Graphilla.com :: Преглед на тема - Аквис - печатна реклама
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Аквис - печатна реклама

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Печатен дизайн и предпечат
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Авг 17, 2004 11:51 am    Заглавие: Аквис - печатна реклама Отговорете с цитат

Писна ми да чакам регистрация на сървър дето всички да го виждат ... пуснаха хита и затова пак там качвам, а тия дето не го виждат - ми да не са ходили извън Русйе :-)))

Преди време пусках едни проекти на кутии за новите продукти на Мегахим ... ами готови са тези кутии и вече се нуждаят от печатна реклама, за да стартират на пазара. Започвам с палкатчета на този етап, а по-късно може би ще пусна и дипляна.

За тези които са забравили за какво става дума:
Аквис - водоразредими бои ... висок клас продукти, които са вече масов продукт на западноевропейския пазар, но в БГ ние сме първите, които ги пускат. В близко бъдеще предстои да се разшири гамата Аквис и постепенно да измести алкидните бои в сферата на битовото им приложение.

По мое решение в рекламата им ще наблягаме именно на тези две неща - "Мегахим е първи в този сегмент" и "Продуктите са екологични".

Ето и плакатчето за един от продуктите:



Днес ще се правя на фотограф, защото не ми харесва ракурса на кутията и защото проклетия капак е метален, а изглежада като боядисан в бяло.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Add



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 886

МнениеПуснато на: Вто Авг 17, 2004 12:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

SIMPLI, каза две интересни неща, като фактология:
- водоразтворими
-за първи път в България
--------------
щом е за първи път, значи ще трябва да 'докажеш' предимствата им....
- да убедиш потребителя, че са 1-во лесни за упорба и 2-ро -> екологично чисти
......................
нещо като моя фантази за рекламна стратегия:
ако си помослиш водоразтворими-> като водни боички, лесно и забавно, като рисуването..........малко дете рисува или татко му рисува и нещо артистично около тези кутии...))), за да се запомни по някакъв емоционален показател опаковката.....
_________________
surplus
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Авг 17, 2004 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

тва с децата е много експлоатиран подход и няма да изгради собствен облик на продукта - на този етап го отхвърлих категорично ...

тази година ще се опитаме да запознаем търговците с качествата на продукта и да създадем нагласа да го предлагат ... и без това няма време за друго, защото остават още 2 месеца от активния сезон.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Авг 17, 2004 12:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

az lichno bih uvelichil kutiata... em shte stane po vidino samoto vajno neshto, em shte balansira kompozicita, che sia mi se chini ima neshto sbarkato v saotnosheniata gorna-dolna chast.

btw... naistina pomisli malko za varianta "analogia s akvarel", pa bilo to i bez deca... moe i da barkam de.
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Авг 17, 2004 1:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кутията в този размер е 1:1 и не ми се иска да я увеличавам ... а иначе много съм го мислил как да се подходи в печатната реклама и реших да няма къщи, хора, интериори, омазани четки и прочие неща, дето са преекспонирани в бранша ... повтарям графичните елементи от опаковката, за да се запомни визита на продукта, а емоциите дето поражда приключението БОЯДИСВАНЕ ще оставя на средния клас продукти ... за да не стане "Направи го веднъж!" :-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Вто Авг 17, 2004 1:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе незнам ма мен лично таз Аква в центара ми бръкна в гърлото.
Напомними за логото на Пайнер, дет заради него ае нема са да казвам...
Въобще да земеш да махнеш таз Боза. Те хората са я мислили за веб. ДА е сладичко такова. Земи си драсни неква Водна/Акварелна вектория.Брррр Аqua..
Върнете се в началото
YOUNG



Регистриран на: 31 Юли 2004
Мнения: 20
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Авг 17, 2004 1:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Za plakata... Spored men toi e razdelen na 4etiri po4ti ravnostoini grupi - 1. Megahim znaka; 2. Akvis...; 3. P'rvia eko lak...; 4. Kutiata s dop'lnitelnia text. Osobeno ravnostoini sa 2, 3, i 4... Re6i koe 6te dominira i go iziavi s razmer, zviat kontrast i t. n. I o6te - ne e mnogo trudno da se namirat i izpolzvat 6riftove bez tova L i D (kirilica), koito imat vid na P, osven 4e sa grozni, sa i ne4etlivi, osobeno L... Pove4eto po-standartni 6riftove ve4e imat 6to gode prili4ni varianti, a i kogato vidi6, 4e 6rifta e s normalno L, to tova 6te ti podskaje, 4e tozi koito go e pravil ili kiriliziral e imal niakakvo poniatie ot 6rift.
_________________
NEW VISION INTERNATIONAL GROUP
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Авг 17, 2004 2:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nubizus написа:
Земи си драсни неква Водна/Акварелна вектория.Брррр Аqua..


:-) земи си драсни ти, Аквиса остава така ... най-малкото има повече основание да е там, отколкото на Пайнер :-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Вто Авг 17, 2004 4:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
:-) земи си драсни ти, Аквиса остава така ... най-малкото има повече основание да е там, отколкото на Пайнер :-)


Което си е истина истина е:) Затапи ме.
Върнете се в началото
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Авг 19, 2004 10:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз подкрепям бат хейт, голяма бака е истината... дори и да се наложи малко да се намалят текстовете до нея!

Има и нещо, което ненам как да го кажа... баката създава представа за дълбочина и обемност и вкарва трета равнина, докато този градиент отзад изглежда 2Д и така баката изглежда като пльосната!
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2004 9:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не може да е по-голяма, Коце ... все пак ще се гледа от 2-3 метра ... това е 125 мм висока кутия и ако я направя голяма хората ще мислят, че е бака ... формата на тези кутии много наподобява баката, липсва само една дръжка, за да е пълна приликата ... решението беше да сложа до нея някакъв предмет с познат размер, за да говори за мащабите, но аз се отказах от тази идея ... единствената заигравка, която оставих е това, че кутията е мокра

а за тва че е плоска - ми в оригиналния вариант не е плоска (вие гледате ВИП-а :-) ... аз я преснимах и на печат отиде по-добър вариант с малко по фронтален ракурс с по-къса сянка
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2004 11:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

aide edna ideq ot mene - sloji dve mokri listenca - s kap4ici po tqh :) i sha ti sa oprai mashtaba.. moeto li4no mnenie e 4e samo edna kutiq na 4ist fon (s gradient) sha ti svyrshi pove4e rabota, abe kazah ti.. pone go probai da ne ta e qd posle ( ako ne si dal za pe4at ) i nepremenno dobavi lesnoto miene na 4etkite na toq lak - golqmo predimstvo e :) povqrvai mi :)) aaa.. i nikyde ne vijdam da pishe 4e e VODOUSTOI4IV .. i sled kolko vreme e vodoustoi4iv... tova syshto e va4jno mislq.. parketa otdolu syshto ne mi se vryzva .. ina4e e hubavko :P
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Печатен дизайн и предпечат Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov