Graphilla.com :: Преглед на тема - представяне фотография
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

представяне фотография
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
green_knight



Регистриран на: 28 Юни 2008
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Съб Юни 28, 2008 12:52 am    Заглавие: представяне фотография Отговорете с цитат



















[img]http://i100.photobucket.com/albums/m10/Darra___/Me_2.jpg?t=1214603072[/img]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Съб Юни 28, 2008 9:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми има разни попадения, но за мен нещата още нямат правилния вид. Обработката в момента е под всякаква критика, без да се засягаш.
Щракай смело и успех!
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
piks



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2382
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 01, 2008 3:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаш "поглед", което е много важно.
С малко повече практика нещатата ще си дойдат на мястото.
_________________
°
°In an unseen forest they can hide
just like a child's hidden minds°
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Вто Юли 01, 2008 5:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз ще кажа нещичко без да се заяждам и с добавката, че не съм от тези, които имат права във фотографския форум... но, аз също снимам от години, което ми дава право да кажа ено-друго, защото ми се струва, че може и да се окаже полезну...

според мен, това което ти трябва за да бъдеш добър фотограф го имаш - а имено - ОСОБЕНИЯТ ПОГЛЕД.. умееш да откриеш готините и различни неща... това, което си заслужава да се покаже. но ти куцат други неща, като не говоря за обработката.. една снимка може да изкърти и без допълнителни обработки.. струва ми се, че липсват неща от сорта на мислене как да използваш по най-добрият начин видяното, както и чувство за композиция и опит..
композицията ти куца явно, щото е твърде случайна на повечето места.. има готини моменти, които са `изпуснати` да се запечатат с фотоапарата направо велико, само защото си подходил случайно и без да помислиш какво искаш точно да покажеш или внушиш.. всми, да речем това с двата стола: времето е било страшно за снимки - атмосферата на кея-фецка, обаче ти си решил просто да снимаш двата стола, засичайки единия с червеният кол просто така, и то на нивото на мислената линия на другия стол.. скучновато става.. язък за готиния кадър, който можеше да стане.. на твое място щях да вдигна единият стол изправен и да го попреместя малку; да посменя и гледната точка... на други места - имаш жестоко небе например или готин цветен акцент, но направо загиваш откъм композиция и човек го хваща яд като гледа какво си изпуснал.. снимката с вивателъ кърти, макар и случайна... но следващата, колкото и да е фецкъ на пръв поглед, е зле като композиция и някак и липсва идея..
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Вто Юли 01, 2008 5:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

я, пикс казала същото, докато съм се мотала да пиша..
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
green_knight



Регистриран на: 28 Юни 2008
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Сря Юли 23, 2008 10:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря за коментарите :)

sumo съгласна съм за обработката :) още се мъча с разни туториали и се опитвам да си подобря нещата :)

piks мерси определено ми трябва практика :)

жапанкъ много благодаря за отделеното внимание :)

като цяло ми предстои изпит по фотография и исках да видя мнението на хора които имат по-професионален поглед. занм че още съм малко далече от права за форума, но много ще се радвам на констуктивна критика.



Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SINNER



Регистриран на: 19 Ное 2002
Мнения: 810
Местожителство: къмпинг черноморец

МнениеПуснато на: Сря Юли 23, 2008 1:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

as ne sam ot protata v fototo ama opredeleno ima neshta koito men li4no me kefiat :)
_________________
Естетиката на инжинера и естетиката на архитекта са свързани в симбиоза, но първата от тях търпи бурен разцвет, а втората мъчително деградира.
LE CORBUSIER
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
green_knight



Регистриран на: 28 Юни 2008
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Чет Сеп 18, 2008 12:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще си прибавя още две портретчета към представянето



Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Чет Сеп 18, 2008 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не се водя добър фотограф, но се имам за човек с прилична графична и естетическа култура! Ако има какво да развиваш и надграждаш аз не виждам причина това да стане в спец раздела... Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dekster



Регистриран на: 22 Яну 2008
Мнения: 339

МнениеПуснато на: Чет Сеп 18, 2008 12:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм съгласен с всички горе долу, само разликата в мнението на сибила ми е, че втората снимка,( която тя каза че няма композиция), абе за мен седи много добре композиционно.
Кво стана поне приеха ли те там където кандидатства(предполагам в натфиз)
_________________
"Да имахме жени..."
"Зверове"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
green_knight



Регистриран на: 28 Юни 2008
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Чет Сеп 18, 2008 1:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не исках в натфиз аз. Ходих на изпит в НБУ, изкарах отлична оценка и ме приеха, но не ми хареса там. Още като ходих на ТОП просдто не ми хареса обстановката. Отказах се от мястот там и отидох в Софиския. А за фотограията още не съм решила какво ще я прая точно. Страшно много ми харесва и ми е много приятна и интересна, но като за учене в университет срещам доста голям упор от хората около мен. За сега ще чета книжки и ще гледам сама да се уча а пък за по-нататък ще го мисля....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Чет Сеп 18, 2008 2:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

подкрепям мнението на велинов.... нещата ти ми харесват :) ...успех :)
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
green_knight



Регистриран на: 28 Юни 2008
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Пет Сеп 19, 2008 9:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

@velinov
@maceman
Благодаря :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
green_knight



Регистриран на: 28 Юни 2008
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Сря Ное 12, 2008 12:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат







Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Ное 12, 2008 2:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

обърни внимание на светлината и ще чакам да видя резултата от овладяването й в следващия пост в спец форума
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
green_knight



Регистриран на: 28 Юни 2008
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Вто Ное 18, 2008 11:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mim мерси за коментара, ще почета и ще поработя по въпроса.

В предишни постове имаше забележки относно отношението ми към композицията. Почетох малко, погледах малко, поснимах... и се чудех дали има някакъв напредък

Също така много ще се радвам на някакви забележки върху последните няколко снимки.


Благодаря за отделеното внимание.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
green_knight



Регистриран на: 28 Юни 2008
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Сря Ное 19, 2008 1:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

P.S. Мерси за правата :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Сря Ное 19, 2008 1:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

green_knight написа:


Също така много ще се радвам на някакви забележки върху последните няколко снимки.





последните няколко снимки страдат (лично за мен) от това, че изглеждат като опит да се направи от нищо - нещо. снапшоти на хора с "интересни" лица - тонирани, за да "получат настроение". не ми се иска да омаловажавам труда ти де, но това си е чалгата на фотографията - да придадем драматизъм на снимката, като покажем хора от малцинствата в някакви депресарски тонове.

понякога се получава - тогава наистина е въздействащо. повечето пъти не е. няма да кажа, че твойте снимки тук са от единия или от другия тип - казвам по принцип. не, че е лошо да се мине по този път, за да се събере опит - но някак си трябва да се научиш сама как да отделиш добрите от... хм... посредствените.

а щом имаш и права, вече тия дискусии в специализирания форум ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Сря Ное 19, 2008 3:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аватарче написа:
green_knight написа:


Също така много ще се радвам на някакви забележки върху последните няколко снимки.





последните няколко снимки страдат (лично за мен) от това, че изглеждат като опит да се направи от нищо - нещо. снапшоти на хора с "интересни" лица - тонирани, за да "получат настроение". не ми се иска да омаловажавам труда ти де, но това си е чалгата на фотографията - да придадем драматизъм на снимката, като покажем хора от малцинствата в някакви депресарски тонове.

понякога се получава - тогава наистина е въздействащо. повечето пъти не е. няма да кажа, че твойте снимки тук са от единия или от другия тип - казвам по принцип. не, че е лошо да се мине по този път, за да се събере опит - но някак си трябва да се научиш сама как да отделиш добрите от... хм... посредствените.

а щом имаш и права, вече тия дискусии в специализирания форум ;)

....e баш тука грам не си прав..... дай да отпишеме портретната фотография тогава, понеже е "чалга" според теб....

последната снимка доста ми харесва с изключение на композицията... аз бих разположил фигурата още по в дясно с повече въздух в ляво....
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Сря Ное 19, 2008 3:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само една вметка - първите ти неща, поне за мен, бяха по-силни от пуснатите по-късно. Наблюдавай се кога в каква посока вървиш, защото човек лесно "забива" в задънени улици със снимането. Така че давай смело и успех!
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov