Graphilla.com :: Преглед на тема - Нещо като ефекти... ама не се получават...
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Нещо като ефекти... ама не се получават...

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Dark Shadow



Регистриран на: 15 Яну 2003
Мнения: 123
Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Сря Окт 27, 2004 4:01 pm    Заглавие: Нещо като ефекти... ама не се получават... Отговорете с цитат

За пореден път се обръщам кум вас с молба и се надявам пак да можете да помогнете, макар този път според мен проблема да е доста по-труден за решаване.
Значи имам заснети кадри от Витоша към които трябва да се добави 1 летяща сфера. Проблема ми е в това, че сферата трябва да е прозрачна и нямам никаква идея как може да се насложат двата кадъра, така че сферата да изглежа все едно е в гората, а не да стои лепната. И дали трябва отделно да се рендва сферата или дирекно на фона от видеото.Ако рендвам на фона на видеото, логично е че сверата пречупва само видето което е от едната и страна, а от другата страна е черна понеже фона е черен..Ако пък сложа огромна сфера около цялата сцена на която да лепна видеото, ментала неще да рендва и незнам какво би излезнало... Но предполагам пак че подхода е грешен...
Ако някой има идея как може да стане, моля да ми обясни. Ще съм ви много, ама много благодарен.
_________________
http://darkshadow.hit.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ovendelon



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 1038

МнениеПуснато на: Сря Окт 27, 2004 5:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ako se zamislish malko sha vidish, 4e ne e tolkova slojen problema ti

refraction - pre4upva samo planeto/backgrounda kydeto e imageto. refractiona ne moje da pre4upva tova koeto e zad kamerata (togava se nari4a reflection. sledovatelno pravish edna golqma sfera koqto e visible samo za reflection i mapish tam pak syshtoto video. moje malko blur i eventualno tile 2x po U. ako iskash ve4e mojesh da go polzvash i za osvetlenie.
mojesh da naredish nqkolko fake cylinders koito da sa visible za reflection ot dvete strani na sferata.

pusni kartinkite i sha ti kaja konkretno
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dark Shadow



Регистриран на: 15 Яну 2003
Мнения: 123
Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Сря Окт 27, 2004 6:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо ovendelon да ти благодаря за бързия отговор! Ето ти я самата сцена :



А това са настройките на външната сфера :



Ако искаш още нещо ми кажи. Значи има и един такъв проблем, че като рендвам с *.аvi лепнато като текстура към външната сфера и Ментала неще да рендва, а ми пише следното :

// Error: (Mayatomr.Output) : file error: J:/Sferi/sfera kadri/New Folder/Bobi.avi //
// Error: (Mayatomr) : mental ray has stopped with errors, see the log //
// Info (Mayatomr): Aborted //

А незнам как да го направя така че там да се плeйва поредица от кадри както е на екрана...

10х предварително...
_________________
http://darkshadow.hit.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Drone



Регистриран на: 30 Яну 2003
Мнения: 2190
Местожителство: Gwon nee ju jee du shu!

МнениеПуснато на: Сря Окт 27, 2004 6:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Postni gi da se wizhdat i izwun BG tiya neshta :)

Za MR ne znam kak e, no s Brazil sum imal podoben problem, prichinen ot towa, che .AVI-to beshe na 30 FPS a scenata beshe na 25 FPS Output, i Renderera ne mozheshe da naprawi interpolationa.
_________________

there ain't no way but the hard way
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dark Shadow



Регистриран на: 15 Яну 2003
Мнения: 123
Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Сря Окт 27, 2004 8:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Drone незнам дали от тук се вижда извън БГ, но ако не се вижда ми кажи да търся друго място. Ето ги и тях:

http://darkshadow.3d.net/Capture_1.jpg
http://darkshadow.3d.net/Capture_2.jpg

А това което каза за Brazil, май при Ментала не е така, защото пиш етова :

PI 0.0 error 301099: while defining texture "movie1:tex": failed to open texture file J:/Sferi/sfera kadri/New Folder/Bobi.avi
IMG 0.0 error 101003: J:/Sferi/sfera kadri/New Folder/Bobi.avi: unrecognized file format, not an image file
API 0.0 error 301090: undefined ctexture symbol "movie1:tex"
API 0.0 error 301105: undefined color texture "movie1:tex"

Може и аз да бъркам някъде в настройките, но незнам... Ако някой знае да помага.
10х предварително
_________________
http://darkshadow.hit.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ovendelon



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 1038

МнениеПуснато на: Сря Окт 27, 2004 8:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

prekarvash .avi-to v nqkyv soft i go vadish na poredica ot kartinki, kato formata trqbva da e ime.nomer.razshirenie ili ime.nomer
no trqbva da imash .nomer za da moje da raboti use frame ext.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dark Shadow



Регистриран на: 15 Яну 2003
Мнения: 123
Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Сря Окт 27, 2004 8:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ovendelon написа:
prekarvash .avi-to v nqkyv soft i go vadish na poredica ot kartinki, kato formata trqbva da e ime.nomer.razshirenie ili ime.nomer
no trqbva da imash .nomer za da moje da raboti use frame ext.


Това не е проблем. Аз съм го направил на поредица от картинки, като го сложа на movie... не се зареждат всичките, а само първата и не тече анимация...
Това което правя е следното към lambert в color зареждам movie и там слагам първата картинка. Ето и настройките. Незнам дали така трябва да се направи за да се пусне анимация да тече, но при мен не се получава. Къде съм сбъркал?

_________________
http://darkshadow.hit.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ovendelon



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 1038

МнениеПуснато на: Сря Окт 27, 2004 9:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ne ti trqbva movie, v movie teoriti4no mojesh da slojish avi. ama az ne go polzvam. sloji si obiknoven file texture v nego loadvash kartinkata, puskash "use frame ext" i keyvash na frame 0 - ext 0, na frame 100 ext 100 i t.n.. mojesh razbira se da keyvash proizvolno za da zadyrja frames ili da zabyrzvash
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dark Shadow



Регистриран на: 15 Яну 2003
Мнения: 123
Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Сря Окт 27, 2004 11:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи направих това което ми каза... или поне аз така си мисля. Тръгна видето, но резултата не беше много добър както и очаквах... Значи мапнал съм към сферата около сцената с видеото, но ето какво се получи. Кратко е 1 секунда, но кажете какво да променя... Никак не ми харесва резулатата...

http://darkshadow.hit.bg/Test.bik
_________________
http://darkshadow.hit.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ovendelon



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 1038

МнениеПуснато на: Пет Окт 29, 2004 5:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

v momenta ima samo reflections i refractions. ne si li4i materiala na sferata. ako e styklo trqbva da si li4i 4e e takova. nqma plytnos materiala taka zablujdava 4e ili e 100% chrome i reflectva vsi4ko ili e kuha 4erpuka 100% refractvashta.

logikata e slednata primerno
100% svetlina=30% reflection + 50 refraction + 20 pogylnata
ti v momenta ako si s 0% transperancy imash pone 200% otrazena/pre4upena svetlina

osven tova ne trqbva da e ravnomerno, toest normalite, koito sa perpendikulqrni na kamerata otrazqvat pove4e otkolkoto tezi koito sa direktno kym neq (mojesh da go simulirash sys sampler info)

moq syvet e da probvash dielectric material ili L-glassa, koito e syshtoto no s pove4e kontroli. zashtoto te sa fizi4no verni simulacii na styklo i trqbva da se syobrazqvash s po-malko neshta ;)

derzai i uspeh
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ovendelon



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 1038

МнениеПуснато на: Пет Окт 29, 2004 5:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sorry za dvoiniq post
eto ti tozi PDF. toi e za DGS material tva e copy/paste ot cgtalk mislq, no e obqsnena logikata na svetlinata. shte ti e polezno
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dark Shadow



Регистриран на: 15 Яну 2003
Мнения: 123
Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Пет Окт 29, 2004 11:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ovendelon Ще ти благодаря предварително. Отдели прекалено много време за моя проблем. Иначе и аз виждам, че сферата отразява напълно и незнаех къде точно е проблема. Интересното е че мога да ти покажа рендвана сферата със същия материал със същите настройки... и изглейда добре стъклото... Виж го как е :



Изглежда горе долу добре, но като го сложа в другата сцена и виждаш какво се получава. Ще прочета това което си ми дал (за което пак ти благодаря !!! ) и ако закъсам или не схвана нещо пак ще се обърна към теб :)
_________________
http://darkshadow.hit.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ovendelon



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 1038

МнениеПуснато на: Съб Окт 30, 2004 10:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

no problemo.
oba4e, ne e ok materiala. v tazi kartinka vijdam shape na 4asha(ne moje da se sbyrka) o4evidno e prozra4en i pre4upva - sledovatelno e styklo. tova e pyrvata asociaciq. No kogato e letqshta prozra4na topka v gora purvata asociaciq ne e styklo. Prosto zashtoto ne e estestveno i za tova ne stoi ubeditelno.

i posleden syvet - tam kydeto topkata otrazqva nebeto intenziteta na reflectiona trqbva da e MNOGO po-silen. Shte trqbva da simulirash HDRI. Mojesh da si napravish takova v MR. Kato pro4etesh PDF-a shte vidish, kak imenno ot reflectionite na nebeto koito bi trqbvalo da sa 4isto beli shte ti se polu4at specularite (specular v prirodata nqma, tova e fake v shading modelite)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov