Graphilla.com :: Преглед на тема - няколко от последните ми снимки
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

няколко от последните ми снимки

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2003 12:37 pm    Заглавие: няколко от последните ми снимки Отговорете с цитат





Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aD



Регистриран на: 24 Дек 2002
Мнения: 393
Местожителство: dgrad

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2003 2:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добри са, въпреки че композициите от 1 и 3 съм ги виждал и преди . 2 най ми хваща окото ама тия зацапвания и инвертването (нарочно ли са правени?) на тялото разсейват наприятно от важното в композицията т.е. ръката и извивката на тялото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2003 2:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

тия зацапвания на тялото във втората всъщност е силует на фотоапарат
признавам, автопортрет е
никак не ми се щеше да го махам, защото без него ми седи празно, а и ми допада ефекта на щампа
инвертването е нарочно и аз лично много си го харесвам
1 и 3 са ми от 1 серия с 1 колежка, тия са най-сполучливите и интересни кадри, мисля да направя пак някоя серия с нея, тъкмо ще й свикна още и тя ще свикне да я снимам и повечко ще се остави да я "моделирам"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aD



Регистриран на: 24 Дек 2002
Мнения: 393
Местожителство: dgrad

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2003 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Aвтопортрет??? Поздравления ... не знам само как си нагласила светлината и камерата сама... истинско геройство.
Колкото за зацапването .. видях наистина че е фотоапарат ама все още не съм убеден че трябва да е там.
Иначе модела вече е бил "моделиран" достатъчно като гледам 1 .. за да те остави да фокусираш добре при дълбочина на фокуса от половин сантиметър. Аз имам подобни екперименти с приятелката ми ама седи ли диването и 5 сек. неподвижно че да я снимаш като хората.. утре ще сканирам и поустна да видиш все пак резултата. ;-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2003 3:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

пускай
та за автопортрета:
зад мен има 1 малка нощна лампа, която сочи директно към мен, но цялата е скрита отзад
от моето ляво има слаба улична светлина от прозорец, точно пред мен е фотоапарата на статив, гледащ към огледало
т.е. аз снимам образа в огледалото
обективът е 135мм на около 6м фокусиран при бленда 16 или 8 не си спомням щото и в двата варианта снимах, филмът е фуджи супериа 200
сканирано от негатива и обработено в шопа. Тъмно вишневочервен леър върху основната снимка и Exclusion ефект върху него, с допълнителна обработка с бърн тул, додж, спонг, стамп, и бръш за да се подсили контраста на червеното и фона със зеленикав оттенък
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aD



Регистриран на: 24 Дек 2002
Мнения: 393
Местожителство: dgrad

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2003 3:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добра техника. При бленда 16 и фуджи 200 не ти ли беше много бавна скороста.. аз очаквам 4-6 сек при тази светлина.
Бтв как се държат тия суперии на фуджи в по-лоши условия като мъгла, сняг или мрачен ден.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2003 3:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

N1 nice :))) za drugite moje i oshte ...siguren sum
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2003 5:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

aD написа:
При бленда 16 и фуджи 200 не ти ли беше много бавна скороста.. аз очаквам 4-6 сек при тази светлина.
Бтв как се държат тия суперии на фуджи в по-лоши условия като мъгла, сняг или мрачен ден.


Чудех се какво съм забравила, а то скоростта
на 1 секунда е снимано
трябваше ми само светлото петно по ръката и контура
а и от прозореца влизаше доста светлина, даже мислех, че ще е много
имаше и някои кадри на по 1/4 сек и незнам дали не е от тях
фуджито се държи перфектно във всякакви ситуации стига да се експонира правилно, доста често си мъкна статива със себе си
по принцип в мъгла и сняг е доста по светло при същата осветеност без мъглата и снега, а за мрачен ден просто си трябва статив, тогава май е по-добре за ЧБ филм, а не фуджи или десатурейшън, но е различно от това да се снима на ЧБ филм
хубаво е в мрачен ден за портрети заради меката светлина, или да не се снима небе изобщо, защото става бяло преекспонирано, а земя, дървета, къщи и т.н. стават тъмни
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aD



Регистриран на: 24 Дек 2002
Мнения: 393
Местожителство: dgrad

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2003 6:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Скоро една Кодак Голд ми прецака цяла серия от добри фотографии в Родопите. Горката изобщо не можа да разбере защо е толкова светло наоколо... не можа да изкара добър контраст и в последсвие и цветовете се десатурейтнаха .. и за мене останаха мъките по оправянето им във фотошопа. Имам снимки underexpose-ирани със 2 стъпки, на които съм намалявал брайтнеса със 20% за да го вкарам в някви приемливи граници.
Имам една теория и за фалшивите ленти и аматиорите във студията ама можеш ли да кажеш какво точно е със сигурност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2003 8:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

нямам добри впечатления от Кодак голд, май само 1 снимка съм извадила свястна с тоя филм и то при идеална осветеност и сняг (максимална бленда и скорост)
Агфа вади много кафеви цветове, а Коника - студени синьо-зелени
за експозиция - кажи с какъв апарат снимаш
при мен всички настройки са ръчни - снимам с Практика МТЛ3 и всичко е според светломера и с корекции спрямо това, което искам
трябваше си време да свикна
все още имам недоекспонирани или преекспонирани кадри, но е нормално мисля
филмите след снимането само ги проявявам и сканирам, снимки не копирам, защото колкото и да е добър кописта се губи много само заради по-слабата чувствителност на хартията, а ако кописта е калпав - става мазало
ако искам нещо на хартия печатам на принтерна фотохартия и мастиленоструен принтер, вади як детайл в тъмните и светлите части
за това скенер и корекции в шопа
пробвах да копирам от обработен файл в цифрово фото, но се губят детайли точно заради чувствителността на хартията, все пак там не се работи с мастила
примерно от снимките 1 и 3 са с много малко корекции в шопа, само са чистени прашинки от сканирането и кадриране в 1
да не говорим че дам ли си филма за копиране и после ми го връщат надран и с отпечатъци от пръсти и ми отварят двойна работа при сканиране
ако можех сама да си проявявам цветните филми сигурно и това щях да правя
за цифрови фотоапарати не ми се мисли още, доста хляб имат да ядат, не че не е възможно, но цена-качество мен не ме задоволяват, нищо че е по-удобно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aD



Регистриран на: 24 Дек 2002
Мнения: 393
Местожителство: dgrad

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2003 6:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ай както ти бях обещал поуствам 2 сходни композиции.
Фотоапарат: Sigma SA7, леща Sigma 27-80
Първата снимка .. филм:Fudji Sensia, дневна светлина и светкавица
Втората ... филм Ilford XP2 black&white,yellow filter и дневна светлина

Модела е приятелката ми. Сканирани са от снимки и оправяни във Photoshop.






Последната промяна е направена от aD на Пон Мар 10, 2003 3:55 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Мар 10, 2003 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

втората нещо не се вижда
първата ми допада и като обработка, с 1 изключение
мръдваш фокусираното око на дясно и влиза и другото малко повече в кадър, така и това, което ти е на фокус няма да е заковано точно в центъра и ще има повече въздух пред него
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aD



Регистриран на: 24 Дек 2002
Мнения: 393
Местожителство: dgrad

МнениеПуснато на: Пон Мар 10, 2003 4:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моя грешка .. вече и втората се вижда.
Съгласен съм за композицията на първата ... бях изкушен да включа малко коса на преден план и съответно и окото отиде по в средата.
Ама то и мойто стои ли мирно .. какво ли не и пречи от шума ма минаващи автомобили до прелитащи наблизо мушици и малко претупана стана работата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Мар 10, 2003 4:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ех, че капризен модел си имаш :))
втората и тя ми харесва, ма може и там да вкараш въздух пред погледа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov