Graphilla.com :: Преглед на тема - Мразя промените!
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Мразя промените!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Май 22, 2005 10:41 pm    Заглавие: Мразя промените! Отговорете с цитат

Странен човек е майка ми. Отивам й веднъж на гости, а тя си пуснала телевизоре, гледа някакъв филм и бърше сълзи.
- Какво гледаш? - питам аз очаквайки да получа отговор от типа "Дързост и красота".
- "Титаник" - определено ме изненадва тя.
Сядам аз ентусиазиран за да видя как Лео ще се удави за пореден път под наумолимото садистично виене на Селин Дион.
Абе гледам аз, верно някакъв кораб потъва, някакви хора крещат и гълтат вода от екрана, ама нито Ди Каприо, нито духът му се появяват в кадър. Пък и декорите все едно аз съм ги сглобявал в бараката до клозета с онези дебелите гвоздеи.
- Ама как може да гледаш тази стара версия на филма, дай да ти дръпна последната от Интернет. Там какви ефекти има, колко пари струва филма, тук няма нищо!
Това се случи преди няколко години, но наскоро отново се сетих за случката. Сетих се защото довера поведението на майка ми беше неразбираемо за мен. Как може човек да се вживее в толкова долнокачествено изпълнен филм и откъм ефекти и откъм изпълнение.
Най-интересното е, че моето прозрение е просто много добре забравено усещане.
Помните ли, приятели мои, времето когато смятахме фокусниците за вълшебници? Че това не са треторазрядни шарлатани и наистина могат да извадят заек от празен цилиндър? Помните ли когато бяхне първи - втори клас, че ни водеха на театър, и как крещахме и се вживявахме в действието на сцената? Или сте забравили?
Именно в тези вълшебни и наивни години се роди и една легенда. Насред морето от руски филми за войната по кината се завъртя нещо невиждано дотогава. Бяхме пленени от една история. Гледахме я много пъти. Знаехме наизуст репликите на героите, това какво ще направят и какво - не. Усещането беше толкова силно и разтърсващо, че не умря близо 20 години.
20 години, колеги, можете ли да си представите. Колко много време е това. Колко много неща преживахме оттогава. Колко много хора, мечти и приятелства загубихме за толкова много време. Колко много се променихме. Вече не сме наивните хлапета, които вярваха че наистина, някъде далече, съществува Силата, и че, ако се постараеш достатъчно, може и ти да я усвоиш.
И така, губейки всеки ден част от себе си, стана нещо неочаквано - Легендата се завърна. Какво очаквахме от нея? Всичко! Искахме си обратно отминалите години, искахме отново да изживеем онова разтърсващо усещане, искахме изведнъж всичко да си е по старому.
Обаче в киносалоните седнаха други хора, с друго мислене. Лъгани с какви ли не помии, толкова дълго време, застанахме скептично пред екрана и се чудехме как точно ще стане това. Е, не стана. Знаете ли защо? Защото не се постарахме. Не се оставихме да бъдем излъгани. Научили сме се че наивността е лойо качество. В повечето случаи е така, но не и в този.
Аз лично се разочаровах първия път. На втория отидох с по-вярна нагласа и си изкарах чудесно. Вчера беше последният. Бях чел вече изказванията и знаех нагласите. Хубаво че не се влияя от тях. Знаех с каква нагласа да отида - на 10 годишен хлапак. Запалих X-wing-а модел Fiesta, взех няколко приятела - ветерани Джедаи и прекарах най-хубавите си 2 часа от много години насам.
Оставих се да ме излъжат. Не ме интересуваха ефекти, текстури, рендери, актьори, сюжет, логика, липса на логика, наличие на дефект в бъмпа на Йода, физика, механика на флуидите, звука в космоса и стотици други педерастщини. Защото това убива усещането. А историята е истинска - по-истинска не може да бъде, защото авторът е истинския. Не някой наследник. И не може да бъде оспорена по никакъв начин. Само възприета от този, който има желание да я взприеме.
Въпреки че е ясно че стария Панагонов пак се е сдухал, се опитах да обясня нещо важно за мен. Има отворена тема, в която нямам желание да пиша, защато не е правилно започнта според мен. Тези, които не разбраха какво и защо са пропуснали и какво се опитвам да им кажа, за тях няма връщане назад. За тези, които все още не са гледали филма - опитайте се да постъпите като мен - отидете с вярната нагласа, оставете се да ви излъжат.

Странен човек е майка ми. Наивен. Сега за първи път се радвам че съм като нея.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
klown_der



Регистриран на: 04 Фев 2003
Мнения: 176

МнениеПуснато на: Нед Май 22, 2005 11:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Амин на това!
:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Alex



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 904

МнениеПуснато на: Нед Май 22, 2005 11:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ja, ja :)
_________________
-= Всяко нещо има край, само саламът има два края =-
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Boteff



Регистриран на: 04 Мар 2003
Мнения: 2354
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Май 23, 2005 12:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

yeap.. az taka go i gledah panagonka.. i I i II gi gledah taka i za tova mi haresaha za razlika ot masata narod koito gi opliu po vshchki tochki ..

dori kogato zapochna ( za ep. III govorq ) mi se nasulzi dqsnoto oche ot kef.. ;) .. kogato dvata figthera minaha pod destroyer-a i se nabiha na golqmoto mele.. nasrah se ot kef.. oobache malkoto voenizirano boteffche v men chakashe qko i produljitelno mele ot toq film.. walkeri .. onezi mashini s X8 kolesa .. novite mi favorite fighter-i V-Wing .. oobache chicho Lucas me precaka.. po 5min na golqma bitka i stiga tolkova.. ei za tova reva az..
e...al sum i aktiorska igra .. i bump.. i neznam si kvo .. iskah si meletoo..

a i Grivi dade fira mnogo burje.. X-) .. ma tova bql kahur.. vehicleto mu obache beshe ubiec.. :)
_________________
.. so far .. so good .. so what ? ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 23, 2005 1:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Boteff написа:
yeap.. az taka go i gledah panagonka.. i I i II gi gledah taka i za tova mi haresaha za razlika ot masata narod koito gi opliu po vshchki tochki ..

dori kogato zapochna ( za ep. III govorq ) mi se nasulzi dqsnoto oche ot kef.. ;) .. kogato dvata figthera minaha pod destroyer-a i se nabiha na golqmoto mele.. nasrah se ot kef.. oobache malkoto voenizirano boteffche v men chakashe qko i produljitelno mele ot toq film.. walkeri .. onezi mashini s X8 kolesa .. novite mi favorite fighter-i V-Wing .. oobache chicho Lucas me precaka.. po 5min na golqma bitka i stiga tolkova.. ei za tova reva az..
e...al sum i aktiorska igra .. i bump.. i neznam si kvo .. iskah si meletoo..

a i Grivi dade fira mnogo burje.. X-) .. ma tova bql kahur.. vehicleto mu obache beshe ubiec.. :)


Ех, Ботефф, колко близо си бил до Нирвана и не си почувствал магията. Много жалко.
Това което искам да кажа е, че на Великден очакваш Възкресението - нищо повече. Това, което очакваш (по скоро ТРЯБВА да очакваш) от историята, стара като твоята биография, е Възкресението на Героите с които си израстнал, в които си се превръщал в мечтите си и в десетки компютърни игри. Това получихме. Толкова автентично и елементарно, колкото е и в Библията. Всичко друдо е пълнеж, някакви фонови действия, гравитиращи се около главната цел, на които човек не трябва да обръща толкова много внимание - само действат разсейващо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alex



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 904

МнениеПуснато на: Пон Май 23, 2005 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

izdigash mi se v ochite. Dosta uvartiana misal, pochti barokova, no pokrivashta se s moite vizhdania.
_________________
-= Всяко нещо има край, само саламът има два края =-
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
String



Регистриран на: 21 Мар 2003
Мнения: 206

МнениеПуснато на: Пон Май 23, 2005 1:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По добре едва ли може да бъде казано Панагонов , напълно споделям. Браво:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LuPi



Регистриран на: 12 Яну 2004
Мнения: 1175
Местожителство: eastern hemisphere

МнениеПуснато на: Пон Май 23, 2005 5:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

klown_der написа:
Амин на това!
:)

_________________
Не так страшний руски танк, как его пияний екипаж.
http://badpixel.cghub.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Вто Май 24, 2005 1:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

това е което и аз искам да кажа на всички, изчислители,преценители и разбирачи. след като не искат да им хареса филма, няма да им хареса. Не става така, като каза фокусници, и до ден днешен се кефя да гледам фокуси, не защото не знам че всичко е трик а защото не ме интересува. Имам чуството че повечето хора дето плюят отиват с настройката " Е, тва ли е великия филм?!? Дават ли го вече ?!? Чаках 3 години, е сега ше видим колко е велик. "
Отиват и вместо да гледат филма почват " А!! Ето тука има грешка ! Опа, тва го изиграха кофти ! И всяка една секунда минава в дебнене.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Вто Май 24, 2005 10:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

панагонка - минаваш в отдела ми за любими класици :)))
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Вто Май 24, 2005 12:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз отдавна ви говоря, че компютрите развалиха МНОГО неща!
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Viktor M.



Регистриран на: 01 Сеп 2004
Мнения: 1497
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Май 24, 2005 2:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Panagonov ima6 dar slovo.)) Prav si 4ove4e.
_________________
www.mazhlekov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
firefox



Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 146
Местожителство: #b612

МнениеПуснато на: Вто Май 24, 2005 6:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

баси, гледаш заглавието - некви мисли за живота, влизаш - то стар уорс

; j
_________________
Hard work never killed anyone, but why chance it?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 24, 2005 9:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

firefox написа:
баси, гледаш заглавието - некви мисли за живота, влизаш - то стар уорс

; j


Опасявам се че си разтълкувал много повърхностно това, което съм написал. Аз имам предвид едно особено състояние на духа, което с годините постепенно изчезва. И се опитвам да обясня че са много малко, изключително редки и все по-кратки случаите в които може да го изживееш отново, но за да станеш това, трябва да му помогнеш.
А иначе филма, по изключение и само при някои, може да се превърне в катализатор на това усещане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гарван



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 436

МнениеПуснато на: Вто Май 24, 2005 11:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
И се опитвам да обясня че са много малко, изключително редки и все по-кратки случаите в които може да го изживееш отново, но за да станеш това, трябва да му помогнеш.


Бахти Панагонов, това последното дето го написа го разправяше един дядо, ма ставаше дума за малко по - различна тематика

:-)))))))))))))
_________________
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
firefox



Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 146
Местожителство: #b612

МнениеПуснато на: Сря Май 25, 2005 9:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

panagonov написа:
firefox написа:
баси, гледаш заглавието - некви мисли за живота, влизаш - то стар уорс

; j


Опасявам се че си разтълкувал много повърхностно това, което съм написал. Аз имам предвид едно особено състояние на духа, което с годините постепенно изчезва. И се опитвам да обясня че са много малко, изключително редки и все по-кратки случаите в които може да го изживееш отново, но за да станеш това, трябва да му помогнеш.
А иначе филма, по изключение и само при някои, може да се превърне в катализатор на това усещане.


опасявам се, че с изречение като първото ти опасността да започнем вечното кой повече, по-рано, по-пълно и по-така е разбрал произволен факт Х е повече от значителна :)

опасявам се също така, че възможността чрез частична и временна лоботомия да се преселиш пак в изгубеното детство за малко, колкото да се порадваш на носталгията, не е точно новина за някого :)

и както казваш сам - междузвездните не са уникален повод пораждащ това чувство - можеш просто да се разходиш по игрището на старото си училище и гарантирам ти, пак ще те хване

та, много шум за нищо е идеята на моя явно плитко разтълкуван постинг O:}
носталгията по изгубеното детство е мила и т.н., но... моля ти се! безмислено е просто
_________________
Hard work never killed anyone, but why chance it?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
n1x0n



Регистриран на: 16 Окт 2003
Мнения: 1819
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 25, 2005 9:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

firefox, верно си го разтълкувал повърхностно... и продължаваш...
_________________
Veritas † Aequitas
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
firefox



Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 146
Местожителство: #b612

МнениеПуснато на: Сря Май 25, 2005 3:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

n1x0n написа:
firefox, верно си го разтълкувал повърхностно... и продължаваш...


well, enlight me, oh, illustrous one!... : j

(сещаш се вероятно, че назидателния тон не е нито необходим, нито достатъчен аргумент)
_________________
Hard work never killed anyone, but why chance it?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 25, 2005 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да! И е свързано с идеята, че когато гледаш един филм ти също трябва да дадеш нещо от себе си за да получиш желаното очакване... както с всичко друго в живота;) просто с възрастта става все по-трудно да бъдем "излъгани" и ни трябват по-сериозни "доказателства", че това е истина;) Аз затова не се разочаровах, като гледах трейлъра на Пътеводител на галактическия стопаджия, защото и в книгата някак си личи, че не ефектите ще са най-важни във филма, а тази лека театралност подхожда най-добре на историята... (даже съм очудена, че филма беше на върха на класациите при американците толквоа време!?!)
А иначе чак днес ще отида да гледам последната част от любимия ми филм от детството ми... и вече се подготвих доста носталгично, особено след тази тема...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Viktor M.



Регистриран на: 01 Сеп 2004
Мнения: 1497
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Май 25, 2005 10:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Firefox izvinqvam se ama kato nqma kakvo da kaze6,koeto da dopulni i obogati temata, ami ne q razvalqi molqte.
_________________
www.mazhlekov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov