Graphilla.com :: Преглед на тема - Adobe CS2 - Първи разочарования?!
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Adobe CS2 - Първи разочарования?!
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 11, 2005 9:40 pm    Заглавие: Adobe CS2 - Първи разочарования?! Отговорете с цитат

Попадна ми комп с инсталиран целия пакет - топъл, топъл.
Цъкам си аз с мишока и се кефя, заслепен. Ама лошото е че бързо прогледнах.
Засега поработих по 15 мин. само на Фотошопа и Индизайна.
В индизайна се оказва че няма спелинг и сричкопренос на български. Да кажем че руския сричкопренос върши работа, ама аз вече съм разглезен. На всичкото отгоре не са оправили онзи бъг, който навремето Бат Фат откри, когато се групират 2 обекта, единият от които е ротиран, и впоследствие се мащабират (дефект, който лично мен много ми бърка работата).
Разочарован минах на Фотошоп. Той малко гръмна при първото стартиране. Функцията Wаrp Transform ме накара да подскачам радостно на стола (10 версии направиха за да се сетят). И не само това - докато си в режим на трансформация ти показва координатите на произволен ъгъл от обекта.
ОБАЧЕ - никъде не показва размерите му, освен промяната им в проценти. Намръщих се естествено - можеш с невероятна точност да позиционираш в пространството обект, като зададеш стойностите в кутийките, обаче размерите да са едно към гьоторе (как ли се пише това).
Подразних се още повече, защото прозоецът Info, беше скрит от Navigator и размерите на текста който трансформирах (но той не се поддаваше на трансформация с Warp-a, въпреки че програмата позволяваше активиране на командата) оставаха неизвестни. В пристъп на безпомощност натиснах върху Info, но вместо да се получи противен звук че не пипам където трябва, то взе че се превключи. Това е наистина супер.
Реших да опитам и нещо друго. Включих кривите (Ctrl+M) а после и нивата (Ctrl+L) - безпроблемно превключих от Info на Histogram и обратно (вианги ме е дразнило че докато пипам нивата и съм забравил да вкюча инфото не мога да следя промяната на цветовете като стойност). Та превключвам си аз и превключих на Navigator - голяма грешка - след като минеш на Навигатор не може да се върнеш на Инфо прозореца - вече не позволява. След този проблем се разпсувах малко, попрпклинах още малко и раших да споделя впечатления. Не съм пуслал Ила още, но да си прозная не ми се иска.

P.S. Шорткътите не работят когато съм включил на български, въпреки че някой твърдеше че работели.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mr_j



Регистриран на: 23 Апр 2003
Мнения: 264
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 11, 2005 10:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Изчакай CE за Индизайна /всъщност защо не пробваш да сложиш хайфанацията от 3 CE?/
_________________
http://www.apple.com/macpro/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
komrade



Регистриран на: 18 Фев 2004
Мнения: 315

МнениеПуснато на: Сря Май 11, 2005 11:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

panagonov, PC potrebitel li si?
_________________
The Emperor protects.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2005 9:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По официални данни няма да има CE версия на програмите. Това е окончателния пакет. Наистина мислех да пробвам да сложа спелинга от 3-та версия, но засега не ми остава време. А то все пак не говорим само за Индизайна, ами и Фотошопа и Илюстратора съюотрябва да имат спелинг на български.
А интересно - при Mac-а няма ли проблеми?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
komrade



Регистриран на: 18 Фев 2004
Мнения: 315

МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2005 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ami az oshte chakam za cs2, no pone gurmeji kato pri tvoiat purvi start na photoshop se sumnqvam da ima...
_________________
The Emperor protects.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2005 12:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Comrade Che написа:
ami az oshte chakam za cs2, no pone gurmeji kato pri tvoiat purvi start na photoshop se sumnqvam da ima...


Оказа се че Шопа искал доступ до нета, а аз му го бях забранил с Зоналарма и от там се получи проблема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2005 1:02 pm    Заглавие: Re: Adobe CS2 - Първи разочарования?! Отговорете с цитат

panagonov написа:
....И не само това - докато си в режим на трансформация ти показва координатите на произволен ъгъл от обекта.
ОБАЧЕ - никъде не показва размерите му, освен промяната им в проценти. Намръщих се естествено - можеш с невероятна точност да позиционираш в пространството обект, като зададеш стойностите в кутийките, обаче размерите да са едно към гьоторе (как ли се пише това).


ia pak ... kade i kakvo ne mojesh da vidish ??
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
iDesign-er



Регистриран на: 21 Яну 2004
Мнения: 551

МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2005 5:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат



Това ли е? :/

Или това?



Иначе МНОГО бавно! :( На ми издържаха нервите просто. Обаче новия контрол на слоевете ми се стори невероятна благинка. :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2005 6:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

10x, на дизайнера, това не го бях открил че го има като опция.
Но в крайна сметка бях задал милиметрите ката основна мерна единица в Propertis, а не % :((
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Demetrii



Регистриран на: 02 Юли 2003
Мнения: 422
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 13, 2005 12:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами то не е ли винаги в проценти?
Каквато и мерна единица да задаваш. По подразбиране е така и можеш да си избираш каквото ти трябва.

Бтв, много интересни настройки на инфо палетата има в тази версия.
_________________
Photo group Naos
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Май 13, 2005 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

iDesign-er написа:
Иначе МНОГО бавно! :( На ми издържаха нервите просто.


с какъв "струг" си, че ти е толкова бавно... аз немога да се оплача още от нищо! Да не говоря за илюстратора (отличник).
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 13, 2005 12:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Зарежданието на Indesign и Photoshop при мен е 1,5 пъти по бавно (приблизително), на P4 2,6MHz, 512RAM. Илюстратора не ме вълнува още особено и затова не мога да коментирам за него. Досега обаче чувам само добри неща и може да се изкуша да го пробвам....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iDesign-er



Регистриран на: 21 Яну 2004
Мнения: 551

МнениеПуснато на: Пет Май 13, 2005 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

implant написа:
iDesign-er написа:
Иначе МНОГО бавно! :( На ми издържаха нервите просто.


с какъв "струг" си, че ти е толкова бавно... аз немога да се оплача още от нищо! Да не говоря за илюстратора (отличник).


Не е кой знае какъв: AMD на 1,5 и 512 RAM. Все пак 7 си работи отлично, за 8 не съм напълно сигурен, защото не съм работил дълго, но като отворя в 9 един празен файл 1024х768, започва дори и курсора да насича. :( Не ми се мисли какво ще стане, ако започна да работя с по-големи файлове, които стигат до 170 слоя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 13, 2005 4:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="iDesign-er"]
implant написа:
iDesign-er написа:
Иначе МНОГО бавно! :( На ми издържаха нервите просто.

започва дори и курсора да насича. :(


videokartata
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 13, 2005 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Леле, Ицо, сакън! Сега остава и за 2Д приложения да търчим за 3Д ускорители. Мисля че видеото тук не оказва съществено влияние. И дано да съм прав. Аз съм с Радеон 9600ХТ де, но и той вече не е връх на сладоледа - при това май от доста време....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 13, 2005 5:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

e ne chak tolkova iaki karti :)
az sum s AMD 64 na 3000+ s 1Gb ram i s matrox G450 i nastina kursora otvreme na vreme lagva.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
the jester



Регистриран на: 31 Яну 2003
Мнения: 598
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 13, 2005 10:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

странно, при мен CS2 работи не по-бавно от CS. И двата се стартират за между 8 и 10 секунди, единственото, което ме дразни, че се смята доста бавно е новият Smart Sharpen. Но пък резултатите ми харесват доста повече от тези с USM, така че търпя, какво да е прави.
_________________
Водка белая, но красит нос и чернит репутацию...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger MSN Messenger
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Съб Май 14, 2005 11:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

512 рам, и сигурно сте с XP... ми бавно ще ви е!
то толкова рам е рекомендед за системата само, вие искате и билборди да правите на приложения които без повечко рам не обичат да работят.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mozak



Регистриран на: 06 Юли 2003
Мнения: 362
Местожителство: Carbon City

МнениеПуснато на: Нед Май 15, 2005 8:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

panagonov написа:
Зарежданието на Indesign и Photoshop при мен е 1,5 пъти по бавно (приблизително), на P4 2,6MHz, 512RAM. Илюстратора не ме вълнува още особено и затова не мога да коментирам за него. Досега обаче чувам само добри неща и може да се изкуша да го пробвам....


illustratora е ужас, зарежда супер бавно :( Преди време като излезна CS и малко се бях издразнил че зарежда бавничко, но го преживях! Обаче сега е направо ужас! Толкова време да зарежда illustrator-а е направо престъпление. Много съм разочарован...

За друго не мога да кажа, не съм пробвал нищо все още
_________________
Мозъчни проблеми
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Нед Май 15, 2005 10:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

6to be, illblood, do sega samo zarejda ?

az razlika ne moga da otkriq vyv vremeto za zarejdane...a ne moga da kaja, 4e sym s mogy6ta mashina...
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov