Graphilla.com :: Преглед на тема - Лимонът балък - Пепси...?
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Лимонът балък - Пепси...?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Вто Юни 07, 2005 2:07 pm    Заглавие: Лимонът балък - Пепси...? Отговорете с цитат

Преди малко мернах една доста свежа реклама на пепси, в която два 3D лимона се бъзикат... абе, не ме бива по разказването, не сме форум за литературни таланти - който я е гледал знае :) Но на мен ми хареса, притно ме изненада след идиотския им коледен клип... а и N1x0na скоро правилно отбеляза, че развалиха рекламите на Sprite...

Интересно ми е вие какво мислите за клипа с лимоните ? :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
scrape



Регистриран на: 17 Авг 2003
Мнения: 861
Местожителство: graveyard

МнениеПуснато на: Вто Юни 07, 2005 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

reklamata e gotina , na men sushto mi haresa ... ne moga da si spomnq po kakuv sluchai tochno beshe no nqkoi govoreshe za nasilie v reklamite ... tuk si mislq che sushto ima .. + tva PICH po default znam che e obidna duma :)
_________________
gimme d gal
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
niki michailov
ники михайлов


Регистриран на: 23 Апр 2003
Мнения: 1465
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Вто Юни 07, 2005 3:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А някой да преведе какво си говрят че аз само "балък" накрая разбирам...вероятно щото таз дума съм я чувал вповечко :P
_________________
SHINEEEEEEEEEEEEE.......
днеска съм нежен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гарван



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 436

МнениеПуснато на: Вто Юни 07, 2005 3:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен не ми направи особено впечатление тая реклама,за разлика от посинелия дядка от Нова година (ако за него иде реч)...този клип ми направи впечатление и то с лошо. Виж, щерка ми му се кефеше, ама тя нямаше 3 години тогава ;-)))

Офф

попаднах на една зверска реклама, която даже мисля да разкажа с две думи:

Южна Америка, границата между две очевидно враждуващи държави. Кули със снайперисти, прах, мухи, мараня. Приближава се кабриолет, в него някъ'в пич с гаджето - бременна в 9 месец. Облечена в лятна рокля, стил Салма Хайек. Потни лица, напрежение, забавен каданс. Спират. Проверяват ги. Гледната точка на стрелец от кулата. Само чака знак да пусне откосите. Проверката е щателна, бавна, нервашка. Лека музичка, държи те на тръни. Накрая ги пускат. Камерата следи колата, която бавно прекосява линията на границата.
Тогава мадамата тежко пристъпя от колата, изневиделица надига роклята, от която изпада футболна топка. От едната страна на границата всички се прегръщат и куфеят като не видели.

Един на нула за чилийските граничари ;-)))))
_________________
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Вто Юни 07, 2005 3:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Гарван написа:
На мен не ми направи особено впечатление тая реклама,за разлика от посинелия дядка от Нова година (ако за него иде реч)...този клип ми направи впечатление и то с лошо. Виж, щерка ми му се кефеше, ама тя нямаше 3 години тогава ;-)))

Офф

попаднах на една зверска реклама, която даже мисля да разкажа с две думи:

Южна Америка, границата между две очевидно враждуващи държави. Кули със снайперисти, прах, мухи, мараня. Приближава се кабриолет, в него някъ'в пич с гаджето - бременна в 9 месец. Облечена в лятна рокля, стил Салма Хайек. Потни лица, напрежение, забавен каданс. Спират. Проверяват ги. Гледната точка на стрелец от кулата. Само чака знак да пусне откосите. Проверката е щателна, бавна, нервашка. Лека музичка, държи те на тръни. Накрая ги пускат. Камерата следи колата, която бавно прекосява линията на границата.
Тогава мадамата тежко пристъпя от колата, изневиделица надига роклята, от която изпада футболна топка. От едната страна на границата всички се прегръщат и куфеят като не видели.

Един на нула за чилийските граничари ;-)))))


франс телеком;-)
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
TIFF



Регистриран на: 23 Сеп 2004
Мнения: 1345

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 9:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.yvox.net/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=1092
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Add



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 886

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 10:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Като се има предвид, че аудиторията на Pepsi е силно младежка (16+), не е изненада почвата на тази леко инфантилна (лично мнение) реклама;)

бтв, почвечето от този род реклами целят да "вмъкнат" в употреба някакво жаргонче или думичка, което да "маркира" лятото на тинейджърите и да осигури на продукта запомнящо се присъствие, та "балък" за Pepsi 2005.....vs Fanta феновете (пак същата възрастова групa) се "oригваха" преди 1 или 2 лета на adTv clip ->сателитна чиния...та така..)))
_________________
surplus
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 12:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

явно "новото поколение" на Пепси е онова поколение между 14-18 години, което е расло без родителски грижи в лишен от средства и смисъл дом от веригата "Майка и дете" ... за мен тази реклама е лошо направена като цяло и просташка като внушения ... не я разбирам точно толкова, колкото не разбирам и онзи незнаен гей, дето се изпика в асансьора покрай баловете и колкото някой друг пак такъв, дето е изрисувал същия асанцьор с нечетим шрифт (който шрифт между другото в този форум минава за изкуство)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 2:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Определено съм на мнение, че по-крайно глупава, с ужасно построен диалог, скучна и кошмарно зле направена реклама - не бях гледала!!! Думичката "балък" за да хване необходимата възрастова аудитория мисля можеше да се вмъкне и в по-добър сюжет. Най-тъжно от всичко е че има хора на които се харесва. Не искам да обидя никого...
а да - и канибалския намек първоначално ме ужаси най-много...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 2:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Погледнато обективно - кой е луд да пие Пепси?!
(да се има предвид че исторически доказано е, че първата дума която АЗ съм казал не е мама, тате, баба или друг роднина мотаещ се безцелно пред крехтото ми детско съзнание, а КОЛА - като съм имал предвид онова черното и газирано нещо, и определено не става въпрос за Пепси)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 2:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ми не си прав панагонов, щото преди време при един тест "на сляпо" сред служителите на Кока-Кола се оказало, че предпочитат Пепси ... :-)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 3:19 pm    Заглавие: ! Отговорете с цитат

Айде да не преувеличаваме чак толкова!

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 3:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

SIMPLI написа:
ми не си прав панагонов, щото преди време при един тест "на сляпо" сред служителите на Кока-Кола се оказало, че предпочитат Пепси ... :-)))


Е, то погледнато реално и ти по цял ден да гледаш планини от бутилки с Кока Кола в даден момент ще прдпочетеш да пиеш каквото и да е друго - само да не е Кола...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 3:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Panagonka - na ti neshto da pro4etesh ;)

Няколко интересни факта за колата, които със сигурност не си знаел.

В много американски щати пътната полиция винаги има в патрулката си 2 галона Кола, която й служи за измиване кръвта от платното след катастрофи.
Направи си експеримент - сложи в дълбока чиния пържола и я полей с Кола - и след 2 дни няма да я намериш там.
За да почистиш тоалетната чиния, излей в нея кутия Кола и... не пускай водата до 1 час. Лимонената киселина в Колата ще премахне петната от фаянса.
За да премахнеш ръждивите петна от хромираните джанти, изтъркай ги със смачкан лист алуминиево фолио, накиснато в Кола.
За да премахнеш корозията от бронята на колата, я залей с кутия Кола и тя ще изчезне.
За да развинтиш ръждясал болт, намокри парцал с Кола и го обвий около болта за няколко минути.
За да почистиш мръсни дрехи, полей купчината мръсни дрехи с бутилка Кола, добави прах за пране и изпери в пералнята както обикновено.
С Кола можеш да почистиш прозорците на колата от прах.
За твое сведение - активният ингредиент на Кока-Колата е фосфорната киселина.
Нейното рН е равно на 2.8. За 4 дни тя може напълно да разтвори ноктите ти.
За превоза на концентрата камионът, с който се пренася, трябва да бъде оборудван със специални платки, предназначени за предпазване от висококорозивни материали.
Дистрибуторите на Кола вече 20 години я използват за почистване на моторите на камионите си.

Все още ли искаш бутилка Кола?
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sebastianz55



Регистриран на: 17 Дек 2003
Мнения: 1447
Местожителство: yellow submarine a.k.a. office

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 3:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Kekata написа:
Panagonka - na ti neshto da pro4etesh ;)

Няколко интересни факта за колата, които със сигурност не си знаел.

В много американски щати пътната полиция винаги има в патрулката си 2 галона Кола, която й служи за измиване кръвта от платното след катастрофи.
Направи си експеримент - сложи в дълбока чиния пържола и я полей с Кола - и след 2 дни няма да я намериш там.
За да почистиш тоалетната чиния, излей в нея кутия Кола и... не пускай водата до 1 час. Лимонената киселина в Колата ще премахне петната от фаянса.
За да премахнеш ръждивите петна от хромираните джанти, изтъркай ги със смачкан лист алуминиево фолио, накиснато в Кола.
За да премахнеш корозията от бронята на колата, я залей с кутия Кола и тя ще изчезне.
За да развинтиш ръждясал болт, намокри парцал с Кола и го обвий около болта за няколко минути.
За да почистиш мръсни дрехи, полей купчината мръсни дрехи с бутилка Кола, добави прах за пране и изпери в пералнята както обикновено.
С Кола можеш да почистиш прозорците на колата от прах.
За твое сведение - активният ингредиент на Кока-Колата е фосфорната киселина.
Нейното рН е равно на 2.8. За 4 дни тя може напълно да разтвори ноктите ти.
За превоза на концентрата камионът, с който се пренася, трябва да бъде оборудван със специални платки, предназначени за предпазване от висококорозивни материали.
Дистрибуторите на Кола вече 20 години я използват за почистване на моторите на камионите си.

Все още ли искаш бутилка Кола?


Само чудо ни предпазва от изчезване явно :)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 3:37 pm    Заглавие: ! Отговорете с цитат

Kekata написа:
Panagonka - na ti neshto da pro4etesh ;)

Няколко интересни факта за колата, които със сигурност не си знаел.

...
За да премахнеш ръждивите петна от хромираните джанти, изтъркай ги със смачкан лист алуминиево фолио, накиснато в Кола.

За да премахнеш корозията от бронята на колата, я залей с кутия Кола и тя ще изчезне.

За да развинтиш ръждясал болт, намокри парцал с Кола и го обвий около болта за няколко минути.

За твое сведение - активният ингредиент на Кока-Колата е фосфорната киселина.

Нейното рН е равно на 2.8. За 4 дни тя може напълно да разтвори ноктите ти.

Дистрибуторите на Кола вече 20 години я използват за почистване на моторите на камионите си.

Все още ли искаш бутилка Кола?


Кека!

Тези номера ги правехме преди 20 години и с Пепси.

:-)

Сещам се за едни грамадни ръждясали и боядисани болтове на кондиционера на кораба.

С нищо не се развиваха - добре, че имаше Пепси наблизо.

Стана точно по описания от теб начин!

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 3:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

pH на колата е 3.0 - равносилно е на киселинен дъжд :))
Голяма работа - в тютюна има над 500 канцерогенни органични съединения пък....
Да не говорим за канцерогенната крива на съединенията, наречени алкохоли - вярно че минимума е при етиловия де :))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 3:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Охоо, Кока Кола вс. Пепси...
нали знаете че Кока Кола рулз, пепси съкс...

винаги можем да поспорим :)
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Toshiro



Регистриран на: 06 Мар 2003
Мнения: 292

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 3:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ninja
(right click>save as...)

....

връзка с темата ли? ъъъ ... почти няма такава...
_________________
Dam-dam-dam, damm-di-damm, damm-didam
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Add



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 886

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 3:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само преди няколко дни случайно попаднах на Discovery Science - имаше нещо като - да развенчаем 10-те или 20-те или 30-те най-популярни митове.
10 от тях бяха точно за КОЛА-ефектите...та, само пържолата беше леко маринована, а болтът - му беше паднала патината;)

Определено, аудиторията се опитва да "отвърне на удара" на гиганта Кока-Кола, която за незнам коя си поредна година в класацията brands rank е в челните места(the most expensive brand).....заслужават си плюенето по техен адрес;)))
_________________
surplus
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov