Graphilla.com :: Преглед на тема - Културна анимационна дискусия
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Културна анимационна дискусия
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Фев 10, 2010 2:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

fan4battle написа:
DR2 написа:
Дори косподин Камарън не се сети че тея сменяния на фокус/акценти в 3Д не вървят... И това е грубо и досадно поднесена информация...

Не може да караш зрителя постояно да търси де е фокуса акцента и пр в някой кадър... Просто в 3Д не е това правилния похват
Успокоява ме да разбера че не съм повреден, след като поради тия причини, половината Аватар се чудех дали нямаше да е по-добре да го гледам на нормално кино...


да го гледаш ако си в нормална държава в която има и нормални прожекции. тук няма, а още по-якото е касиерките като ти кажат:
- няма прожекции без очила, филма така е правен "на 3д"
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svilen80svilen



Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 229

МнениеПуснато на: Нед Фев 14, 2010 1:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ха дано си променят концепцията, че са го подкарали в стил- Бесния Люк, ще се обезводним.
Тва ще е Дисни и вероятно 2012: http://www.imdb.com/title/tt1217042/


























_________________
black & noir
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
svilen80svilen



Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 229

МнениеПуснато на: Нед Фев 14, 2010 1:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

о... Май филма е вече в канала....
_________________
black & noir
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Пон Фев 15, 2010 3:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всичките "easter eggs" изловени в новия трейлър на TS3.

И един много готин пилот. Nickelodeon винаги са ме радвали в пъти повече от CN.

И като стана въпрос, вижте как ще изглежда най-новия сериал на CN, чиято премиера се очаква в края на тази година.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Вто Фев 16, 2010 11:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LOC написа:
Аве само аз ли никога не съм намирал "място" за този метод на анимиране в работата си...каква е целта на това да анимираш кадър след кадър?
Какво печелиш?
Чувал съм хора да отговарят "ми става по-спонтанно" или "ми има движения които ми е по-удобно да анимирам така"...но лично аз не съм намерил истина нито в едното нито в другото твърдение...


Виктор общо взето ти е отговорил, но да споделя и моето скромно мнение по въпроса.

И то е, че не само нито един флаш, но дори и нито една "почистена" и оцветена анимация не може да се сравни по виталност с една добре-анимирана по този "старомоден" начин сцена. Да не говорим, че ако е била нарисувана от истински виртуози като Глен Кийн и Андреас Дежа или пък още повече от Богове като Милт Кол, Франк Томас и Оли Джонстън, дори и най-големия профан сред почиствачите ще трябва доста да се "постарае" за да заличи напълно нейното неповторимо обаяние.

Аз лично не мога да понасям Beauty and the Beast, защото скапания му контур ми съсипва напълно удоволствието от филма. Но пък за сметка на това обожавам work-in-progress версията, в която 90% от кадрите са pencil-test-ове и "story reel".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LOC



Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 438
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2010 7:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

-.- явно не разбрахте въпроса ми...явно е трябвало да поясня по-внимателно....
Нямах в предвид "как мое да го рисува на ръка", това което питам е "как може да рисува КАДЪР СЛЕД КАДЪР вместо да постави първо ключовите пози на движението и после да потърси вторичните движения и т.н."

За pencil-test-овете не веднъж съм казвал че ги намирам и аз за много вдъхновяващи, едва ли има драскач за когото да не е така. От една страна това е защото в моливната скица всяко по-силно или по-слабо натискане на молива допринася за крайния резултат...но мисля че освен това, виждаш основната идея която иска да вложи автора без да си принуден да гледаш неговата крайна реализация(изпълнена по негов вкус), а гледайки скицата "виждаш" СВОЯТА крайна реализация(която естествено те кефи много повече от чуждата в повечето случаи).

Нека обаче не забравяме, че филми не се правят само за да ги гледат други драскачи...а другите нямат желанието да довършват анимацията в главата си и следователно за тях pencil-test-а е просто "такова дето не е довършено".

btw: аз пък не харесвам Beauty and the Beast заради цветовата схема на филма като цяло...някак си няма живот в тея цветове...

И айде без softwear-hating ако може -.- защото не ви е виновен компютъра, че нещо не ви харесва...виновен е автора.
_________________
...I'm an idiot!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2010 2:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не си спомням да съм software-хейтвал. Ако съм го направил - било е напълно съзнателно. =)))

Както и да е.

Има два типа на 2D-анимиране -- "pose to pose" и "straight ahead". И двата имат своите предимства и недостатъци. Няма да се спирам подробно на тях, но сновното е, че всеки сам решава как му е по-удобно да анимира. "Straight ahead" методът не позволява такъв контрол над движението като при "pose to pose", и никога не знаеш къде ще се озовеш накрая. При всички случаи ще бъдеш изненадан от резултата, друг е въпросът дали приятно или неприятно. Предимството му обаче, е неговата спонтанност, както при писането на "прима виста", импровизацията в актьорската игра или това да бъдеш Индиана Джоунс ("Какъв е планът ти?" -- "Ами ще го измисля в движение.")

И още един факт, който допускам, че ти е убегнал. Видеото от линка, който пуснах е запис на лекция, а не на реален работен процес. Това е един вид демонстрация и изисква известна доза атрактивност. Доколкото знам, самият Глен Кийн не анимира по този начин, по принцип.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LOC



Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 438
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2010 3:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Видеото от линка, който пуснах е запис на лекция, а не на реален работен процес.

да...и не повдигам под въпрос "защо ТОЧНО в тази лекция го прави", а повдигам въпроса за да видя дали има някой измежду вас който го прилага този метод вобще и ако има какво той лично получава от него?

За спонтанноста го споменах като "обяснение"...но никога не съм можел да го приема по следната причина:
Мига на сътворение, в анимацията като изразна форма, е раждане на идеята за движението...момента в който усъзнаеш какво искаш да направиш! За мен това е мига в който анимацията е готова (просто не е направена). Да протаквам този момент чакайки ръката ми да нахвърли няколко линии на листа, замен лично е всичко друго, но не и спонтанно.
Единственото място кадето виждам приложение за "pose to pose" е ако аниматора си няма никаква идея какво иска да изиграе в сцената...

Цитат:
Не си спомням да съм software-хейтвал. Ако съм го направил - било е напълно съзнателно. =)))

Намирисва на предрасъдаци това изречение... :/

И btw не са "два метода на 2D-анимиране", а просто "два метода на анимиране". Умолявам те да не спомагаш невежото твърдение, че "2д или 3д" има значение от гледна точка на анимацията! :/
_________________
...I'm an idiot!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2010 3:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
повдигам въпроса за да видя дали има някой измежду вас който го прилага този метод вобще и ако има какво той лично получава от него?


Аз го прилагам понякога, и в предния пост уточних какво повече ми дава от другия метод на анимиране. Просто има случаи в които експериментирането и импровизацията дават по-добри резултати и от най-добре планираните действия.

Цитат:
Единственото място кадето виждам приложение за "pose to pose" е ако аниматора си няма никаква идея какво иска да изиграе в сцената...


Само за протокола - "pose to pose" е това с "ключовете" и фазите между тях. "Straight ahead" е когато правиш рисунките една след друга без да се връщаш за да вмъкваш допълнителни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LOC



Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 438
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2010 3:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

my bad ^^
_________________
...I'm an idiot!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dekster



Регистриран на: 22 Яну 2008
Мнения: 339

МнениеПуснато на: Чет Фев 18, 2010 11:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Кво става френдове. Бях бая зает не съм влизал отдавна. Интересна нова тема се е заформила. Като Dash и аз съм използвал и двата метода. И двата ми харесват много. Естествено с ключовете е по-лесно. Лок, дори и да си представям движението, пак понякога го правя фаза по фаза. Екип 54 съм го правил 50 на 50 и с двата метода. Малко обидно е да казваш, че си няма чоек на идея кво прави при тоз метод. Хора обяснете ми тоз метод къв е:ключ - фаза - ключ - фаза(демек правиш 12 ключа и после добавяш 12 фази) в кой от двата метода влиза
_________________
"Да имахме жени..."
"Зверове"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Чет Фев 18, 2010 12:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dekster написа:
Хора обяснете ми тоз метод къв е:ключ - фаза - ключ - фаза(демек правиш 12 ключа и после добавяш 12 фази) в кой от двата метода влиза


Звучи ми като метода, който прилагах в първи курс. Бях го нарекъл "предполагам-че-така-се-прави-анимация"... XD
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LOC



Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 438
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 18, 2010 2:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dekster не съм целял да обидя някого...просто искренно не виждам плюс в този метод освен това, че "като стигнеш до истенския ключ може и да го познаеш" :/ което си е точно да не знаеш какво искаш от сцената...
Ок, като ползвате "Straight ahead" после всичките кадри дето сте нарисували ли ползвате или затривате няква част от тях?


Цитат:
"предполагам-че-така-се-прави-анимация"

Dash+20 точки за жестоко име :D:D:D
_________________
...I'm an idiot!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dekster



Регистриран на: 22 Яну 2008
Мнения: 339

МнениеПуснато на: Чет Фев 18, 2010 3:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само да попитам...под кадри имаш в предвид квадрати нали, че се бъркам. Ако имаш това в предвид, аз съм хвърлял рисунки квадрати цели кадри и дори минути(ако след време не ме кефят), но да уточня, че това съм го правил дори и да съм имал ключовете. Искам да кажа, че някой път и по двата начина като е готов кадъра ми харесва и като го пусна на премиера, не ми седи добре. Отделните квадрати като ги гледам на листа ми харесват, но не седят добре като се задвижи. А сега нещо друго. По важното за тоз метод (фаза след фаза) е човек да има в главата не реалното движение а много точен тайминг. Ако го има нищо не му коства и така да ги прави нещата.
_________________
"Да имахме жени..."
"Зверове"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Чет Фев 18, 2010 4:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

"Straight ahead" според мен има по-голямо приложение в арт-анимациите. Ако правиш "живопис под камера" примерно, не виждам как ще седнеш да вмъкваш фази в последствие. "Pose to pose" е за по-комерсиални неща, особено от класически тип в стил "Disney". Щото в тях тайминга е от решаващо значение, докато при другите "art"-а е преобладаващия елемент. Но пак казвам, че всичко е относително и всеки анимира както му е най-удобно или както реши, че е от най-голяма полза за самата сцена.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LOC



Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 438
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 18, 2010 11:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dekster-точно "квадрати" имам в предвид ^^ обаче мисля да продължа нататъка наричайки ги "фреймове" за да няма никакви обърквания дори и да говорим за анимация на геометрични фигури :D

И според мен тайминга е най-важното нещо в анимацията като цяло. Без темпоралното измерение на тази медия, това би било просто рисуване на стотици рисунки без особена причина...

Цитат:
"Straight ahead" според мен има по-голямо приложение в арт-анимациите.

Dash немога да разбира какво имаш в предвид тука...как една анимация ще е АРТ ако игнорира таймига (което е фондаментален елемент на тази форма на изкуство).

И точно заради важноста на тайминга немога да разбера как е възможно някой да анимира каквото и да е със "Straight ahead" метода! Как ще си направиш спейсването на фреймовете ако незнаеш докаде трябва да стигне, за колко време и с какъв характер...затова питах дали изхвърляте фреймове след това...евентуално за да си оправите тайминга след като сте открили движението каде отива.

Предполагам има такива хора дето сичко си правят просто така и някак си им се получава...все пак във всяка свера на творение има вируози дето просто си правят някви неща някак си и те излизат яки без значение как са постигнати........това обаче не прави метода "удачен" за определена ситуация.
_________________
...I'm an idiot!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LOC



Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 438
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 18, 2010 11:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@Dash-Оп искам да се поправя...сега си дадох сметка какво имаш в предвид под "арт анимация"....вчера гледах за първи път "The Thief and the Cobbler"...отне ми над 8 часа, защото постоянно или заспивах или просто губех интерес и се хващах да правя нещо друго...с други думи....не ми хареса. Но предполагам точно това имаш предвид под "Арт" анимация-такава дето си прави опити и експерименти без да се опитва да е добър филм всъщност...и без да се опитва да е търпима :D:D:D с други думи "анимация за аниматори а не за зрители".
_________________
...I'm an idiot!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Пет Фев 19, 2010 12:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

LOC написа:
Цитат:
"Straight ahead" според мен има по-голямо приложение в арт-анимациите.

Dash немога да разбира какво имаш в предвид тука...как една анимация ще е АРТ ако игнорира таймига (което е фондаментален елемент на тази форма на изкуство).


Мисля, че малко бъркаш нещата. Таймингът може и да е в основата на класическата анимация, заедно с "12-те основни правила" и всичко останало, благодарение на което Дисни е превърнал това изкуство в индустрия. Но таймингът съвсем не е определящ при останалите му проявления, а те са наистина много.

Виж това и ще разбереш какво имам в предвид по "арт анимация". Загледай се по-внимателно и в някой stop-motion! Дори във филмите на Aardman, които се водят за едни от най-добрите в тази област, тайминга е почти условен. Няма го това прецизно разпределяне на фази и ключове, както при класическото 2D.

Та реално погледнато, таймингът съвсем не е "най-важното нещо в анимацията като цяло", както твърдиш. И резултатът от съзнателното или инстинктивното му пренебрегване не винаги води до "анимация за аниматори а не за зрители". Мисля, че филмите на Александър Петров, а и доста куклени анимации в интерес на истината го доказват. (Даже в любимия ви NBX на Бъртън няма чак толкова много тайминг колкото си мислиш...) Но разбира се, няма как да те убедя в това ако сам не успееш да го разбереш. =)

Айде. Аз пак изчезвам за малко. Ако някой спешно се нуждае от отговори на въпроси за живота, вселената и всичко останало - да ме търси на Skype. =P
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dekster



Регистриран на: 22 Яну 2008
Мнения: 339

МнениеПуснато на: Пет Фев 19, 2010 11:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз само да уточня, че в стоп моушъна единствения начин за анемиране е фрейм по фрейм. Там думата ключ несъществува
_________________
"Да имахме жени..."
"Зверове"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svilen80svilen



Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 229

МнениеПуснато на: Пон Мар 08, 2010 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Score
WINNERUp (2009): Michael Giacchino

- много доволен! Този човек е гуру!
_________________
black & noir
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Следваща
Страница 6 от 12

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov