Graphilla.com :: Преглед на тема - Първа стъпка (с ляв измръзнал крак;-)
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Първа стъпка (с ляв измръзнал крак;-)

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Фев 24, 2003 8:12 pm    Заглавие: Първа стъпка (с ляв измръзнал крак;-) Отговорете с цитат

Така. Как да започна.
Работата е в това, че мои клиенти ми възложиха дизайн на сайт.
Аз им правя доста други неща за печат (като му дойде времето ще покажа нещо), обаче до този злощастен момент не съм се занимавал с такова нещо, дето няма да се размножава на хартия.
От друга страна не се дърпах много, щото е интересно и растоварващо. Дет се вика, щях да им го направя и без пари заради спорта, ама те не се сетиха да го поискат.
Неприятното е, че заебах сичката друга работа, за да се гъбаркам с тва, дет не ми е работа.

Май трябваше да го пусна тва в "За всякакви глупости"

Фирмата е производител на моторни и индустриални масла.

Абе я гледайте и споделете!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
auslander



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 207
Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Пон Фев 24, 2003 9:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

честно да ти кажа, много противоречиви реакции ми предизвиква... от една страна много ми допада като цветова комбинация, като цялостен поглед, като изпълнение, от друга, рязко ми конфликтира с вече заложени навици и представи.

за да не съм голословен:
• адски много място е отишло в горната част, без на практика да предоставиш особена функционалност или съдържание... особено за по-малките резолюции
• на ширина е фиксирано за една резолюция... добре си го направил за 640х480... обаче - 1) liquid дизайн от това няма да е хич лесна работа (освен ако е flash, който се рисайзва, ама това вече е много извън мойта кръвна група)... айде, юзърта с 800х600 как да е, ами тия със 17+ монитори?; 2) пропорцията на браузърския джам ти е грубо 2:1, а падащото меню в рез 6х4 при това положение ще се изсипва извън джама.
• шрифт - мъка, ама в web-а, да го ..., ако не искаш всяко нещо да ти е img, което по ред причини не е много препоръчително, нямаш много избор - verdana, times, courier +/- вариации за substitution. има теоретично някакви особено космати начини да натикаш насилствено шрифт на клиентския браузър, но и това го обичам като 200 меги флаш, чиято първа работа е да почне да ми свири jingle bells с волумето на мах
• това си е малко моя особеност, обаче аз мрънкам пред перспективата за много картинки... не, че се точат чак толкова бавно, обаче за всяка се отправя отделна заявка. не е оптимално някак си :/

не ме разбирай погрешно... наистина ме кефи, ама нещо не е за web :/ но може да се понаправи
ако нещо не съм догледал и таковатата, изобщо, така де, без докачение, че нещо съм в клинична смърт и отивам да припадна, утре ще да се редактирам...
_________________
...sleepwalking...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Фев 24, 2003 9:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

auslander написа:
рязко ми конфликтира с вече заложени навици и представи.


А намен не ми конфликтира с нищо, сигурно щот първо трябва да съм ги знаел тез неща;-) Междувременно ми отвориха очите за някои ограничения, но аз вече бях понаправил тва нещо и сега ми остава да мисля как да съобразя готовото нещо с изискванията. А тва че хедъра стана много голям го видях още докато работих ама ... овлякох се бе. То като чорап мойта работа - почваш да слагаш, слагаш и ... много дълъг станал;-) Ако поработя още 2-3 дни страницата ще стане само хедър.
Абе ще го мисля още. То може и да не харесат идеята де ... и тва го има.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Вто Фев 25, 2003 1:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

simpli :) samo kritikata: header-a mnogo mnogo goliam pulen s nenujni elementi tormozeshti do kraen predel viziata...lots of fonts...ako si reshil da go pravish flash..FLASH IS EVIL!!! .mnogo razhvurlen navigation..ae niama da skria che ot kum colors mi dopada mnogo iavno DTP-to ti vliae dobre :))) napravi go po simpli :))))
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Вто Фев 25, 2003 12:02 pm    Заглавие: Re: Първа стъпка (с ляв измръзнал крак;-) Отговорете с цитат

SIMPLI написа:

Фирмата е производител на моторни и индустриални масла.


изобщо не ги слушай тия двамата - те никога не са виждали сайт за моторни масла...

дизайна си е екстра и изобщо нищо от забележките им не е съществена - се пак сайта се праи за клиенти а не за придричиви дизайнери...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Вто Фев 25, 2003 12:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

phhh ot kude puk na kude she sum vijdal ...be kfo e tfa sait m?
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Фев 25, 2003 3:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз май го показах твърде рано и не корегирах някои неща, обаче исках да получа още мнения преди да го преработя.
Идеята беше сайта да има флаш и ХТМЛ версия, а аз се надявах да може да се отваря в отделен прозорец с ширината на хедъра и да се скролира надолу. На този етап ще направя хедъра и падащото меню с по-малка височина. Ще го представя на клиента да видим кво ще каже. Ако го харесат като идея ще мисля как да го преработя. Ще трябва да говоря и с човека дето ще го бори след мен, че и там сигурно ще има корекции.
Абе ще зема да ги питам дали са навити да им го отпечатам и да го раздават на клиентите си срещу заявка по пощата ;-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Вто Фев 25, 2003 3:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mnogo e iak dizaina, headera naistina e malko golemichak, no to se opravia ne e bolka za umirane, a i triabva da pomislish za padastoto menu, naistina ste pada izvan prozoreca pri povecheto useri kofti rabota:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov