Graphilla.com :: Преглед на тема - Flash and WEB
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Flash and WEB
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 4:52 pm    Заглавие: Flash and WEB Отговорете с цитат

Наблюдавайки повечето сайтове, които се правят от Web-дизайнерите във форума (а и не само при тях), стигам до извода че е модерно Web страниците да не са статични а да има движение в тях. Това разбира се не е новост - навремето имаше анимирани гифове, но сега движението явно се постига доста по-лесно и почна да се прилага повсеместно.
Това, обаче, доведе до по-големи като размер страници. Стига се до безумия, при които една страница се зарежда над минута (защото връзката ти със сървъра на която е качена не е от най-добрите), или пък се появяват разни Интро-измишльотини, които са ефектни, но размера им достига няколкостотин килобайта.
Аз със Web дизайна съм на "Ваше величество" обаче като потребител искам да поставя въпроса на дискусия: необходимо ли е да се използва Flash в толкова големи количества?

И личното ми мнение е: НЕ, поради 2 причини:

1. Според някакви изследвания, които четох наскоро в PCWorld, потребителя отделя средно по 7 секунди на страница при сърфиране в нета (заедно със зареждането). Тежките страници не са интересни за случайно попадналия на тях, въпреки че могат да съдържат необходимата им информация.

2. Влизането в нета с мобилен телефон или с лаптоп, вързан към GSM става все по-популярно, особено след масовото навлизане на GPRS-a и телефоните с цветни дисплеи и резолюции на екраните по-големи от този на "Правец"-а ми на времето. Обаче там всеки байт се плаща! И тук въпроса опира до пари - за да се види великото анимирано произведение на някой си ще трябва да се бръкна около 2 до 4 кинта. ЪПСУРТ!!!! Не са малко и хората, които имат лимит на трафика - и при тях проблема е подобен, макар и не в такъв мащаб.

Ами вие сте...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

еми чай сиа... :)

то си има сайтове и сайтове... има си таргети, има си цели...

тва, че някой не ги прилага правилно - незначи че треа ги отфърлим... още повече сиа си се прават версии за ПДА, за незнамкоси и кажгоде намквоси...

тай че, сичко с мярка... ма да казваме "по-малко флаш" или Долу ХТМЛ си е захуба на време и дет вика малкиа Шкодаджия - чесане на венците..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 5:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аватарче написа:
..... си е захуба на време и дет вика малкиа Шкодаджия - чесане на венците..


захладне и вече съм си облекъл Поло-то ку не си забелезал :oP
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 7:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз вярно че обикновенно съм малко краен в някои мои изказвания, но в момента се опитвам да съм умерен, доколкото мога. Досега за мен интернет е бил синоним на малките размери, високите компресии и ниските скорости. Сега скоростите са малко по високи и май се разглезихме. Страниците стават все по-тежки.
Аз не мога да кажа кога и къде е полезно и необходимо да се слага Flash, но тъй като учатниците в този форум имат не малко влияние на нашия (а и не само) пазар, си помислих дали не могат да се замислят повече как да правят по-леки, но все така ефектни сайтове.
Нищо не искам да отричам, премахвам, още по-малко да налагам мнение. Просто от известно време мисля по въпроса и реших да чуя и мнение на по-запознати от мен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 8:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

no comments
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ula



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 184

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 9:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

panagonov написа:
Просто от известно време мисля по въпроса и реших да чуя и мнение на по-запознати от мен.


това ще промени ли твоето?...
Flash-a е технология, която аз лично намирам за изключително уместна... ако не измислят нещо по-добро, най-вероятно ще измести HTML-а след време... колкото до големината на сайта, тя може да бъде раздута и с най-обикновен HTML, особенно ако го възложат на мен ;)

за колко време load-ваш http://www.macromedia.com?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sebastianz55



Регистриран на: 17 Дек 2003
Мнения: 1447
Местожителство: yellow submarine a.k.a. office

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 11:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

дозата прави отровата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 11:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ооооооооооооххххх. добре. ми аз блускам напоследък постоянно Flash за Франция - мултимедия и веб основно. сега се замисли за пазари, съответно потребители и най-вече, защо напоследък във всички последни версии на програми блъскат експорт към Флаш ....
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 11:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

фатвалкер написа:
"Придпичатарити, учете Флаш!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 10:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

fatwalker написа:
фатвалкер написа:
"Придпичатарити, учете Флаш!!!


Da ne bi v novata versia da sa napraili po-dobur imposition ? :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 10:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ico написа:
fatwalker написа:
фатвалкер написа:
"Придпичатарити, учете Флаш!!!


Da ne bi v novata versia da sa napraili po-dobur imposition ? :)


не - ЦМЪКа е подобър - има 5ти цвят :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 10:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

fatwalker написа:
фатвалкер написа:
"Придпичатарити, учете Флаш!!!


Това не е много невероятно да се случи, след масово навлизане на гъвкави екрани на пазара, стига да успеят заместят хартията (което е почти сигурно ако се постигне добра цена). Тогава тежко ни на нас предпечатарите - знете ли Word-a какви анимирани ефекти върху текст може да направи - косите да ти побелеят!

Иначе, както разбирам, Flash навлиза много сериозно в Web дизайна. Дано да е за добро...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hozievich



Регистриран на: 27 Фев 2003
Мнения: 126
Местожителство: Интернет

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 10:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

panagonov, panagonov това, че твойта връзка е зле не означава, че при всички е така. В този смисъл 7 сек. не са никак малко за да заинтригувах потребителя и да остане повече.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 10:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Hozievich написа:
panagonov, panagonov това, че твойта връзка е зле не означава, че при всички е така. В този смисъл 7 сек. не са никак малко за да заинтригувах потребителя и да остане повече.


Наблегни на довод №2 - трафика е ПАРИ! Времето също!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 10:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

panagonov написа:
Hozievich написа:
panagonov, panagonov това, че твойта връзка е зле не означава, че при всички е така. В този смисъл 7 сек. не са никак малко за да заинтригувах потребителя и да остане повече.


Наблегни на довод №2 - трафика е ПАРИ! Времето също!


отдавна вече трафика не е толкоз мноо пари - е - можеби в БГ - ма кой сиа праи сайтове за БГ :)))))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 10:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ко нафлиза бе панагонов

едно време Адобе заговориха за e-paper, в резюмето на Адобето пише:

Цитат:
Adobe. Founded in 1982, Adobe builds award-winning software solutions for network publishing, including web, e-paper



сещаш ли са накъде отиват нещата? по скоро са тръгнали от няколко години :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 11:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

fatwalker написа:
ко нафлиза бе панагонов

едно време Адобе заговориха за e-paper, в резюмето на Адобето пише:

Цитат:
Adobe. Founded in 1982, Adobe builds award-winning software solutions for network publishing, including web, e-paper



сещаш ли са накъде отиват нещата? по скоро са тръгнали от няколко години :)


mdam seshtam se :)))) WC problem :P
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

panagonov пак си се объркал драги! спри да ръсиш умнотии. тая технология има място под слънцето. и за теб има място под слънцето... ади да не се настъпваме по мазолите. всяко едно нещо има и + и - страни. а в случая с флаш са +++++++ вс малко -----. къде къде повече проблеми и болки имат други софтуери. също тъй има и таргет зони, демек ти праиш тетрадки щото има пазар и за твойте а флаш-а се ползва щото има аудитория и за него. колко е просто и елементарно нали!? флаш като технология не е умрял и не виждам начин скоро да залезе.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 6:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Опа, чакай малко! Не приемай нещата лично! Ничии мазоли няма да настъпваме. Наистина за всичко има място под слънцето и благодаря че и мен подреди в това "всичко" :))!

[OFF]
Забелязал съм че обикновенно по форумите дискусиите преминават в нещо подобно на словесен кеч. Дори се преминава и в лични нападки между хората работещи и неработещи на дадена програма т.е. че едните са загубеняци че я използват и обратното. Да не стигаме до там.
[/OFF]

А иначе не съм се объркал. Аз определено скоро ще мина на ново поколение телефони, и понеже обичам екстрите, телефона ще има Opera и ще си сърфирам в нета когато нямам комп наоколо (и ICQ ще има).
Ама цените в Мтел за по 4лв за първите 2Mb. Е защо трябва да
плащам с 20 кинта отгоре, защото някой е решил да напълни търсачката, или страницата с програмата на кината и театрите, или някоя друга информационна страница с Flash, като каца със сланина?

П.П. Говоря за себе си, но едва ли съм частен случай. Мисля че съвсем скоро ще се постави въпроса начините за намаляване на трафика. Както казах вече - става дума за пари!

Обаче аз загубих интерес към темата, която по традиция се изражда в друга посока, явно поради очевадната неграмотност и инфантилност на създателят й, така че дали някой модератор ще е така добър да я заключи, изтрие или премести в "Безсмислени"?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 6:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

panagonov написа:
Опа, чакай малко! Не приемай нещата лично! Ничии мазоли няма да настъпваме. Наистина за всичко има място под слънцето и благодаря че и мен подреди в това "всичко" :))!

[OFF]
Забелязал съм че обикновенно по форумите дискусиите преминават в нещо подобно на словесен кеч. Дори се преминава и в лични нападки между хората работещи и неработещи на дадена програма т.е. че едните са загубеняци че я използват и обратното. Да не стигаме до там.
[/OFF]

А иначе не съм се объркал. Аз определено скоро ще мина на ново поколение телефони, и понеже обичам екстрите, телефона ще има Opera и ще си сърфирам в нета когато нямам комп наоколо (и ICQ ще има).
Ама цените в Мтел за по 4лв за първите 2Mb. Е защо трябва да
плащам с 20 кинта отгоре, защото някой е решил да напълни търсачката, или страницата с програмата на кината и театрите, или някоя друга информационна страница с Flash, като каца със сланина?

П.П. Говоря за себе си, но едва ли съм частен случай. Мисля че съвсем скоро ще се постави въпроса начините за намаляване на трафика. Както казах вече - става дума за пари!

Обаче аз загубих интерес към темата, която по традиция се изражда в друга посока, явно поради очевадната неграмотност и инфантилност на създателят й, така че дали някой модератор ще е така добър да я заключи, изтрие или премести в "Безсмислени"?


хмм... пак ми са струва, че си се объркал... тва, че ЕМтел (то кат ЕМкомплект същото) са им високи цените и сайтовете са лошо подредени - е едно на ръка... тва, че ти си преебан също :)

ама... все още статистиката сочи примерно (несъм глеал скоро де) 80% интернет експолрер, 70% 1024 резолюция... ми що чакаш да са праи нещо за останалите кат е важно да са фане големия процент???

демек... интереса клати феса - от тука натам кой как го използва друга бира - бе нали каах горе кво вика русенския голфаджия от лом с монтанската шкода - чесане на венците :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov