Graphilla.com :: Преглед на тема - *lensEffect - Photos!
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

*lensEffect - Photos!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lensEffect



Регистриран на: 04 Юли 2003
Мнения: 57

МнениеПуснато на: Пон Юли 07, 2003 6:05 pm    Заглавие: *lensEffect - Photos! Отговорете с цитат

Tuk shte predstavia niakoi ot moite fotografii, za kritika, za tova da znaete kakvo snimam. Da me opoznate kato fotograf kakto se kazva. Profesionalen Amatior sum ;- PPP

Po4vam s tezi 3: -> MinoltaDynax 500si


Test s teleto na macro:



"Kamen del" - S teleto ot Stamboliiski i Botev




Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lensEffect



Регистриран на: 04 Юли 2003
Мнения: 57

МнениеПуснато на: Пон Юли 07, 2003 7:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

S Olympus 1400XL

























Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 08, 2003 11:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

нещо не е наред в снимките ти и се чудя от какво
от сканирането - ясно, ама или прекаляваш с компресията или шарпваш много или незнам какво

за контражурните облаци жалко, че светлината е изгоряла, а тъмното е твърде тъмно, незнам, това може да е от лошо копиране на фотоса, бих ти препоръчала да си намериш скенер за негативи или да смениш минилаба, ако направиш и двете няма да сбъркаш

за планината - седи ми много централно, а ако на това небе му сложиш поляризационен филтър - ще светне

пчеличките са приятни, допадат ми - свежи са

от фасадите на Ал. Невски май само симетричната ми допада, като малко по-нестандартно виждане, че честно казано от тая катедрала ми е писнало

нощните фотоси са ок, съвсем градско и не лошо

жълто-сините тухли (предполагам са тухли) мен не ме радват, но това си ми е лично мнение, може и да не му обръщаш внимание ;)

фотосът с жълтите скали и синьото море и небе е интересен, ако можеш провай да го пуснеш с по-добро качество, той май според мен води пред другите

а това със Загорката - ами просто не ме кефи, седи ми елементарно и наивно

та това са си мои виждания - ако искаш ги приемай
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lensEffect



Регистриран на: 04 Юли 2003
Мнения: 57

МнениеПуснато на: Вто Юли 08, 2003 1:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Eeeeeeeee tova iskah da 4uia : )))

Sigurno te pritesniava shuma po purvite 3 snimki, no mislia 4e e ot scaniraneto, a iskah da dam sharpen i moje bi sum prekalil s nego, nishto 4e go sledih. Ina4e za centralnoto na planinata, prosto iskah da ia snimam taka a i niamah druga vuzmojnost, preceni samo rastoianieto ot "Vuzrajdane" do tam : )) pre4at kup gluposti kato kranove, zgradi i t.n.

Poliarizacionen filtur prosto niamam vuzmojnost zasega kakto i za si4ko ostanalo : (( A sushto snimkata e pravena rano sutrin i mislish li 4e filtura shte poopravi nebeto s tazi svetlina ??? ne sum snimal nikoga s filtri.

za 3-tata *film snimka sum suglasen, a i mojesh li da mi preporu4ash scener za negativi, dai saitove. Awe se si mileh 4e i moia stava ama kato probvah ne izliza kakto tiabva ??? S UMAX PowerLook 1000 sum i triabva da e mnogo dobur toia scener, a dali e i ot softwara ???

Za kakvo po dobro ka4estvo govorish ??? v razmera ili samoto ka4estvo koeto e 100%, pove4e ot tova niama na kade.







mersi za komentara : )))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 08, 2003 1:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не мога да ти помогна със скенери, аз съм със служебен и си го ползвам, ако не ти прозвучи като реклама във фото Агфа на пл. Македония(стига да си в София) сканират за по 20ст на кадър, мисля, че и цд-то се включваше

за поляризационния филтър - да - помага, стига светлината да не е пред теб, има и нескъпи, провери, има и на старо

за качеството - ползвай компресиите на save for web, ако ползваш Photoshop, ако не-няма оправия
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lensEffect



Регистриран на: 04 Юли 2003
Мнения: 57

МнениеПуснато на: Вто Юли 08, 2003 1:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ne, ne iskam ti da mi gi scenirash : ))) i moia e slujeben : )) v Sofia sum i shte vidia tam a i na drugi mesta.


S Photoshop sum i polzvam "Save for Web" : ))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 08, 2003 1:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

за помагане имах в пред вид че не знам много места със скенери ;))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lensEffect



Регистриран на: 04 Юли 2003
Мнения: 57

МнениеПуснато на: Вто Юли 08, 2003 1:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ok : ))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov