Graphilla.com :: Преглед на тема - BolBG - некадърници!!!!!!
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

BolBG - некадърници!!!!!!
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 7:37 pm    Заглавие: BolBG - некадърници!!!!!! Отговорете с цитат

Да ви се оплача от моят интернет доставчик – Bolbg клон Толстой-Надежда. Преди около година те закупиха мрежата от предишните ми доставчици „Кеате” и почти моментално започнаха неволите. Интернета спираше ненадейно, пускаха го след много обаждания и молби да го направят, а на въпроса защо така, обясняваха че подменяли мрежата и затова. Мрежата все още е по покривите между блоковете, а кабелите се спускат отвън до прозорците на абонатите. Не пропуснаха буря в която да не изгори нещо по компютъра ми, а когато това се случи на HDD-то ми и загина сумати информация, реших да си сложа рутер. Това естествено не направи нета ми постоянен, но поне ако гръмне нещо, ще си запазя компютъра.
И така. Вече цяла година, всеки месец нета спира …………. за дълго. Ако спре в петък вечер, най-рано в понеделник, някой ще го погледне. Но и това не е гаранция. Всеки божи месец се случва да съм без интернет в продължение на седмица. Или немогат да намерят ключа за покрива да проверят кабелите, или уж го били пуснали, или незнам си какво. На оправдания са царе. Ноември имах промоция и вместо седмица, останах без нет 2 седмици. Направих някакъв скандал, казах им да проверят и кабела, понеже този е на повече от 5 години, почернял от слънцето, незнам какво е останало в него, но те ме увериха, че нищо му няма. В крайна сметка се качиха, смениха нещо и нета тръгна. Следващия месец ме пропуснаха, можеби са се почувствали гузни, че предният месец са ме спряли двойно повече. Тъкмо реших че всичко е приключило дойде краят на януари и хоп... нету нет... Започнах по познатата схема да звъня, и се започнаха едни обещания. Сега ще дойдем, утре ще дойдем. Дойдоха, пуснаха нещо, след 2 часа пак нищо. Пак се обаждам, след 2 дни дойдоха, мериха, правиха и решиха да сменят кабела. „Супер” казах си аз. Но в събота - няма никой... По това време не си бях в къщи и нямаше как да поема нещата. В нас са изключили рутера защото няма смисъл да работи. Като се прибрах във вторник, обаждам се на телефона и ми отговарят, че било записано че моят рутер забивал и пречел на нета на съседите!????!!!!....!!!!. Техниците на мен такова нещо досега не са казвали, Винаги проблемът се решаваше като се качат на покрива, но в протокола записвали че проблемът бил при мен. Защо са го правили, незнам. Можеби така си измиват ръцете като се прехвърля топката. Записаха ме за ремонт за другият ден. Когато се прибрах, интернет няма. Обаждам се и пак обяснявам проблема. Записват ме, но се оказва, че отново никой не е записал проблема. В четвъртък отново никой. Но какво да видя. От прозореца ми виси кабел. Кабела за интернета. Някой го е отрязал. И никой не си направи труда да провери какъв е проблема. Обадих се отново. Половин час разговори и обещания, че всичко ще оправят. Щели на сутринта, първо при мен да дойдат и всичко да оправят. Да, ама не. Прибирам се кабела си е там и никой нищо не е направил. Отидох в офиса. „Записан си за утре” ...............!??????????!!!!!???!??!!
„как така за утре, днес какво правихте?” питам аз
„Ами имаше други повреди и трябваше да оправим тях”
А кажете ми колко търпелив трябва да бъдеш за да изтърпиш това дебилско отношение, тази немърливост, безотговорност и вероятно пълно невежество от страна на интернет оператор претендиращ да бъде един от големите на пазара. Могат ли да си позволяват такова отношение и трябва ли този офис да се обслужва от същите тези хора? Естествено им казах, че ще ги опиша по форумите, но това не ги впечатли особенно. Сигурно се сещате за насмешката която ми демонстрира типично по бай-Ганьовски героят от bolbg. Незнам доколко този мой пост ще помогне на някого, но знайте. Ако сте в района на Надежда и Толстой и смятате да се вързвате към интернет, при Bolbg ще намерите всичко което неби трябвало да ви предлага нито една интернет компания.
Между другото, пускам го чак днес, понеже в нас нямам нет.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 8:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://powernet.bg/lan_access.php
Имат клон и в Надежда

аз ползвам тяхната тарифа - Мания 30-
до 15 Мbps (1.88 МB/s) навън до 30 mbps (3.75 MB/s) бг мрежа
но често вдигам до 3 МB/s навън и до 10 вътре, ако мрежата не е натоварена

мога смело да ги рекламирам,
от година и половина съм и абонат, нета ми е прекъсвал 2 или 3 пъти и след обаждане до час-два тръгва. Два пъти беше заради кражба на суичове.
имат (поне в Люлин) оптики до всеки блок.

Подържат плащане през Ипей
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 8:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък да ти препоръчам Megalan. За 2 години и половина съм имал 1 спиране на интернета за 1 час.
Кабелите са им в канали под земята.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 11:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Megalan втръбяват здраво да, и аз съм в тяхната мрежа,
те са някакъв пример за успешен бизнес между другото.
Едно време бяха малко клубче с изгорени от цигари маси
и монитори в зелен и розов оттенък под моя балкон,
сега виж ги какво са
последната оферта от тях беше през януари плащаш 3 получаваш
5 месеца нет, мегакасиерките изобщо няма да споменавам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gopher's



Регистриран на: 01 Сеп 2005
Мнения: 1072
Местожителство: White Birches

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 11:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Даам мегалан рулз. Аз преди бях към тях като живеех в студентски. Сега съм на макс телеком... Значи принципно мислех да отварям тема за тях, но реших, че ще се оправят.. ми не се оправиха. на тия сигурно им звъня по-често отколкото на приятелите ми. ето някои от премеждията ми с тях :(
1. имаха некоректен рекламен клип, в който рекламират 40 телевизии в сайт с тяхното име. Отварям от службата и всичко е ок. правя си регистрация, има хай рез има всичко.. не обръщам внимание защо мога да го отворя от там... купувам всичко и какво да видя. няма хай рез. и защо. защото това е услуга на айпитиви. отварям техния сайт и гледам има един бутон, който го няма при нашите хубавци. на него си пише, че ако доставчика няма договор с тях или ако връзката е по-малка няма хай рез. обаждам им се да ги насера понеже рекламират нещо, което е пълна лъжа, тъй като вече съм влязъл в сайта и ми е харесало всичко а те не споменават, че това зависи от връзката... мии не можаха да ми отговорят защо са педераси..
2. идва момента, в който да си платя нечовешки високата сметка. отивам в ту би и какво ми казват.. ми то само по банков път може.. мама ви уеба...
и те така те..

vrabchev, извинявай, че се излях в тази тема, но мисля е за тук
_________________
Funko POP
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2008 12:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ValBo написа:
http://powernet.bg/lan_access.php
Имат клон и в Надежда

аз ползвам тяхната тарифа - Мания 30-
до 15 Мbps (1.88 МB/s) навън до 30 mbps (3.75 MB/s) бг мрежа
но често вдигам до 3 МB/s навън и до 10 вътре, ако мрежата не е натоварена

мога смело да ги рекламирам,
от година и половина съм и абонат, нета ми е прекъсвал 2 или 3 пъти и след обаждане до час-два тръгва. Два пъти беше заради кражба на суичове.
имат (поне в Люлин) оптики до всеки блок.

Подържат плащане през Ипей

Идентичен случай /Гео Милев/, просто няма от какво да се оплача, Дъ Бест :)
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2008 1:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ky3Mu4 написа:
ValBo написа:
http://powernet.bg/lan_access.php
Имат клон и в Надежда

аз ползвам тяхната тарифа - Мания 30-
до 15 Мbps (1.88 МB/s) навън до 30 mbps (3.75 MB/s) бг мрежа
но често вдигам до 3 МB/s навън и до 10 вътре, ако мрежата не е натоварена

мога смело да ги рекламирам,
от година и половина съм и абонат, нета ми е прекъсвал 2 или 3 пъти и след обаждане до час-два тръгва. Два пъти беше заради кражба на суичове.
имат (поне в Люлин) оптики до всеки блок.

Подържат плащане през Ипей

Идентичен случай /Гео Милев/, просто няма от какво да се оплача, Дъ Бест :)


Абсолютно съгласен - Powernet изкъртват мивките с геоложко чукче!
Ползвам ги от година и половина като потребител, който не сваля торенти и т.н. ползвах Трафик Мания 24 - преди нова година направиха промоция и им платих за година напред, излезе по 12 лв на месец... сега редовно свалям кадри от приятели в щатско с по 2 MB/s...
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2008 10:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gopher's написа:
............
vrabchev, извинявай, че се излях в тази тема, но мисля е за тук

Няма проблем. Не е зле да се знае кои доставчици си заслужават и кои не. Така по-малко хора ще се парят, а и има вероятност като се потръби нагоре-надолу лошите такива да отстранят проблемните си служители и да пооправят мрежата. Не е нужно да страдат потребителите.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irf



Регистриран на: 20 Дек 2007
Мнения: 106
Местожителство: Илюстрания

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2008 10:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм в Дианабад и препоръчвам Мегалан- навремето ходих в клубове Мания и впоследствие се прикрепих към техния доставчик. Не мога да се сетя някога да ми е спирал нета или да е забивал, профилактиките ги правят по малките часове, имат телефони за спешна помощ които винаги ги обсужват любезни хора, веднъж имах проблем с ip-то и човека седна и ми го обяснява 10 минути, а след като не можах да направя нищо същия ден пратиха човек. Курвенски номера от тяхна страна не са ми се случвали абсолютно никога. Аз съм бил винаги на програма за 25 кинта, не помня вече какъв трафика беше това но предплащам 6 месеца и получавам 7-мия безплатно. Изключително съм доволен от тях. :)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=qoIvd3zzu4Y
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dundy



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 40
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 11:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз искрено Ви съветвам да не се включвате към БТК IDSL просто нямам думи да опиша всичко на което съм подложена! Пример - 200MB качване на FTP-то приблизително ....4 часа ! А да не Ви казвам колко са любезни диспечерите! Близо цял ден се опитваш да се свържеш с тях и ......кво от това!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

То май колкото по-голяма е институцията, толкова по-тромаво реагират и не им дреме за клиента....
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 1:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

за 6ТК е достатъчно показателно, че се опитваха да ограничават достъпа до някакви сайтове!?
а след онзи митинг май в южния парк, пуснаха билбордове с:
ако досега връзката ви е изглеждалата така: възел на прозореца с даунлоудс, бла бла бла бла...
не на нас тия обаче : ))

Врабчев, може и да е така, ноо не за дълго!

ами по този въпрос какво ще кажете?
error message
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 2:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DinYa написа:
за 6ТК е достатъчно показателно, че се опитваха да ограничават достъпа до някакви сайтове!?
а след онзи митинг май в южния парк, пуснаха билбордове с:
ако досега връзката ви е изглеждалата така: възел на прозореца с даунлоудс, бла бла бла бла...
не на нас тия обаче : ))

Врабчев, може и да е така, ноо не за дълго!

ами по този въпрос какво ще кажете?


Не че ги обичам БТК, но за нета им не сте прави изобщо
А относно рекламата с възела - DinYa точно тогава вдигнаха скоростите двойно
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 2:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ValBo написа:
DinYa написа:
за 6ТК е достатъчно показателно, че се опитваха да ограничават достъпа до някакви сайтове!?
а след онзи митинг май в южния парк, пуснаха билбордове с:
ако досега връзката ви е изглеждалата така: възел на прозореца с даунлоудс, бла бла бла бла...
не на нас тия обаче : ))

Врабчев, може и да е така, ноо не за дълго!

ами по този въпрос какво ще кажете?


Не че ги обичам БТК, но за нета им не сте прави изобщо
А относно рекламата с възела - DinYa точно тогава вдигнаха скоростите двойно


Сигурно бичиш някоя рекламка за Бтк - или по-известно сред чужденците и инвеститорите като СиксТиКей :))))))))
и се настройваш положително към клиента хахахахаха
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Стокхолски синдром викаш;-))
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 3:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

напълно възможно Валбо, след такъв удар по имиджа, какво друго им остава?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dundy



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 40
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 6:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам, но една година ми мина от договора, като това за двойно по-бързия интернет ни офертираха октомври и ние го преподписахме. Е стана по-бърз, но на документи само. Иначе три каки се изредиха с папчиците, една през друга - голам смях падна с коя да подпишем договор, коя да изпревари другата и тн.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 8:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не искайте от Valbo да признае квото и да било или да каже квото и да било по Бтк. ;)
Не искайте от нас дето сме в рекламата да говорим срещу марки и производители и рекламодатели. Как да кажа.... сещате се. Не върви срещу клиентите някак. Щот после ама ти що така, ма тва официалното ти мнение ли е? и други шитс.

Дайте за Бол.БГ по темата :))
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 9:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е то по темата за BolBG кой да говори, като май само аз от този форум съм се прецакал да съм им клиент (вече бивш), така че няма лошо да се чуе и за другите проблемни мрежи, както и за тези които си заслужават. Вече си имам нов доставчик, извиках го преди да пусна темата, така че не успях да се възползвам от съветите ви, но все пак ще има полза за другите които смятат да си сменят доставчика :)
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Чет Фев 14, 2008 2:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

немога да очаквам който и да било да плюе по каквото и да е
просто си мърморя : )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov