Graphilla.com :: Преглед на тема - Абе господа
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Абе господа
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
xtazi



Регистриран на: 31 Май 2004
Мнения: 36

МнениеПуснато на: Вто Юни 22, 2004 5:45 pm    Заглавие: Абе господа Отговорете с цитат

заинтересовани страни в управлението на Graphilla,

Що така няма никаква инициатива за развитието на този форум? Що повече от 2 години нищо не се е променило тук? Що няма никакво развитие на идеята? Що сте се консервирали толкова в затворено общество?

Бе има 1800 регистрирани потребителя бе хора! 1800 консумиращи мозъка, никой от които не пробва да си размърда креативните гънки и да вземе да се сети, че всяка една система, която не търпи развитие, умира. Което всъщност е един много елементарен еволюционен модел.
Събрали сте се тук чудесни професионалисти, но – простете за израза – много сте едностранчиви... имате някакво влияние в някакви кръгове, а бихте могли да имате истинско ГОЛЯМО ВЛИЯНИЕ. Бихте могли да бъдете институция.
Само че, тук развивате отделните елементи, без да развивате самата система. И май ви липсват думи като “мисия”, “визия” и “стратегия”... за бизнес модели говоря...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 22, 2004 5:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1800 vikash :))) Ia pogledni ei tuka : http://www.graphilla.com/viewtopic.php?t=6322
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
n1x0n



Регистриран на: 16 Окт 2003
Мнения: 1819
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 22, 2004 7:28 pm    Заглавие: Re: Абе господа Отговорете с цитат

xtazi написа:
а бихте могли да имате истинско ГОЛЯМО ВЛИЯНИЕ. Бихте могли да бъдете институция.

Вече виждам парламентарното мнозинство на Графила!!! :-) Власт, влияние, прогрес, развитие! Напред другари!!!

Ще ми е интересно да чуя добър "бизнес модел" генериран от твоя "консумиращ мозък", щото то е лесно да се бучи и да се дава акъл, ама фазата изпълнение хич не е лесна, когато говорим за доброволни нефинансови организации.
_________________
Veritas † Aequitas
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Вто Юни 22, 2004 7:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз пък чакам да разбера мисията...
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
niki michailov
ники михайлов


Регистриран на: 23 Апр 2003
Мнения: 1465
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Вто Юни 22, 2004 7:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми...ако си толкова заинтересован за форума и структурата му , що не го постна това в "жалби и оплаквания" където му е мястото?
_________________
SHINEEEEEEEEEEEEE.......
днеска съм нежен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sebastianz55



Регистриран на: 17 Дек 2003
Мнения: 1447
Местожителство: yellow submarine a.k.a. office

МнениеПуснато на: Вто Юни 22, 2004 8:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък ще съм консултант по междудизайнерските въпроси :).
А след време ще издадем книга /с твърди корици/ с мъдри мисли и поуки за дизайна, съвети, въпроси и отговори и т.н, а отгоре с големи букви ще пише името на най-заслужилия за това - Графила :).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
qc



Регистриран на: 06 Мар 2003
Мнения: 79
Местожителство: Blagoevgrad

МнениеПуснато на: Вто Юни 22, 2004 9:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всички знаем кой е виновен ;-)
_________________
If I could have my wasted days back
Would I use them to get back on track?
Stop to warm at karmas burning
Or look ahead, but keep on turning?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hmm



Регистриран на: 07 Май 2004
Мнения: 35

МнениеПуснато на: Вто Юни 22, 2004 10:00 pm    Заглавие: Re: Абе господа Отговорете с цитат

xtazi написа:

Събрали сте се тук чудесни професионалисти, но – простете за израза – много сте едностранчиви... имате някакво влияние в някакви кръгове, а бихте могли да имате истинско ГОЛЯМО ВЛИЯНИЕ. Бихте могли да бъдете институция.
Само че, тук развивате отделните елементи, без да развивате самата система. И май ви липсват думи като “мисия”, “визия” и “стратегия”... за бизнес модели говоря...



тая част май е излишна...
пък и аз знам 1 : ако има критика с/у нещо то тряа да има добре обосновано контрастановище, водещо към ново, по-добро решение... аха;)

ми мен ми е много забавно сред вас, а и като свикне човек се получава едно разпускащо, а и се оказва дори полезна тая грпхлла...хаха

п.с. що не я преместите ако не е за тук ...?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dazzle



Регистриран на: 08 Апр 2003
Мнения: 13

МнениеПуснато на: Вто Юни 22, 2004 10:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ххммм..“мисия”, “визия” и “стратегия” викаш.. чай да са сетя за тез думички.. а! да! учихме ги първи курс по икономикс. Преподаваше ми доц. Румен Гечев, в последствие виден манипулатор на макро-равнище, понастоящем виден крадец на микро.. тоя.. еее, тоя боравеше с думичките като жонгльор с огнени факли, както и да е.. после минаха няколко години учихме формули, формули, накрая кат го докарахме до магистратура и реши ръководството да учим още няколко дисциплини та да си защитим магистъра.. Та тогава срещнах проф. д-р кандидат лауреат екс самоотвержен партизанин, бивш ятак ... ммм, не му помня името.. мдаа, той пак ги споменаваше тез думички.. и са ако си напрегна мисълта и са сетя за онез часове по лирически отклонения .. ето на.. та той ги споменаваше редом с още няколко – външни и вътрешни фактори, цели, разходи, резултати.

То LH ти даде прекрасен пример за вътрешен фактор, аз мога още стотици такива да изброя, и кат включа и себе си, щи намаля цифрата от 1800 на 28. И пак 28 е едно много обнадеждаващо начало. Са ако пожонглирам малку и аз тука.. та значи

План А: Цел: Идеална. Мисия – Красотата да властва най-сетне в България / Визия - Истинско голямо влияние, направо абсолютно мега-влияние в БГ над всички дизайнерски решения, институция. Последващи стъпки на световно равнище под мотото: красотата най-сетне ще властва и над света / Стратегия: дружески напивания за сплотяване на разединения дизайнерски колектив, регистрация на “Национално дружество на дизайнерите” с първоначален членски внос, който да покрие разходите по рекламата. Сбирки, събрания, митинги под лозунга “Ваште реклами не струват. Вие си го знаете и пак не щете да плащате за повече? Нищо, де, ние ще го избачкаме и за без пари”. Курсове за дизайнери и национални дипломи. Конкурси. Литература в ограничен тираж. Търсене на спонсори за по-големи тиражи и награди за конкурсите. Последващи регистрации на сателиращи организации “Дизайнерски Кръст” за оказване на първа помощ на неприетите, и “ДизПол” за шпионаж, преследване и арестуване на членовете на нелегитимното Матрикс-Анти-Диз сдружение на отличниците филолози, упражняващи професия “Дизайнер на CorelDRAW 78 на половин работен ден при намалени тарифи”. Във връзка с изпълнение на визия част 2: срещи на международно равнище, регистрация на дизайнерска организация в Босна и Херцеговина, щоту там няма такава, ма списъка с международните участници требе да е пълен и т.н...
Резултати: Край на личното време, на любовните срещи, приеми, фракове, влияние, подкупи за избор на изпълнител на рекламната кампания на “Мега-Софт-Метал-Импорт-Експорт-Сахиб-Трейдинг”, надгробни плочи “Борец за красота” и венци от последователите.

План Б: Цел: Печалба. Мисия и Визия: Да избачкаме с по-малко усилия тфа дету ша ни го платат много добре. Стратегия: е тука вече ша искам пари за консултация ((;. Резултати: реализирани печалби, поети рекламни кампании на Кока Кола и др. Реализарни анимации Shrek 5, Spirited Away 2 и др., яхти, къщи на морето, курсове по рисуване на сладката жена да има с ко да са занимава докат мен ма няма, и пак пачанга и пак печалба, Надгробен камък “Wasaaaaaaabi”.


План Б е приложим и за всеки отделен член.

План В: Графила for fun, help и размяна на мнения, каквато вярвам е частично в момента и в което няма нищо лошо, стига да остане вярна на първоначалната си идея. За останалото времето ще дойде само, рано е мисля сега.

Мисля да лягам вече, утре ще е труден ден.

P.S. в мойта фирма утре уволняват колегата д-р инж. Данчо Немупомнафамилията за прекомерно боравене с горните три думички и никакви резултати.

P.P.S. Графила мисла вече две години съществува. Не е умряла, регистрациите и интересът към нея продължават. Не мисля, че ще умре докато има такифа неща:
http://www.graphilla.com/viewtopic.php?t=2721
http://www.graphilla.com/viewtopic.php?t=4841
http://www.graphilla.com/viewtopic.php?t=6267
http://www.graphilla.com/viewtopic.php?t=6204
http://www.graphilla.com/viewtopic.php?t=4784
и още много други, не ми се рови в момента

Графила може и да умре, тоест да прелее в средно юзърски безличен форум, ако продължават приеми от рода на:
http://www.graphilla.com/viewtopic.php?t=6322
http://www.graphilla.com/viewtopic.php?t=6280
и хиляди, милярди още такива.

Лека
_________________
Dazzle Me
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Сря Юни 23, 2004 12:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ha /Za mene i dwete twardenia sa werni
ma DA NE zabrawiame ima si wreme za si4ko.Nali
Върнете се в началото
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Сря Юни 23, 2004 12:07 pm    Заглавие: Re: Абе господа Отговорете с цитат

xtazi написа:
Що повече от 2 години нищо не се е променило тук? Що няма никакво развитие на идеята? Що сте се консервирали толкова в затворено общество?

По-малко от 2 години
Промени се броят на хората
Защото това е идеята и все още ни харесва
--
Бъркате основната цел, тя определено не е да изпълни мечтите ви. Тях ще трябва сами да си ги изпълните, така че се хващайте на работа.
Иначе идеите и предложенията са добре дошли де.. Но, моля ви, не се разочаровайте ако не ги изпълним, защото все пак не сме златна рибка :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
xtazi



Регистриран на: 31 Май 2004
Мнения: 36

МнениеПуснато на: Сря Юни 23, 2004 12:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хмммм near...
ми надявам се да си се наспал/а добре, за да не ме занимаваш с повече глупости, породени от недостатъчна почивка, грешките на образователната система и преподавателския подход на г-н едикойси.

аз тия думички съм ги знам от други места - давам ти линк да си попълниш пропуските ако имаш желание http://www.egov.vic.gov.au/Research/EgovernmentStrategies/egovstrat.htm. от подобни места знам, че има и разни други думички като пренасяне на опита и добрите практики. ама айде да не задълбаваме сега, че се отегчавам.

Бе някой тука мисията чакаше май... ама понеже консултанткия труд се плаща, ето ти една примерна, нокс... http://www.i-space.org/index.php?page=7&PHPSESSID=2373071c10dee8d47ed0acf1e4a8eed5

айде със здраве...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юни 23, 2004 12:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз тоя виц го знам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Сря Юни 23, 2004 2:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само мога да кажа - не затваряй изкуството на хората зад опитите на некадърните да го разберат.

Лека на другите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Сря Юни 23, 2004 2:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

xtazi написа:
Бе някой тука мисията чакаше май... ама понеже консултанткия труд се плаща, ето ти една примерна, нокс... http://www.i-space.org/index.php?page=7&PHPSESSID=2373071c10dee8d47ed0acf1e4a8eed5

и сега какво трябва да значи това? неща да се заяждам ама не разбирам Наистина..? ще зема да питам някой от и-спейс-а ко е да имаш мисия...
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
n1x0n



Регистриран на: 16 Окт 2003
Мнения: 1819
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 23, 2004 2:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

xtazi, отиди да бъдеш смешен някъде другаде... Защото се вижда че Графила като идея и цел дълбоко не ти е ясна.
_________________
Veritas † Aequitas
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ConcreteDonkey



Регистриран на: 08 Фев 2004
Мнения: 922
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 23, 2004 3:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

баа надценяваш форума.... той си е само това - форум... не организация с идеална цел :).
_________________
"Аз трябваше да слушам, когато кака Ленче ми казваше да се пазя от тихи момичета с тесли, нищо че са тихи казваше тя, те все пак са с тесли!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dazzle



Регистриран на: 08 Апр 2003
Мнения: 13

МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2004 5:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

опитах се да ти го кажа заобиколно преди и с майтап, но се оказва, че освен, че си прекалено бъбрива и прибързана, но и разсеяна и не достатъчно проницателна.. ще направя втори опит:

... та кат видяла жабата златната обувка на принцесата, напуснала гьола и хукнала смело, уверена, че ще й е точно по-мярка...

Ако пак не си разбрала, ето го и в прав текст: няма практикуващ икономист, който да направи изказване от рода на твоето, то е nonsense дори като съчетание от думи и термини. Четенето на линкове по нета не прави никого бизнес стратег (ако ли това да са и хиляда прочетени линка), само пълни главите с думички (ако не можеш да си отговориш защо, питай). Няма също така съществуваща организация без визия и стратегия - самото й съществуване означава, че макар и неписани те вече са формулирани, те не могат да “липсват”. Съвсем отделен е въпросът доколко те отговарят на твоите представи. Това също така не означава, че подобен форум не може да се развие и в посока, друга от просто “форум”, но ти нито направи правилното изказване, нито даде добра идея, нито се обоснова.

толкова
_________________
Dazzle Me
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
xtazi



Регистриран на: 31 Май 2004
Мнения: 36

МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2004 11:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ех, приятелко... нали разбираш, че изобщо не ме интересува това, което казваш? а пък това, което аз казвам, изобщо не е предназначено за теб и не би трябвало да му обръщаш внимание - няма нищо лично, освен ако ти не си решиш така.
нямам желание да си губя времето в тълкуване на твоите изказвания. и с цялото ми уважение - не са ми интересни.
ако имаш да ми казваш нещо още - давай на бележки, за да не ни бан-нат и двете.
така или иначе, нямаме какво да делим.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2004 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе на вас и двете да не ви е дошъл "месечният спек"? Айде стига глупости, ако обичате...
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov