Graphilla.com :: Преглед на тема - За Румен Петков /Чоко и Боко.../!
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

За Румен Петков /Чоко и Боко.../!
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Пон Юни 21, 2004 1:15 pm    Заглавие: За Румен Петков /Чоко и Боко.../! Отговорете с цитат

754 KB
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 21, 2004 1:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами да - ето къде отиват талантливите ни хора...
със сигурност не смее да се върне, за да "спонсорира" българската анимация, защото едва ли вярва, че тук тя ще има развитие, което е мното тъжно... все пак не съм сигурна, че това е правилния избор!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
R1dler



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 1341
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Пон Юни 21, 2004 1:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

wicky написа:
ами да - ето къде отиват талантливите ни хора...
със сигурност не смее да се върне, за да "спонсорира" българската анимация, защото едва ли вярва, че тук тя ще има развитие, което е мното тъжно... все пак не съм сигурна, че това е правилния избор!


абе аз си нямам и капка представа от анимация...ама си мисля че развитието на българската такава не зависи от спонсорирането на РП и неговия избор...
_________________
The more you take, the more you need.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 21, 2004 2:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

R1dler написа:
wicky написа:
ами да - ето къде отиват талантливите ни хора...
със сигурност не смее да се върне, за да "спонсорира" българската анимация, защото едва ли вярва, че тук тя ще има развитие, което е мното тъжно... все пак не съм сигурна, че това е правилния избор!


абе аз си нямам и капка представа от анимация...ама си мисля че развитието на българската такава не зависи от спонсорирането на РП и неговия избор...

Ми не зависи само от неговия, а от избора на всички, които си заминават и не се връщат тук... Явно държавата категорично е отказала да дава пари за такива неща и май няма кой друг да го направи...
Преди "реформата" държавата е отпускала пари за 40 анимационни филма на година...
Сега има-няма пари за максимум 3-4 такива, които не знам къде са!?!
За да се направи един 2-3 минутен анимационнен филм ти трябват (особено, ако го правиш сам и си го оцветяваш и т.н.) поне 2-3 месеца! Малко хора могат да си позволят да правят само филми (без пари)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Пон Юни 21, 2004 2:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

RG®, много мерси за материала. Отдавна исках да прочета нещо за Румен Петков :)
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Snaker
Toxic Snake


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 800

МнениеПуснато на: Пон Юни 21, 2004 2:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

R1dler написа:
wicky написа:
ами да - ето къде отиват талантливите ни хора...
със сигурност не смее да се върне, за да "спонсорира" българската анимация, защото едва ли вярва, че тук тя ще има развитие, което е мното тъжно... все пак не съм сигурна, че това е правилния избор!


абе аз си нямам и капка представа от анимация...ама си мисля че развитието на българската такава не зависи от спонсорирането на РП и неговия избор...


мда ... нищо общо ... какво да кажа ... учете аниматори ... учете племенници мои за образование ... учете синове и дъщери на моите познати ... учете шуробаджанаци - то е като да учиш математика и физика - само желание е нужно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Пон Юни 21, 2004 2:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами това е положението... а иначе се радвам на успеха му но като гледам какво е тука положението не ми става по-хубаво от тоя факт.
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Пон Юни 21, 2004 2:22 pm    Заглавие: Малко и за Доньо Донев! Отговорете с цитат

На 75...

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
R1dler



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 1341
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Пон Юни 21, 2004 2:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

wicky написа:
R1dler написа:
wicky написа:
ами да - ето къде отиват талантливите ни хора...
със сигурност не смее да се върне, за да "спонсорира" българската анимация, защото едва ли вярва, че тук тя ще има развитие, което е мното тъжно... все пак не съм сигурна, че това е правилния избор!


абе аз си нямам и капка представа от анимация...ама си мисля че развитието на българската такава не зависи от спонсорирането на РП и неговия избор...

Ми не зависи само от неговия, а от избора на всички, които си заминават и не се връщат тук... Явно държавата категорично е отказала да дава пари за такива неща и май няма кой друг да го направи...
Преди "реформата" държавата е отпускала пари за 40 анимационни филма на година...
Сега има-няма пари за максимум 3-4 такива, които не знам къде са!?!
За да се направи един 2-3 минутен анимационнен филм ти трябват (особено, ако го правиш сам и си го оцветяваш и т.н.) поне 2-3 месеца! Малко хора могат да си позволят да правят само филми (без пари)


хайде сега... никой не е длъжен (след като си е скъсал задника от бачкане за да изплува по някъв начин) да се връща и да налива пари в понятието "българска анимация" или "българско квотдае" от едното родолюбие. и е мааалко нахално от наша страна да храним подобни очаквания.
иначе за тва как държавата ни мачка и избягалите таланти не мислят за нас...можем да си мрънкаме мноооого дълго. само дето не ни е там проблема.
_________________
The more you take, the more you need.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 21, 2004 2:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

да
И аз смятам, че е по-добре да успее на вън от колкото да бъде потъпкван и посмачкван тук, но тогава какво провят тук Доньо Донев и Стоян Дуков...!? Не мисля, че е най-патриотично да се изостави т.н. българска анимация и да се "ориентираш" към модерното, новото, един вид - американизираното кино... сякаш българската анимация, която е имала достойно място до сега, не заслужава развитие!? Нямам нищо против избора на Румен Петков, както и този на други българи, които са постъпили по този начин...
Идеята обаче, е не само да си материално осигурен! Надявам се Чоко и Боко да не си остане най-доброто, което е правил...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Juana



Регистриран на: 20 Мар 2003
Мнения: 1052
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 21, 2004 2:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само с патриотизъм едва ли някой ще нахрани децата си...
Не прочетох цялата статия, но от това, което все пак прочетох, останах с впечатление, че и неговата цел не е само да е материално осигурен...

Ти имаш шанс и желание да си патриотка и да направиш нещо за развитието на анимацията в България. Сигурно има и други като теб.
Успех!

Важно е да правиш това, което те удовлетворява и прави щастлив.
_________________
... Днес изпитах мноо лошото чувсту докато заклиучвах вратата имах лошото чувству че зад мен има роуг в стелт...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
R1dler



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 1341
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Пон Юни 21, 2004 3:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

wicky написа:
да
И аз смятам, че е по-добре да успее на вън от колкото да бъде потъпкван и посмачкван тук, но тогава какво провят тук Доньо Донев и Стоян Дуков...!?

номера е да се успее..пък където ще да е:)
пък горепосочените бг аниматори..не зная какво правят..некомерсиални проекти предполагам...тия 3-4 държавно спонсорирани филмчета..предподават някъде...нещо такова или близко до това.

Цитат:
Не мисля, че е най-патриотично да се изостави т.н. българска анимация и да се "ориентираш" към модерното, новото, един вид - американизираното кино... сякаш българската анимация, която е имала достойно място до сега, не заслужава развитие!?

българска анимация, американизирано кино... общи приказки
някой БГ аниматор дали има сериозен проект..по който да се счупва да тича и да бачка...и да вижда перспективата от реални прилични приходи след продажбата му? щото котка в торба (бг анимация) не вярвам някой да си купи...ей така..от патриотизъм..щото котката вътре ще е българска:)
или родното ни модерно американизирано кино... дето и него го няма...ама се чудя дали това дето го има дали е имане всъщност...(виждаш какво става като излезе котката...хилава и без мустаци и козина, с дупка на лявото ухо спомен от последната битка за субсидийка... горката)
_________________
The more you take, the more you need.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 21, 2004 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мда, дълга и тягостна тема, АМАН.
2-ма приятели са в Австралия - правят stroryboard-ове щотото както споменаха цялата анимация е изнесена в Тайланд и Китай. Тук друг познат - наскоро му гледах дипломната, ще търси спонсори на запад, защото тук ... /виж по-горе Snaker/. Пък и дете храни, а те от собствен опит знам не питат ...
Държавата - ми тя 16 лв. дава майчински, вие за анимация ми говорите. Да, едно време е било друго - имало е и план, ма не е така вече, sorry. Пари за култура НЕМА. Все пак, не е толкова отчайващо, имаш желание, имаш пари - прави каквото искаш, никой поне не ни спира, нали?
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Пон Юни 21, 2004 6:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

wiki dusha BG stawa samo za turizam i ne stoto e mnoo razwit turizma
stoto zenite sa eftini umni nosat otgowornost i se razwiwat.
onia den beh w hepi na sw nedelia i wideh na ziwo nai dobria reklamen klip za tazi drzawa.
masa na masata dwe dewoiki s ogneni o4i i wsi4ki extri/ ne razbirai kara4ki/ srestu tiah 2ma kaputa s neostanowen proizhod i narodnost, leko 4erneesti. Razgowora se wodese predimno ot dewoikite onia kimaha s glawa i s opuleni o4i. Po4na se na angliiski, onia kimat i gledat tupo, sled 10 minuti mucane dewoikite minaha na ispanski, onia pak shah, sled oste 10 minuti zenskia monolog mina na italianski i frenski. Onezi kaputi
kimaha kat obezumeli i imaha nai stasliwoto izrazenie deto sam wizdal na mutrata na turist.Sled 20 minuti si tragnaha za ru4i4ka.
ZA KWA ANIMACIA STAWA DUMA. ZA KUW DESIGN. KWI 5 LEWA.
IADENIE.E----E.SKUPI KOLI.
wste sefowe drugo oswen KESH flow NE gi e-e.
nai tuznoto e 4e sa prawi.
za da imas produkt trebe da imas pazar.
tuka w bg TURIZAMA TREBE SA RAZRABOTWA
Върнете се в началото
daysleeper



Регистриран на: 27 Юни 2003
Мнения: 734

МнениеПуснато на: Пон Юни 21, 2004 7:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nubizus написа:
wiki dusha BG stawa samo za turizam i ne stoto e mnoo razwit turizma
stoto zenite sa eftini umni nosat otgowornost i se razwiwat.
onia den beh w hepi na sw nedelia i wideh na ziwo nai dobria reklamen klip za tazi drzawa.
masa na masata dwe dewoiki s ogneni o4i i wsi4ki extri/ ne razbirai kara4ki/ srestu tiah 2ma kaputa s neostanowen proizhod i narodnost, leko 4erneesti. Razgowora se wodese predimno ot dewoikite onia kimaha s glawa i s opuleni o4i. Po4na se na angliiski, onia kimat i gledat tupo, sled 10 minuti mucane dewoikite minaha na ispanski, onia pak shah, sled oste 10 minuti zenskia monolog mina na italianski i frenski. Onezi kaputi
kimaha kat obezumeli i imaha nai stasliwoto izrazenie deto sam wizdal na mutrata na turist.Sled 20 minuti si tragnaha za ru4i4ka.
ZA KWA ANIMACIA STAWA DUMA. ZA KUW DESIGN. KWI 5 LEWA.
IADENIE.E----E.SKUPI KOLI.
wste sefowe drugo oswen KESH flow NE gi e-e.
nai tuznoto e 4e sa prawi.
za da imas produkt trebe da imas pazar.
tuka w bg TURIZAMA TREBE SA RAZRABOTWA




TURIZUM za turistite, i FOLK za naroda!!! .. tova e pazara v BG ;)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Нед Юли 18, 2004 3:46 pm    Заглавие: !!! Отговорете с цитат

Довечера, бТВ Репортерите, 19:15 часа.

Повторение - 01:30 часа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
atmos



Регистриран на: 09 Яну 2003
Мнения: 859

МнениеПуснато на: Нед Юли 18, 2004 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами какво да кажа... пълен респект

Ей така значи са се раждали идолите. Направо ми се повдигна националното самочуствие !!!

Ама защо беше толкова кратко :(( егати
толкова много въпроси, толкова много......

къде, как, !?
_________________
Nelson Inomvan's blog
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
atmos



Регистриран на: 09 Яну 2003
Мнения: 859

МнениеПуснато на: Нед Юли 18, 2004 8:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.btv.bg/news/?magic=reporters

за тия дет са го изпуснали
_________________
Nelson Inomvan's blog
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юли 18, 2004 8:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ей добре че има повторение-
10х за инфото :)
_________________
зомбииии!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bigworm



Регистриран на: 03 Май 2004
Мнения: 549
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 1:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

na rumen petkov mnou mu se kefa shot nqma obrazovanie po animaciq puk vij dokude e stignal........ama za choko i boko moga samod a kaja ...s..t.....ne me kefi...grozni beha i grgozni si ostavat....ne bqha i osobeno ideini po moe lichno mnenie ama za drugoto evala osobeno za tom i jerry det she rejisira.......samo deto ...abe tiq filmcheta sa genialni i sichko e izstiskano ot tqh et neveroqtnite animatori predi mnogo mnogo godini....zabelqzul sum ceh vseki nov opit e po neuspeshen ot klasikata koqto si e sus dekorite-kartini i t.n.....dano da se spravi shoto pochvata e dosta blatista tam
_________________
taman se setih kvo da kaja i kazah drugo
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov