Graphilla.com :: Преглед на тема - Draskanici
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Draskanici
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Графики и илюстрации
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Lady Vader



Регистриран на: 09 Дек 2003
Мнения: 243
Местожителство: Bs

МнениеПуснато на: Нед Авг 01, 2004 9:00 pm    Заглавие: Draskanici Отговорете с цитат

Malko skici i tem podobni neshta ot men.. Do skoro ocvetqvah edin comiks i pochti ne sum risuvala interesni neshta, no nai-nakraq go zavurshih (ama na koi mu dreme, taka ili inache nqma da mogat da go izdadat) i sum malko v skapano nastroqnie.. i narisuvah tiq dve neshta za nqkolko chasa. Vtorata risunka e za edin proekt (predi 2 sedmici se zahvanah s nego), no mislq che moga da q postna bez da mi napravqt problem..



Tazi macka e ot predi (tova i e originalniq razmer):

I razbira se moq lubim.. :

_________________
Chaos, panic and disorder - my work here is done.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cmotan



Регистриран на: 13 Апр 2004
Мнения: 565

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2004 3:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

първото с поече контраст и там, композицията и хм...като нищо.
_________________
http://www.behance.net/georgikasabov
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2004 5:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

zimas skicnika i skiciras ziwi hora
Върнете се в началото
bein



Регистриран на: 24 Ное 2003
Мнения: 351
Местожителство: Outer Haven

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2004 7:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Vtoroto i tretoto nai-mi haresvat...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2004 9:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кефи ме начина ти на стилизация на хората и тоналността.... ще ми е интересно да мерна комикса :))))
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Lady Vader



Регистриран на: 09 Дек 2003
Мнения: 243
Местожителство: Bs

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2004 1:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

nubizus написа:
zimas skicnika i skiciras ziwi hora

Ako mi namerish nqkoi koito da mi pozira bezplatno.. Ti suglasen li si da sedish na edno mqsto 2-3 chasa? Gol. :pp

Blagodarq na cmotan, bein i maceman :D Sega risuvam edni rasi i t.n... nqkoi ot skicite stanaha mnogo dobri, sledvashatata sedmica shte puskqm razni draskanici :)

maceman, komiksa mi go donesoha nareden dneska - moga da ti kaja che sum neveroqtno razocharovana, zashtoto hvurlih mnogo pot i trud na nego, a te sa go okipazili. Smqtam da se obadq i da pogovorq na rodstveni vruzki, zashtoto ama naistina sa mi razvalili nad 50 chasa rabota! B@si, pone da mi bqha platili..
_________________
Chaos, panic and disorder - my work here is done.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cmotan



Регистриран на: 13 Апр 2004
Мнения: 565

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2004 1:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Lady Vader написа:
nubizus написа:
zimas skicnika i skiciras ziwi hora

Ako mi namerish nqkoi koito da mi pozira bezplatno.. Ti suglasen li si da sedish na edno mqsto 2-3 chasa?


в парка , по едно и също време всеки ден, седят едни хора (всякакви) по повече от три часа и си ..хм, бъбрят. натурата си е там:))
пък голи вече ..то лято - се ше хванеш някой по-разфърлян.
_________________
http://www.behance.net/georgikasabov
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2004 3:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Така, това което се питах да ти кажа е,че Скицата има за цел да упражниш умението да улавяш реалноста с най-характерните и черти. Бързо.
Колкото повече скици от Натура правиш, толкова по сигурна ще ти стане ръката
и по-лесно ще забележиш нещата.
Това което си Нарисувала в момента показва, че имаш стил, но и показва
че не рисуваш от Натура въобще.
Относно 2та часа неподвижност.
Понеже знам че си в час с англииския повече от мен:
sketch
An outline gives only the bounding lines of some scene or picture. A sketch fills up the outline in part, giving broad touches, by which an imperfect idea may be conveyed. A delineation goes further, carrying out the more striking features of the picture, and going so much into detail as to furnish a clear conception of the whole. Figuratively, we may speak of the outlines of a plan, of a work, of a project, etc., which serve as a basis on which the subordinate parts are formed, or of sketches of countries, characters, manners, etc., which give us a general idea of the things described.
Върнете се в началото
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2004 11:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Lady Vader написа:
nubizus написа:
zimas skicnika i skiciras ziwi hora

Ako mi namerish nqkoi koito da mi pozira bezplatno.. Ti suglasen li si da sedish na edno mqsto 2-3 chasa? Gol. :pp


На Славейков има едно местенце където всяка вечер има голи модели..май 2, 3 лв. беше входа..не знам със сигурност. Намира се в безистенчето до бонжур(където е изхода на магазина). През лятото мисля, че не бачка...така ми казаха...ама ако някой знае повечко нека ти каже...но можеш да се поинтересуваш. Виждал съм залепени афишчета в академията...
_________________
зомбииии!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
belfir



Регистриран на: 25 Юни 2004
Мнения: 47
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2004 12:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Coldblooded написа:
Lady Vader написа:
nubizus написа:
zimas skicnika i skiciras ziwi hora

Ako mi namerish nqkoi koito da mi pozira bezplatno.. Ti suglasen li si da sedish na edno mqsto 2-3 chasa? Gol. :pp


На Славейков има едно местенце където всяка вечер има голи модели..май 2, 3 лв. беше входа..не знам със сигурност. Намира се в безистенчето до бонжур(където е изхода на магазина). През лятото мисля, че не бачка...така ми казаха...ама ако някой знае повечко нека ти каже...но можеш да се поинтересуваш. Виждал съм залепени афишчета в академията...


Ей, Софиянци всичко си имате :))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lady Vader



Регистриран на: 09 Дек 2003
Мнения: 243
Местожителство: Bs

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2004 12:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
sketch
An outline gives only the bounding lines of some scene or picture. A sketch fills up the outline in part, giving broad touches, by which an imperfect idea may be conveyed. A delineation goes further, carrying out the more striking features of the picture, and going so much into detail as to furnish a clear conception of the whole. Figuratively, we may speak of the outlines of a plan, of a work, of a project, etc., which serve as a basis on which the subordinate parts are formed, or of sketches of countries, characters, manners, etc., which give us a general idea of the things described.

Az i tova pravq.. ot opredelena gledna tochka ;)
Колкото повече скици от Натура правиш, толкова по сигурна ще ти стане ръката
Absolutno si prav! no po nezavisishti ot men prichini zasega imam mnogo malko risunki v natura - 3-4 chasa minalata godina. Vse pak blagodarq za suvetite.

Coldblooded, blagodarq, sledvashtiq put kogato otida s Sf shte pogledna tam, no tazi mi e poslednata godina na daskalo i nqma da imam vuzmojnost da putuvam prez zimata. :( V Burgas dokolkoto razbrah ima samo naemane na chasten model, no az ne sum tolkova bogata.
_________________
Chaos, panic and disorder - my work here is done.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2004 10:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

e ti kat si v Burgas otidi na plaja bre:))) kolko iskash "parjoli-modeli" ima:)
_________________
зомбииии!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Lady Vader



Регистриран на: 09 Дек 2003
Мнения: 243
Местожителство: Bs

МнениеПуснато на: Пон Авг 09, 2004 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[offtopic]I da si razvalq goticheskiq ten?! Plus tova ako znaesh kakvi chudovishta ima tam, ujas.. ne mi se misli. Uff ok, shte si vzema chadur i losion s 100SF *mrun* [/offtopic]
[ne chak tolkova offtopic] Colblooded, mersi za ideqta, nie burgazlii vse zabravqme che imame plaj.. [/ne chak tolkova offtopic]
:)
_________________
Chaos, panic and disorder - my work here is done.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Авг 09, 2004 2:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хихихи
чудовища!!!
на нас в гимназията ни водеха такива модели да рисуваме, че имахме сериозно уплащени ученици, които не смееха да влязат в час :))))))
то и така се учи анатомия, а бързите скици на плажа са си полезно нещо!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
JinMachine



Регистриран на: 05 Мар 2004
Мнения: 339

МнениеПуснато на: Пон Авг 09, 2004 2:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колкото по-UGLY модела, толкова по-бърза бързата скица.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lady Vader



Регистриран на: 09 Дек 2003
Мнения: 243
Местожителство: Bs

МнениеПуснато на: Пон Авг 09, 2004 2:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Problema e che shte trqbva da vzema i nqkoi s men, che da me pazi v sluchai che me pomislqt za mrusna perverzna *beeeeep* :-s
_________________
Chaos, panic and disorder - my work here is done.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Авг 09, 2004 3:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[offtopic] освен телохранител можеш да си вземеш голям чадър, чифт тъмни очила, сигурно количество плажно масло, множество кърпи, шапки и всякакви слънцезащитни средства;) дигизирваш се зад пластове от дрехи и плажно мляко и си готова за плажно рисуване:))[offtopic]
Но като става на въпрос за комикса ти (по принцип;) много ми е нтересно да видя нещо по-комиксно от него - една страничка например!? Рисунките и скиците са хубави, но ще е добре да ги покажеш как ще стоят и в по-"комикс обстановка" !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ula



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 184

МнениеПуснато на: Пон Авг 09, 2004 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Lady Vader написа:
Problema e che shte trqbva da vzema i nqkoi s men, che da me pazi v sluchai che me pomislqt za mrusna perverzna *beeeeep* :-s


абе стига си го мъдрила... ела в офиса и рисувай колкото ти е кеф...
и без това никой не работи, поне да ти позираме :))))))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lady Vader



Регистриран на: 09 Дек 2003
Мнения: 243
Местожителство: Bs

МнениеПуснато на: Пон Авг 09, 2004 6:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Burzo davai adres! : ))
_________________
Chaos, panic and disorder - my work here is done.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
batMAN



Регистриран на: 09 Авг 2003
Мнения: 307
Местожителство: ???

МнениеПуснато на: Чет Авг 19, 2004 11:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mdaaa, stranen talant ima6 - trudno e da opredelq kakvo to4no mi haresva v rabotite ti, no za edno sym siguren: HARESVAT MI! :))))
_________________
???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Графики и илюстрации Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov