Graphilla.com :: Преглед на тема - Ем Представяне, Ем въпрос...
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ем Представяне, Ем въпрос...

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Anastas



Регистриран на: 26 Мар 2005
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Нед Мар 27, 2005 12:44 am    Заглавие: Ем Представяне, Ем въпрос... Отговорете с цитат

Здравейте.
Реших да се представя с [url=avgustatraqna.5u.com]ТОЗИ[/url] сайт, който все още е в процес на разработка.
Исках да ви питам вас, като хора които сте се занимавали повече с това, как може да бъде довършен или пооправен.

Благодаря предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Anastas



Регистриран на: 26 Мар 2005
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Нед Мар 27, 2005 12:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

а защо ВВС таговете не работят...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rainbow



Регистриран на: 03 Окт 2004
Мнения: 103

МнениеПуснато на: Нед Мар 27, 2005 11:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Научи какво е URL и ще проработят..

ТОЗИ сайт..
_________________
Това е текстови блок, който може да бъде прикачен в края на съобщенията, които пускате. Има ограничение от 255 символа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Anastas



Регистриран на: 26 Мар 2005
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Нед Мар 27, 2005 1:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ОК де прави си :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
themagician



Регистриран на: 14 Апр 2003
Мнения: 793
Местожителство: Sofeto

МнениеПуснато на: Нед Мар 27, 2005 2:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ауе аз мое само да задам един фапрос чисто кат лусер - задължително ли е да се слага най-нечетливия фонт на земята за да се придаде историческо усещане у читателя?

тоя фон отзад ме дразни. Освен това - не всички работят на 1024x768. Та при мен на 1600x1200 това нещо се tile-ва много гадно.
_________________
http://themagicianbg.wordpress.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Io_the_STEALTH



Регистриран на: 21 Дек 2002
Мнения: 86
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Мар 27, 2005 3:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@Anastas

Нужно ли е Backgraund графиката да е 1024х768 ,при полужение че сме на тази разделителна, като в съответната виждаме 20-30% от самата нея ? Така сайта става ненужно тежък ... 1 Прилична оптимизация в сорса би оправила това недоразумение (и следващото)...

А когато сменим на по-голяма разделителна, както каза @themagician нещата стават доста ... скофтени ...

За шрифта казаха ...

Немога да разбера също защо когато се опитам да натисна някои от навигационните бутони, но не уцеля текста (линка) ми сменя курсора на 2 стрелкички (<=>) и нищо ...
_________________
"Винаги когато хората ме хвалят много се притеснява, че когато свършат да го правят ще са пропуснали нещо" - Жул Верн
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Anastas



Регистриран на: 26 Мар 2005
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Нед Мар 27, 2005 6:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами малко съм начинаещ, затова кажете примерно някакъв друг фонт с историческо усещане...

А за картинката ще видя какво мога да направя. Ще я поуголемя малко и ще и смаля качеството.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 27, 2005 8:05 pm    Заглавие: защо пък да не покаже... Отговорете с цитат

ммм... не знам защо някой си прави труда въобще да коментира.

Не знам защо и откъде автора е набрал смелост въобще да показва нещо, което според мен е:

1. Недовършено
2. Лошо измислено
3. Лошо организирано
4. Лошо изпълнено

Според мен отново е пример тип "вижте какво направих за 5 минути, мама ми каза че се гордее с мен".

Направо в подобни случаи много ми се иска да има някаква рейтинг/оценяваща система и тогава подобни теми ще останат много назад.

Сори, че съм искрен, но според мен това е за 2. Правя си труда да пиша всичко това с надеждата някой следващ "мамин сладък/а" да го прочете и да се откаже да пуска подобни работи.
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Anastas



Регистриран на: 26 Мар 2005
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Нед Мар 27, 2005 9:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1.Знам че е недовършено.
2.И затова питам как да го довърша по по добрия начин.
3.Знам че сте много добри но все пак има хора които са и по назад в HTML и не им е ясно всичко.
4.Точно за това тези хора решават да попитат някой който знае повече от тях (така е нали?)
5.Съжалявам ако ви досаждам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гарван



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 436

МнениеПуснато на: Нед Мар 27, 2005 11:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами например аз сега, дето не се занимавам с уеб дизайн, кво да ти кажа....освен нещо по - общо

Загледай се в твоя сайт. Текстът би трябвало да не изпъква и да не натоварва цялостното възприемане на "юзъра". Не мислиш ли, че би се четял със същата 100 % успеваемост ако е по - малък, по - "регюлар" хм? ;-) И това е проблем 86 в твоя списък

Цветовете как си взаимодействат в картинката?
...и още много неща.

Ако не си забеляазал сайтовете имат сходни признаци от най - общо естество - например структура и композиция,
практическа организираност, естетическа завършеност...
които могат да бъдат изучени...

човек за какво да дава съвет на някой виждайки, че е работено
без всякакво желание, на две на три....

мисли....и копай.. :-))))
_________________
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Viktor M.



Регистриран на: 01 Сеп 2004
Мнения: 1497
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Нед Мар 27, 2005 11:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Naistina sita e dosta oburkan. Edva li 6te ima mnogo zelae6ti da ti predadut dulug i obstoen urok po dizain na caitove, nai vaznoto spored men e qko da gledka6 saitove i da popiva6 togava 6te ti se izqsnqt ne6tata, nadqvam se)
_________________
www.mazhlekov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Anastas



Регистриран на: 26 Мар 2005
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Пон Мар 28, 2005 9:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за вниманието ще се опитам да го оправя. Но смятам че най важното е да опитваш, дори и да не успяваш от 1-вия път ;).
Ще ви държа в течение...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Anastas



Регистриран на: 26 Мар 2005
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Пон Мар 28, 2005 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре бихте ли могли да ми препоръчате някакъв фонт? Защото този наистина е доооста нечетлив
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
niki michailov
ники михайлов


Регистриран на: 23 Апр 2003
Мнения: 1465
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Пон Мар 28, 2005 12:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз съм доста разговорлив....дори прекалено...на ICQ обаче
нататъка си знаеш
_________________
SHINEEEEEEEEEEEEE.......
днеска съм нежен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 28, 2005 1:25 pm    Заглавие: мхмхмм... Отговорете с цитат

Anastas написа:
1.Знам че е недовършено.
2.И затова питам как да го довърша по по добрия начин.
3.Знам че сте много добри но все пак има хора които са и по назад в HTML и не им е ясно всичко.
4.Точно за това тези хора решават да попитат някой който знае повече от тях (така е нали?)
5.Съжалявам ако ви досаждам.


1. Това добре, защо го Представяш?
2. Прочети някоя книжка, запиши се на курс, не питай просто "кажете какво да направя", преди да си положил елементарно усилие сам.
3. Не, не знаеш... И това не е форум за уеб програмиране, сбъркал си мястото. Ако бъркаш HTML с уеб дизайн, това е вече друго нещо.
4. Ама първо хората трябва да положат някакво усилие, не всичко на готово.
5. Моля те, премисли си въпросите.
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov