak shte ia upotrebiavash ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Фев 05, 2003 6:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ami v smisal 4e mi triabva panton skala deto da si ia add-na kam corela ili illustratora i da i polzvam cvetovete
nemoi da polzvam az "PANTONE coated" naprimer a da pechatam s "PANTONE uncoated" nali razbirate za kvo staa vapros
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 05, 2003 6:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

razbrah koia skala ti triabva i za koi soft ? shtoto ednovremenno za corel i illustrator ne moje
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Фев 05, 2003 6:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ami zna4i triabva mi "PANTONE textil color system" po vazmojnost i za dvata soft-a, no az vse si misli 4e imashe tam edni exporti na skali za razli4nite soft-ove no ako go imate i za dvata da ne se ma4a.... :)

thanks predvaritelno
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Фев 05, 2003 6:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

www.pantone.com
http://www.pantone.com/support/support.asp?idArticle=73
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина


Последната промяна е направена от ValBo на Сря Фев 05, 2003 6:31 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Фев 05, 2003 6:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

oooppppssssss

scalata e "PANTONE Textile color system"
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jonata



Регистриран на: 26 Ное 2002
Мнения: 64
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2003 1:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пантоне мастилата винаги са едни и същи. Дали е coated, uncoated, textile и т.н. е определение на медията, която показва цвета - хартия, плат, монитор и каквото още боядисано ти хрумне. Това, което Pantone продава в своите Color Guides е пример как ще изглежда съответното мастило върху дадената медия. Например 252 CVC значи, че 252 C(olor) го гледаш на V(ideo) как може би ще изглежда на C(oated paper). Съмнявам се, че някой си е играл да прави текстил към видео таблица по простата причина, че текстила е много разнообразна като видове медия и мастилото ще се държи по различен начин към вълна, памук и всевъзможните синтетични платове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2003 11:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ok, tova za pantona go razbrah naistina no problema mi e 4e az imam cviat koito triabva da nameria i toi e sledniat (te vsashnost sa niakolko)
PANTONE 14-0755 TC
pls, dai idea kade i kak da nameria tozi cviat i kak da se orientiram po "TC"

po tova koeto kazvash razbiram 4e tova e neshto ot sorta T(extile) C(oated) paper ili .....?
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PerroBG



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 205
Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2003 12:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

V Corel 8 (az 9, 10 i 11 nemam, nema i da imam) pantone se namira v menuto ol levo - Fill Tull (kofichkata). Ot nego izbirash pugvoto menu (sharenoto) i tam ima Fixed Palletes, v padastoto menu ima 5-6-7 vida Patone... Ima i search...
V Illustrator:
Otvariash Illustr. Pravish File, menuto Window, podmenu Swatch Libraries, ima 8 vida pantone tam...
I tuka ima search...
Ili teglish tova eps-che otvarish go i s swatch menuto izlizat *.pantones. Kazvash mu List View i gledash tvoia cviat koi e...
ako sum razbral pravilno za kakvo stava duma... Dano :)
_________________
... Ako ti e tumno - prenastroi si
Brightness, Contrast i Gamma ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2003 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ops, tiq temi s Corel i dr - sa zabraneni- moderatorite biq prez prystite
A za Pantona ne se razbral, tam deto izredi- nqma palitra za textil
nqma i na siteto na Pantone. Oba4e ima "peperuda" s pantoni mastila za textil
http://pantone.com/products/products.asp?idArticle=364&idArea=4
no iskat pari gadovete;-))
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PerroBG



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 205
Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2003 1:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ops, tiq temi s Corel i dr - sa zabraneni- moderatorite biq prez prystite <== nisto ne sum kazal osven che imam ver 8, i niama da imam 9, 10 i 11.

A za Pantona ne se razbral, tam deto izredi- nqma palitra za textil nqma i na siteto na Pantone. <== po taia replika ste citiram Jonata stot e mnogo prav ==> "Пантоне мастилата винаги са едни и същи. Дали е coated, uncoated, textile и т.н. е определение на медията, която показва цвета - хартия, плат, монитор и каквото още боядисано ти хрумне. Това, което Pantone продава в своите Color Guides е пример как ще изглежда съответното мастило върху дадената медия. Например 252 CVC значи, че 252 C(olor) го гледаш на V(ideo) как може би ще изглежда на C(oated paper). Съмнявам се, че някой си е играл да прави текстил към видео таблица по простата причина, че текстила е много разнообразна като видове медия и мастилото ще се държи по различен начин към вълна, памук и всевъзможните синтетични платове." Dopulnenie ot mene - Cveta v Corel izglejda i kak si go kalibriral s onova v Corel (Color Settings), s kuv profil si na monitora, dali imash pravena real calirbaciq naskoro, kak sa ti Gamma, Brigthness i Contrast, kakvo e osvetlenieto v momenta, kuv ti e monitora, kolko e star/nov, na kakuv fon gledash cveta i oste kup nesta...

Oba4e ima "peperuda" s pantoni mastila za textil http://pantone.com/products/products.asp?idArticle=364&idArea=4 no iskat pari gadovete;-)) <== tablica pantone ot de da se zeme imashe 1 post predi vreme na taia tema. Potursi go, tam ima pone 2-3 link-a za tva ot Bulgaria kak da se kypi.

P.S. I ValBo, pls ne misli che se zakacham nesto s tebe. ;)
_________________
... Ako ti e tumno - prenastroi si
Brightness, Contrast i Gamma ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2003 2:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ok, ok, ok
Така с мнението на Jonata както винаги съм съгласен
Както винаги е прав и изчерпателен;-)
Но, за "пеперудата" - в представителството на Хубер Груп няма такава, поне нямаше преди година. Няма и в другия производител на Пантон мастила Агфа. Търсил съм! Имат само CMYK и стандартната Пантон скала. Другите са препродавачи
Пък и 2800$ са си бая цифра за една "пеперуда"
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sithmaster



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 200
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2003 2:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Az li4no ne moga da shvana kakuv e problema to4no Taka ili ina4e Pantona si e panton puk kak 6te se kazva rip-a ne go interesuva. No ako tolkvova mnogo te interesuva Panton Textile Color vij tuk ima niakakvo demo.

http://www.paper.clariant.com/tlp/internet.nsf/vwFrameSets/81534177B63842B4C12569AF005CA1E7?OpenDocument
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2003 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vijte kakvo be kolegi,

nikoi ne otri4a dumite na jonata i t.n.
no neka naprimer PerroBG mi otgovori na tova:
Shte ti dam nomera na pantoni s koito iskam da mi napravish etiket (ako iskash nomerata shte gi napisha)
ta ha sega mi kajete sled kato mastilata sa ednakvi - koi mastila da izpolzvam ? (a.... i kade da gi nameria shtoto vsashnost na mene tva mi e problema)

kak da si add-na cweta v programata moga i az vaprosa e 4e az imam edni nomera na mastila na list hartia i neznam kvi sa

mnogo vi molia pomognete - na tamno dizain ne se pravi :))))
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2003 4:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

koceto написа:


kak da si add-na cweta v programata moga i az vaprosa e 4e az imam edni nomera na mastila na list hartia i neznam kvi sa

mnogo vi molia pomognete - na tamno dizain ne se pravi :))))


E tochno za tva se polzvat tia "peperudi" :)
___________________________________________
opa tva malko kato zaiajdane prozvuchava sorry :)
Znachi sega e momenta da precenite dali si struva da vlojite pari za kupuvane na skalata.
Drug variant - pitai tam kadeto shte pechatash dali niamat takova neshto da vidish kak izglejda. A puk na kompa se shte se opravish i bez da ia slagash taia skala.


Последната промяна е направена от ico на Чет Фев 06, 2003 4:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
PerroBG



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 205
Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2003 4:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ta ha sega mi kajete sled kato mastilata sa ednakvi - koi mastila da izpolzvam ? (a.... i kade da gi nameria shtoto vsashnost na mene tva mi e problema) <== vse edno e koi mastila ste polzvash za ekran. Kato napravish cvetootdelkata e vajno seki cviat da ti e tochno otdelen! na vseki film kazvash kakvo mastilo e /ili go napisvash/ i pechatara si zema kutiata s boia /ili zaburkva takava/ i pechata.
kak da si add-na cweta v programata moga i az vaprosa e 4e az imam edni nomera na mastila na list hartia i neznam kvi sa <== otidi do Vertical 7 (niakude okolo 7 kilometur se namirat) ili do miastoto blizo do teb vij tuka koe ti e naj blizo.
mnogo vi molia pomognete - na tamno dizain ne se pravi <== ne se pravi, prav si :)))
Resume na kazanoto po-gore ot men: Rabotish s panton skala ot programata (Corel, Ilustr), pravish .eps files, slagash gi v prepress programata (QuarkXPress, PageMaker i tn), pravish cvetootdelka i napisvash ili na faila skalata ti s cvetovete s imeto na pantona i boiadisani v sustuia cviat, ili posle s marker napisvash imeto na cveta na vseki film. Davash na pechatara filmite i toi pechata...

Uffffff dano samo ne te dooburkah...
_________________
... Ako ti e tumno - prenastroi si
Brightness, Contrast i Gamma ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2003 7:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

zna4i iskam da blagodaria na kaloyan za ogromnata pomosh za reshavaneto na okazalia se mnoo truden problem.

Na vsi4ki ostanali sashto blagodaria i neka pove4eto hora pro4eli tova da razberat 4e vsashnost tozi forum ne e za kritika a za pomosht.
hvala na sazdalite go!

:)))
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov