Graphilla.com :: Преглед на тема - Арабски текс @#%^*^(&)
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Арабски текс @#%^*^(&)

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Юли 14, 2008 5:17 pm    Заглавие: Арабски текс @#%^*^(&) Отговорете с цитат

Е не ... няма такова наказание!!! Каталог на арабски!?!
Как пишат тези хора бе ... гадните ченгели не влизат както са в Word-файла и тва е. Нищо не помага ... нито подравнявания, нито завъртания, никакви форми на копиране ... като ги сравня с doc-файла изглеждат различно подредени ... вече нямам идеи кво да го правя това чудо ... накрая ще го изтрещя с принт-скринове ... гадна работа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 14, 2008 5:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

приеми дълбоките ми съболезнования... и хвърляй боб някой от старите и мънкащи типове /valbo/ да се е борил с подебен проблем... :)
_________________
V2&V8 forever


Последната промяна е направена от LoveHate на Пон Юли 14, 2008 6:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Пон Юли 14, 2008 6:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

uploadni nekude edin DOC file s nekolko texta, da widim pri koi shsa copirat korektno - eventualno nekwi win nastroiki ako trqq sa naprawat :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Пон Юли 14, 2008 6:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За ксара и корел - нямам идея
За Адоб - трябва ви Мидъл Уест версия или поне да си изтеглите упдейтите по въпроса от http://winsoft.eu/products_solutions/adobe-products.php

само за купен софт важи - иска сериен номер
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пон Юли 14, 2008 7:59 pm    Заглавие: Re: Арабски текс @#%^*^(&) Отговорете с цитат

SIMPLI написа:
Е не ... няма такова наказание!!! Каталог на арабски!?!
Как пишат тези хора бе ... гадните ченгели не влизат както са в Word-файла и тва е. Нищо не помага ... нито подравнявания, нито завъртания, никакви форми на копиране ... като ги сравня с doc-файла изглеждат различно подредени ... вече нямам идеи кво да го правя това чудо ... накрая ще го изтрещя с принт-скринове ... гадна работа.


ко не ма беше изгонил щех да та светна :)
значи градски дъге! :)
ко са прай в таз ситуация алах акбар!

отделяш много време в подреждане на вордовския файл да ти се фитне в дизайна
после пускаш PS от Ворда тънка прежда от 3 леа килото мохер с камислка вълна смес 50/50 сетнал си на Аутлинес ПСдрайвера. Драг енд дръп в Корела, вай Алах!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Пон Юли 14, 2008 8:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Зинга нещо много опит с арабските работи..
но то с този автар на симплито...

Симпли - искаш да вкараш текста в индизайн или искаш просто да пуснеш текста?
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kdjenev



Регистриран на: 03 Авг 2006
Мнения: 487

МнениеПуснато на: Пон Юли 14, 2008 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако направиш pdf от вордовски файл прее**ва ли се?
Имал съм същия проблем с арабски шрифтове, и правех и аз принт скринове но тогава ставаше дума за по абзац, цел каталог нинам, имам спомен че правех pdf и от там в Илюстратор ???
_________________
save ass
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2008 10:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Оправих се, благодарско на всички!

С експорт към pdf стана работата. Текста си остава текст, но се разбива на групи от ченгели (вероятно думи), обаче и така ще свърши работа ... аз и без това не възнамерявах да му правя смислови и граматични промени в ксарата :-).

Сега остава да направя същото 96 пъти и съм готов :-))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dundy



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 40
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2008 11:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй като наскоро се сблъсках с този проблем - правих брошура на арабски - Моого неприятно. Та цялата работа е че те пишат отзад напред и става голяма каша. Значи как се справих аз - текстовия докумен /txt/ подрежда както трябва думите и редовете - после ред по ред копи в Корела.
Word и IN Design разбиват текста и думите както намерят за добре и се губи смисъла от написаното. Много е важно текста от следващия ред как ще ти дойде, защото по дифолт тези програми го подреждат от дясно наляво, а то трябва да е обратното.
Успех, аз лично 2 нощи и сглобявах текста.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov