Graphilla.com :: Преглед на тема - PostScript ploter ?, Малко разяснения моля...
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

PostScript ploter ?, Малко разяснения моля...

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
al_kapone



Регистриран на: 29 Ное 2004
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Пон Ное 29, 2004 12:00 pm    Заглавие: PostScript ploter ?, Малко разяснения моля... Отговорете с цитат

Привет,
Интересувам се какво предимство ми дава ако плотера ми е PostScript?
Очртава се скоро да купувам плотер и тези които са PS са доста по-скъпи от другите. На плотера ще се печатат доста големи файлове от Corel Draw (някои стигат до 2метра), но не съм сигурен дали има смисъл да се взима PS варианта.

А също и ако може да ми кажете каква е разликата между
DesignJet 5500 (42") UV
DesignJet 5500 (42") Dye
UV и Dye типове мастила ли са?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Galileo



Регистриран на: 15 Юли 2003
Мнения: 222
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Ное 29, 2004 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Правил ли си сметки колко ти излиза 1м2 като мастила и медии?

Като качество на изображението HP нямат равни, но като цена на копието мисля, че само CANON ги бият.

UV - мастила в които има вкаран пигмент за защита от слънчевите лъчи(за външни условия).
DYE - няма пигмент за защита от слънчевите лъчи(не става за външни условия).

Позаинтересувай се за последните принтери на MIMAKI и MUTOH.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
al_kapone



Регистриран на: 29 Ное 2004
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Пон Ное 29, 2004 1:37 pm    Заглавие: Можеби си прав, но... Отговорете с цитат

Един MUTOH вече сдаде багажа :(
MIMAKI не съм ги чувал, но ако може някаква информация за доставчик или продавач pls.
В случая цената на медия и консумативи не е водеща. Важно е качвство на печат и възможности на плотера. В момента работя с HP 500PS но съм меко казано разочарован, така че всякакво инфо ми е от полза.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Galileo



Регистриран на: 15 Юли 2003
Мнения: 222
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Ное 29, 2004 4:09 pm    Заглавие: Re: Можеби си прав, но... Отговорете с цитат

al_kapone написа:
Един MUTOH вече сдаде багажа :(
MIMAKI не съм ги чувал, но ако може някаква информация за доставчик или продавач pls.
В случая цената на медия и консумативи не е водеща. Важно е качвство на печат и възможности на плотера. В момента работя с HP 500PS но съм меко казано разочарован, така че всякакво инфо ми е от полза.



К'во ще рече сдаде багажа?
На Mutoh дистрибутори са Adcom.
На Mimaki е една пазарджишка фирма, но в момента не мога да ти дам никакви координати. Ще мога евентуално утре или вдруги ден.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
al_kapone



Регистриран на: 29 Ное 2004
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Сря Дек 01, 2004 11:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами сдаде багажа имам предвид, че нещо му се прецака черната глава или нещо по механиката свързано с нея и ремонта щеше да струва толкова скъпо, че предпочетохме да не го оправяме.
На мен основния проблем ми е, че не съм наясно с опцията PostScript. Печатам основно от Corel и ArcGIS.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov