Graphilla.com :: Преглед на тема - mira's gallery- галерията ми в нов вариянт :)
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

mira's gallery- галерията ми в нов вариянт :)

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
PLAY



Регистриран на: 05 Сеп 2003
Мнения: 369
Местожителство: Средноград

МнениеПуснато на: Пон Апр 26, 2004 10:43 am    Заглавие: mira's gallery- галерията ми в нов вариянт :) Отговорете с цитат

Реших да си променя малко галерията с рисунките.
Това е резултата
http://mira.dir.bg/mi/index.htm
:) ще се радвам на всякакви коментари

(p.s. стария вариянт още си работи
http://www.stanimira.hit.bg/ )
_________________
http://www.mirasgallery.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 26, 2004 10:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Teia sivi butoni mnogo studeno sediat spriamo tia cvetia tam otgore i otdolu.
ako she slagash "home" biton mai e nai dobre da ti sedi v liavo ... pone az se burkam.
Otdolu "contact" i "about" az bih gi naprail text linkove i v diasno i vurhu po-malka fasha.
A i toia ukazatel (nadpisite deto pokazvat kade se namiram) ... mi po dobre vutre deto e contenta go sloji ili napravi aktiven buton.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ula



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 184

МнениеПуснато на: Пон Апр 26, 2004 10:57 am    Заглавие: мммммм :) Отговорете с цитат

Мира, много е свежо!
Имам само 2 забележки : blur-a на рисунката (мисля, че е излишен) и това, че калинката минава под листа... според мен трябва да е над него, тъй като под него няма място макар и за такова малко същество като калинката ;)

УСПЕХ с новата галерия!
_________________
I've still got sand in my shoes...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 26, 2004 11:05 am    Заглавие: Re: мммммм :) Отговорете с цитат

Ula написа:
Мира, много е свежо!

?? zashto ? :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fox



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 525

МнениеПуснато на: Пон Апр 26, 2004 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

na men ne mi dopada tova, che se resizeva na vsiaka stranica

nai-dobre shte e da si e s fixiran razmer i da e centrirano saiteto

drugi zabelejki niamam osven toia nadpis koito opomenava kade si

mislia che e izlishen, no ako darjish na nego go napravi malko po razlichen ot tozi v butonite

edna ideia po-goliam da rechem shte e dostatachno ili promiana na fona prosto

inache si e extra saiteto
_________________
The quick brown fox jumps over the lazy dog
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пон Апр 26, 2004 11:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

bih zapochnal s white bkg...oshte na indexa
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ula



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 184

МнениеПуснато на: Пон Апр 26, 2004 11:44 am    Заглавие: Re: мммммм :) Отговорете с цитат

ico написа:
Ula написа:
Мира, много е свежо!

?? zashto ? :)


защото:
1. header-a е в много нежни и приятни цветове... харесвам комбинацията сиво и розово (вкус, нищо повече)
2. не мисля, че сивите бутони са неуместни, тъй като са подходящ преход към лентата с картинките й :))
3. изчистено е, четимо е и лесно за ориентация.

колкото до home бутона наистина може да мине пръв, но не е фатално, ако остане и на мястото си, поне за тези които могат да четът... иначе робуването на user-ската логика е добър подход, когато се търси максимален комфорт при browse-ването ;)
_________________
I've still got sand in my shoes...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Snaker
Toxic Snake


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 800

МнениеПуснато на: Пон Апр 26, 2004 11:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

PLAY ... не се обиждай но не е тва твоя сайт и не за друго ами просто няма го персоналното нещо в дизайна ... друг е въпроса ако искаш изчистен дизайн с единствена цел разглеждане на рисунки - пак не е това дизайна ...

и са ... малко като от мене:
е момиченце си ... момиченце си ... ама са тва значи ли че требе да има розовo са мааму стара !!? :)
розовото е за други сайтове :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 26, 2004 11:56 am    Заглавие: Re: мммммм :) Отговорете с цитат

Ula написа:
защото:
1. header-a е в много нежни и приятни цветове... харесвам комбинацията сиво и розово (вкус, нищо повече)
2. не мисля, че сивите бутони са неуместни, тъй като са подходящ преход към лентата с картинките й :))
3. изчистено е, четимо е и лесно за ориентация.


ok taka te razbrah goredolu :) vupreki che na men tva sivo mi e mnogo aktivno za tva rozovo ... + drugo #A29197 border na butonite, #D9C9CA za over na butona i #E9E5E4 za bg na contenta mnogo mrusni cvetove za postigane na svejest :).
Za "изчистено е, четимо е и лесно за ориентация" niama spor :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan



Регистриран на: 12 Дек 2002
Мнения: 801
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 26, 2004 1:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ako ostawish samo srednata chasto - tam kydeto sa pismoto, kalinkata i risunkite, ste e mnogo po-dobre... te sa mnogo swezi, a kakto ti kazaha weche menuto e mnogo studeno, i srifta ne e tozi... i goleminata mu ne e tazi :) edin rykopisen srift niakyde wyrhu poleto s risunkite.. ili nai-dobre sama si go napishi, da e po-istinsko! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Пон Апр 26, 2004 2:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а това писмо, защо не го огънеш така че да се получи обем, под който да се крие калинката и пак да го сканираш или просто да го пипнеш малко на PS ..... мисля че ще стане по добре :)))
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Пон Апр 26, 2004 2:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

за персонален сайт е прекалено олекотен.
флаша в мейн страницата е приятен но не ми допадат тея блърове!
нищо не ти пречи да измислиш по един беграуд за всяка секция.
надписа-заглавката на секциите е еднакъв като фонт с тоя от менютата. не стои добре така. може да се поразвихриш и там.
бутоните много ми бягат като стил от нещата в портфолиото ти:( много сухи ми се струват! не че са лошо направени ... просто не ми се вързват с твойте неща.
за малките превюта също може да измислиш нещо по-така. даже без тоя 1пх бордер ще е по-добре.
тези цветя в хедъра и отдолу дето са на мен не ми се вързват нещо. по скоро да е моливна рисунка нещо ала китаиски щампи. помисли и за логото! аз например съм изтпанил моя си монограм. или просто да е написано на ръка.
навигацията може да я събереш наедно. струва ми се ненужно че си я разделила на две места.
и на последно място понеже това е нещо персонално - не ми допада че комбинираш розовото със сиво. по-скоро с бяло или много светло синьо ще по-добре. от стария дизайн обаче на мен много ми допада флаша в началото. но определено е много по-добре станал от стария! особено много ми допадат цитатите които си вмъкнала!
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
larry



Регистриран на: 10 Мар 2004
Мнения: 14
Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Вто Апр 27, 2004 12:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

текста на "watercolor on paper" излиза извън рамката (независимо от resize на прозореца)
може и някъде другаде да е така, не съм го разглеждал всичкото тук
още нещо - при под 810 пискела ширина на страницата, дългите сиви текстове минават върху черните надписи

бтв навигацията е малко неясна за мен - тези 1-2-3 отдолу на конкретната страница изглеждат като за версии 1-2-3 на тази картина, а не към галерия 1-2-3
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pixelFwd



Регистриран на: 29 Апр 2003
Мнения: 21
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 27, 2004 2:29 pm    Заглавие: gallery 3 Отговорете с цитат

az pak kakto probvah da otida po vsichki stranici, otkrih che imash gallery 3. mnogo neochakvano mi doide :))) misleh che gallery 1 e s 3 otdelni stranici ... a to se okaza che sa 3 galerii. drug e vaprosa kolko sa v navigaciata.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pixelFwd



Регистриран на: 29 Апр 2003
Мнения: 21
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 27, 2004 2:32 pm    Заглавие: gallery 3 again. Отговорете с цитат

... no sega kato porazcakah vdiah che mai parvata hipoteza se okaza po viarna .... gallery 1 e sastavena ot (pod)gallery1, (pod)gallery2 i (pod)gallery3, a GallerY2 ot menuto si e otdelno .... i vsichko e zaradi zaglaviata v diasno. te barkat rabotata neshto
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
PLAY



Регистриран на: 05 Сеп 2003
Мнения: 369
Местожителство: Средноград

МнениеПуснато на: Сря Апр 28, 2004 8:54 pm    Заглавие: благодаря на всички Отговорете с цитат

Страшно се радвах на коментарите ви :)
(включително и критиката).
Напълно съм съгласна с повечето от забележките.
- със сигурност рябва да го центрирам
- maceman прав си щеше да е по добре да огъна листчето, но всичко скоро ще се промени
- DR2 мдаа :) не е голям сайт, ама е по голям от предишния и ще расте. Блъровете и на мен вече не ми харесват
- larry вярно е застъпват се, знам :( ще ги скъсявам.
- pixelFwd ще поработя върху изясняването на навигацията:)
- Snaker вярно исках сайт за разглеждане на картинки, а за розовото мааму стара много ми харесва напоследък:D... ще го сменя като ми омръзне след някой друг месец:)
- Ula мн се радвам, че ти е харесало... видях някои твои неща, и мисля че са мн добри!

Определено ще има промени...
ще ви ги покажа в лятната версия:)
С всичко това, което сте ми написали
вече знам от къде трябва да започна...
:) благодаря
_________________
http://www.mirasgallery.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov